Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

Piškotka

Zajímavé melodrama, ovšem nic nového pod sluncem. Láska na x-tý způsob mezi zralými lidmi. Clint Eastwood mi přišel nadmíru sexy a mužný. Bude to asi tím, že mám pro něj slabost. ()

kwoky

Tento film me zasahl a to zcela nepripraveneho. Vubec jsem nevedel, o cem to bude a byl jsem nesmirne mile prekvapen. Velmi citlivy a emocemi napechovany film, perfektni herecke vykony (Streep a Eastwood proste umi!) a take atmosfera pri sledovani prispely k tomu, ze jsem na chvilku zapomnel na svet kolem sebe a prozil si cely pribeh "na vlastni kuzi". ()

ondrula

Na tomhle díle jsme byli s gymplem v kině. Vážně by mě zajímalo, kdo ve školách rozhoduje o tom, na kterej film se jako půjde hromadně do kina, protože mám dojem, že tito lidé vůbec filmu nerozumějí. Vůbec nechápu, proč nás vzali na Madisonské mosty, protože na tom filmu není nic zajímavého. Je to nuda k posrání; Clint tam furt jen pije limonádu a plká kraviny. Dobře, že se v mezidobí jakožto režisér zase vzpamatoval. ()

tterez

Nejde o romantické scény (btw. ty nijak skvělé nebyly). Jednoduše mě dojala smutná bezmoc při řešení bezvýchodné situace, a to, že spolu chtěli být aspoň po smrti. Jednou bych to chtěla pochopit. ()

Schuldiner

OK, tohle je romantika na nejvyšší úrovni!!! Vzor všem ostatním romantickým filmům a možná, že i vrcholné dílo na toto téma.. Dávám prostě plný počet, protože jsem nikdy ve škatulce ´´romantický´´ neviděl lepší film s lepšími hereckými výkony, s lepší atmosférou a vlastně lepším úplně vším.. Takže ode dneška jsem ten úplně nejlepší a největší romantik na světě!!! ()

valasek.m

Již po několikáté se budu opakovat, ale tohle byl opravdu herecký koncert, jak ze strany pana Estwooda tak ze strany naší božské Meryl. Je pravda, že film byl trochu delší což mi mírně vadilo, ale zato ty skvělé dialogy mi to vynahradili. Opravdu film, který ve mě vyvolal spoustu emocí, a bylo z něj cítit strašně moc lásky. ()

Damielka

Na tenhle film mě upozornila máma, která ho probrečela se svou kamarádkou. Tehdy mi řekla: Je to nádhernej film, ale ty ho ve svém věku asi nepochopíš. Mýlila se. Madisonské mosty mě dostaly a nedám na ně dopustit, stejně jako třeba na Zaříkávače koní. Clint s Meryl tvoří úžasný pár, kterým snadno uvěříte, že se do sebe zamilovali. Je to dojemné, smutné, krásné...a ta hudba, i ta nemá chybu. ()

Cement73

Uznávam, že Bridges of Madison County súlepšie ako dáke naivné nemecké adaptácie presladených románov Steelovej, napriek tomu som sa zľahka nudil a dajakých 80 min by to vyriešilo bez najväčších problémov. Bod za Meryl... ()

Se7enteen

6/10 Asi neznám režiséra, který by uměl více z diváků ždímat emoce než právě Clint. Přestože podobným typům filmů neholduji, musím uznat, že mě film vtáhl a bavil a poměrně i dojal, což je dáno především špičkovými výkony obou aktérů a silnou a specifickou atmosférou, jinak o řadě klišé a dojáckých prvoplánů netřeba mluvit, ale i přesto ve mně film zanechal dosti silný dojem ()

amokey

Nebýt toho konce, tak bych dala asi i horší hodnocení. Ale to je právě to, Eastwood umí natočit film tak, že ten konec ve vás nechá moc pěkný pocit. Mám jeho filmy prostě ráda. ()

KatRi

Jeden z lepších romantických filmů, od Clinta Eastwooda bych však přece jen čekala něco víc...nějaký přesah, nečekanou zápletku. Holt byl nespíš omámen ženou stejně jako jeho hrdina Robert. ()

jasse

Zajímavý příběh, kde si žena po prožitém milostném vzplanutí dokázala zachovat zdravý rozum. Daleko běžnější je, když ženská začne pálit mosty a hodí za hlavu společně prožité roky v sice stereotypním, ale dobrém manželství. Že to hlavní hrdinka neudělala, jsem obdivovala, o to je ten příběh výjimečnější. Scéna v autě v dešti, kdy má Francesca už ruku na klice, je jedna z nejpůsobivějších a já měla napětím srdce až v krku, jak se rozhodne. Jeden hlas ve mně jí říkal Jdi za ním, druhý zas Zůstaň sedět a ani se nehni, nebo všechno zničíš...Ve filmu mě zaujala nepříliš důležitá věta, kdy Francesca nabádala fotografa Roberta, aby ke svým nádherným snímkům vymyslel nějaký příběh a vydal je jako knihu. Odpověděl jí na to: Když jste novinář, přestanete umět vymýšlet si...Z tohoto výroku je vidět, jak je ten film starý. :) ()

Alf

nějak jsem té chemii mezi dvěma hlavními hrdiny nemohl uvěřit, spíš mi to připadalo jako úlet ženy poněkud znuděné obyčejným životem, po jehož skončení zůstává ona sama stejně "nešťastná" s tím, že nešťastným se stal ještě další člověk... po technické stránce typický Eastwoodův film, který nepřekvapí, ani nezklame, prostě slušná rutina... ()

Mikino00

Romantický film nejhlubšího ražení zasazený do příjemného prostředí se sympatickou ústřední dvojicí. Ke konci už mi to přišlo příliš natahované a zdlouhavé. ()

Kamas

Film, který patří k mým nejmilejším a nejbližším. Je s podivem, že předlohu nepsala žena, protože pocity Francescy jsou v něm tak dokonale vyjádřené, že se v ní určitě najde nejedna žena. K filmu se čas od času vracím, ale musím se na něj dívat sama, protože mě pokaždé hodně dojme a dostane.. ()

Klajnik

Je to spíše na 2,5/5 a já se docela bavil, ačkoliv u mě film nefungoval na romantické ani dramatické rovině. S tím, jak příběh gradoval a byl čím dál tím víc emocionální, jsem se já osobně dost smál. Madisonské Mosty mají totiž svojí odvrácenou stranu, nad kterou se cynik dobře pobaví. SPOILERY: Je to film o paničce z Ohia (nebo nějaké podobné maloměstské prdele ze středozemného státu USA) jejíž muž na několik dní odjede s dětmi na výstavu dobytka a ona zůstane doma sama. Brzy jí k domu přijede Eastwood, fotograf national geographic, které hledá nějaký most, ale ztratil se. Meryl Streep nabídne, že tam s ním zajede a jelikož zjišťuje, že v tomto svétáckém muži vidí to, co si svatbou s americkým balíkem musela odpustit. Během několika málo desítek hodin jí začne přepadat erotika, pozve ho na večeři a vezme ho do své manželské lože. V obou očividně vzplanou city a film nám předkládá, že bychom měli fandit jejich lásce, ačkoliv je to film o nevěře, přičemž manžel paroháč je tvrdě pracující muž, ale nemůže být dost dobrý, protože je to zaprděnej buran, kvůli kterému se panička musela zříct vlastních snů a teď už je pozdě cokoliv měnit. Má děti a nemůže utéci. V tom zapadákově by to na její rodinu přivolalo hanbu. Čas se krátí a posledního dne panička vyčte fotografovi, že pro něj je asi jen jedna z mnoha zastávek, ale ona neví, jak s tím žít. Tady to začíná. Histerický výlev. Fotograf však dal vědět, že pro něj je to něco výjimečného a mnoho lidí to nezažije, či ani neví že toto existuje. Nabídne ji, aby šla s ním, což panička po rozmýšlení se sebezapřením odmítne, protože by to bylo sobecké rozhodnutí a odsoudí se tak k jednotvárnému životu v domácnosti. Později se vrací z nakupu a auto řídí manžel balík. Panička si uvědomí, že fotograf sedí v autě před nimi a v návalu chtíče a lepšího života ztěží odolává svému předchozímu rozhodnutí, šahá po klice, pendluje si, fotograf stojí, ačkoliv má zelenou a balík troubí a žvatlá si něco pro sebe :D Na rovině dramatu a romantiky to pro mě nefungovalo. Je to typický starý romantický ženský film (relativně důstojný), jenž se líbí mé mámě. S nutnou dávkou cynismu se však lze dobře bavit situaci, do které se postavy uvrhnou. Ač věrný a trdě pracující, tak maloměstský hňup nikdy nebude dost dobrý ženě, jenž má své sny. Přestože panička udělá mnoho odsouzeníhodných činů, tak většina divaček bude přat její nevěře a nové lásce. Současně pro ni však lze mít pochopení. Holt cena je vysoká, když se žena rozhodne zbouchnout balíkem, který ji povinnosti na farmě navždy uzavřou dveře k něčemu zajímavějšímu. Třeba se ale objeví světácký muž, co během několika dní vzpruží city, na které pár let ulpívaly jen piliny. Třeba sex s ním vynahradí ty promarněné sny. A vůbec, když obětuje celý život buranovi, proč by neměla mít právo se pobavit s někým "lepším" :D Baví mě, že o tom lze takhle rozmýšlet. ()