Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

johnymdoe

Meryl Streep je neobyčejná herečka, jediným dotekem, jediným pohledem řekla víc romantična, než je v 90ti procentech jiných romantických filmů. Clint Eastwood skvěle sekundující a hrající...nicméně jako vždy mě dostává především svou režií..bezchybné. Jeden snad z nejslavnějších filmů nasledován po dvaceti letech od premiéry, s vlastním životním názorem, s vlastními zkušenostmi a tak i s pochopením, které bych jako malý kluk v devadesátých letech mít prostě nemohl. Trošku menší stopáž, některé dlouhé pohledy a záběry střihnout a bylo to na 5* ...takto 90% a čtyři* . ()

piranha

Z filmů jsem sice zvyklá na jakési nepřirozeně romantické pojetí reality, ale až takový blábol jsem tedy nečekala. Já s hlavními hrdiny prostě v tomhle případě vůbec nedokážu soucítit, neb to bylo na můj vkus neuvěřitelně přehnané. Myslím si, že Clint chtěl ze čtyř dnů prostě vyždímat víc, než se dá, a dopadlo to dle očekávání trapně. Kromě řečí se ve filmu prakticky nic neděje a ono tam toho k řešení zas tolik není, takže se celým filmem hojně prolínají diskuze o nesmrtelnosti chrousta. Zadostiučiněním by byl snad jen prodloužený konec o Francescino empirické zjištění, že se se svým novým amantem dlouhodobě nesnese. ()

vojo

Romantická dráma kde sa naozaj nič nedeje, pravda ak necítite napätie vo vyslovenom a smútok v neuskutočnenom. Láska je čudná a neuchopiteľná... ()

Kadena

Madisonské mosty patří k mým oblíbeným filmům. Je v něm obsažená veškerá bolest, láska a přijímání velmi nelehkých a těžkých rozhodnutí. Co všechno se za čtyři dny může v životě změnit. Člověk se může zamilovat na celý život. Za tu krátkou chvíli se mezi nimi vytvořilo pouto, které se někdy nepodaří vytvořit za celý život. Scéna, která mě velmi dojala zachycovala Francescu při jejím posledním a nejtěžším rozhodnutí, kdy dveře auta představují dveře mezi životy. Rozhodla se je neotevřít a zůstat s rodinou, čímž vztah Francescy a Roberta neztratil svou původní podobu, zůstal v jejich srdcích stále stejně silný a navíc Francesca získala pevný vztah k místům, kde s Robertem prožila ty osudové čtyři dny. Klobouk smekám před výkonem Meryl Streep a Clinta Eastwooda. ()

Hapretor

Fakt děkuji pane Eastwood. Před spaním se často rád kouknu na dobrý film, který mě pobaví, nebo v horším případě uspí. Ne! psychicky zatíží a vyčerpá slzné kanálky. Musím Vám přiznat, že jste mě opět dokázal, jak schopný jste režisér. Takto hezky dojemný a trefný romanťák s velkym "R" jsem dlouho neviděl. U tohoto počinu musí snad uronit slzu každý. Film popisuje nejen "ideální" lásku, ale i možný životní příběh. Myslím, že málokdo by si nepřál prožít něco takového jako Franccesca, nebo Robert. Velmi dobře zahrané. A to jsem si myslel, že romanťáky jdou úplně mimo mě. ()

Deratizer

Romantický příběh, který musí dojmout i největší tvrďáky. Je to film, který vyvrtá díru do srdce a po skončení filmu o něm divák bude ještě u závěrečných titulků dojemně a zasněně přemýšlet. Toto se povedlo. ()

BOURQUE

Teraz fakt stručne. Prečo? Lebo, keby som niečo napísal, čo by len trošku naznačil dej, tak potom by divák určite prišiel o niečo, čo by som nechcel. Jednoduchý - nekomplikovaný dej, kde sa so svojimi hereckými výkonmi vyznačujú Clint a Meryl. Oni sú vlastne dôvodom, prečo je ten film až tak výnimočný. Opäť skvelá réžia od Clinta. Ďakujeme !!!! Osobné hodnotenie: 85% (*****) ()

croxika

Toto Eastwoodovo dielo nie je určené pre diváka, ktorý od filmu očakáva najmä dynamický dej, neustále zvraty či pútavú akciu...tento film len nenásilnou ladnou formou predostiera životný príbeh vydatej ženy, ktorá okolnosťami osudu stretne životnú lásku vo fotografovi, ktorý prechádza cez jej bydlisko v neprítomnosti jej manžela a týmto stretnutím sa začne nenaplnený osud ich zakázanej lásky, ktorá vtiahne diváka do deja svojou jednoduchou zápletkou a neumožneným splnením, čím v divákovi vytvára pocit skutočnej reality, vníma v tomto príbehu fakt, že takéto veci sa bežne v živote dejú a okrem toho mňa osobne uchvátili herecké výkony hlavných postáv.. Meryl Streep je pre mňa jednoducho úžasná herečka na ktorú sa je radosť pozerať a hrá tak uveriteľne civilne, že máte pocit, ako keby sa skutočne vedela vžiť s danou postavou..Podľa môjho názoru by ale vôbec neuškodilo, keby sa odkrojilo z celkovej minutáže 135 minút, pretože v niektorých prípadoch boli scény nepotrebne zdĺhavé a celkový obsah sa dal skresať aj do takej dobrej hodinky a pol....Čo ma ale vo vnútri napĺňalo bola tiež atmosféra, ktorá sa tiahla celým filmom, prostredie, v ktorom je film natočený, pripomenulo mi to Forresta Gumpa (veranda domu) a na retro módu či interiér ma tiež bavilo pozerať ... :) ()

helloween93

Nádherný dojemný příběh, který působí neuvěřitelně civilně. Někdy mohou být 4 dny stejně nádherné jako zbytek života...Skvělé prostředí a výborná atmosféra podkreslená dojemnou hudbou...Scéna na křižovatce je asi vrchol celého filmu...Nejméně eastwoodovský film. ()

GMVajgl

Tenhle film se zabývá otázkou, na jakou není jedna správná odpověď. Filmy jsou obvykle mnohem přímočařejší než život. Ve filmech se nevznáší žádný otazník nad tím, jestli zabíjet po desítkách skřety, nácky, rusáky, záporáky. Skutečný život není tak přímočarý, je plný těžkých rozhodnutí. Takže jak je to s tou nevěrou? Ve světě se mluví o krizi rodiny, ale média a popkultura zas pořád mluví o lásce. V tomhle směru docela svěží film. ()

Evander

Madisonské mosty těží zejména z neskutečně silného příběhu a fantastických hereckých výkonů obou hlavních protagonistů. Clint Eastwood je skvělý jako vždy, Meryl Streep je skvělá vždy, ale tady mi přijde ještě lepší, jednoduše dokonalá. 87% ()

Rathalos

Och joooj,zase som si raz poplakal pri sledovani tejto romantickej dramy,Meryl Streep a Clint Eastwood boli hrozne zlati,pasovali k sebe,uplne ma to dojalo,nadherny film a krasny pribeh jednej lasky...:-) ()

oli009

Věřím, že jednou v pozdějším věku tenhle film skutečně docením, dnes to ale bohužel nebude, protože uhrančivé herecké výkony mi na víc než průmrné hodnocení nestačí. ()

FeriusParfax

Tak to mě totálně rozsekalo. A naprosto dobře vím proč. A taky vím, že bych tomu nedala 5* a nedotkl by se mě ten snímek tolik, kdyby... ()

Miki68

Takhle si představuju opravdovou love story... Jednoduchý příběh, vyprávěný jednoduchými slovy. Jjednoduchými hereckými i režijními prostředky je dosaženo maximálního emočního účinku. To všechno lze ale pouze za předpokladu, že celý ten řetěz bude ukut z kvalitních oček. Pak vás dokáže spoutat tak, že na to nikdy nezapomenete. ()

Blaogranas

Brilantní podání Maryl Streep. Film, kterému asi rozumí především ženské publikum, ale stojí za jedno shlédnutí i tou mužskou částí. Silný příběh lásky a těžkého rozhodování. Vcítit se do této situace se povede asi jen málokomu, ale kdo to zvládne, toho čeká silný emoční zážitek. ()