Madisonské mosty

• USA The Bridges of Madison County (více)
TV spot

Na farmě Johnsonových se setkávají sourozenci Carolyn a Michael, aby ve společnosti právníka vyřídili pozůstalost po matce Francesce. Nelibě je překvapí matčino přání, aby byl její popel rozprášen z Rosemanova mostu. Potom však mezi jejími věcmi objeví závěť jakéhosi Roberta Kincaida, v níž se uvádí stejné přání, a současně se z matčina dopisu dozvídají o jejím krátkém milostném vztahu s Robertem. Šokovaní sourozenci se začtou do matčiných deníků. Stalo se to v roce 1965, když Francesca zůstala na farmě sama, protože Carolyn, Michael i jejich otec Richard odjeli na výroční trh do Illinois. Druhý den zastaví u domu fotograf časopisu National Geographic Robert Kincaid, aby se vyptal, kudy k památným zastřešeným mostům. Francesca mu nedokáže cestu popsat, a tak se nabídne, že mu ji ukáže. Cestou si povídají, a potom Francesca pozve fotografa na čaj. Stráví spolu příjemný večer, Richard baví ženu cestovatelskými historkami a z hovoru vyrozumí, že přes všechno hezké, co vypráví, není Francesca úplně šťastná. Přestože večer skončí malým nedorozuměním, napíše Francesca ještě v noci vzkaz, kterým Roberta zve k dalšímu setkání, a připevní ho na most, který bude ráno fotografovat. Robert souhlasí, a tak spolu prožijí kouzelné chvíle. Oba se bojí rozloučení, a když Robert navrhne, aby odjeli spolu, čeká Francesku těžké rozhodnutí. (TV Nova)

BoredSeal

Kvalitní romance, která řeší typickou jarní otázku - vrhnout se střemhlav vstříc nové lásce nebo zůstat ve stereotypu s někým, s kým to už není zábava? Slabinou filmu je to, že Streepová hraje tak pekelně dobře, protože na Eastwoodův part tentokrát nestačí charizma a občas Clintova citová prkenost trochu otráví. ()

Jufonka

Dokonalý film. Ani nevím, čím začít. Úžasným výkonem Maryl Streep a Clinta Eastwooda? Nebo snad nejdříve pochválit hudbu, která snad nemohla být lepší? A co závěrečná scéna v autě, kdy se Maryl Streep rozhoduje, jestli má vystoupit z auta... Jedna z nejsilnějších scén, které jsem kdy viděla. Jediné, co mi trochu vadí, jsou dospělé děti hlavní hrdinky, které by tam podle mě vůbec nemusely být. Každopádně je to jeden z nejlepších filmů Clinta Eastwooda (napsala bych nejlepší, jenže Výměna se mi líbila asi ještě o trochu víc). Doplnění komentáře po roce: Tak se opět dívám na Madisonské mosty a nemůžu si pomoct, ale ten film se mi pokaždý líbí víc a víc... vždycky v dialozích objevím něco nového, čeho jsem si před tím nevšimla. Celkově mi zde scénář přijde napsanej úplně jinym stylem než u většiny filmů. A ty oči Maryl Streep plný zoufalýho smíření... achjo :-). ()

Jonash87

Jednoduchý děj a hooooodně kecání. Ano, Clint i Meryl jsou dobrými herci, prostředí, kde se děj odehrával, bylo příjemné a nějak mě to nezačalo bavit. Film hlavně pro ženské, no. ()

Martin741

Aj ked sice Eastwooda si neviem predstavit, ako toci romanticky film, zaujimavostou je, ze takyto film fakt sam natocil. Zabudnut treba na western v style dolarovej trilogie a lebo drsneho Harryho, tu ide o lasku v najkrajsej a najcistejsej podobe /Eastwood a Meryl Strrep/. A ja to tomuto talentovanemu reziserovi mienim zozrat aj s navijakom. SPOILER! Najviac sa mi pacila ta krasna dojemna scena na konci Madisonskych Mostov, ako reziser a herec v 1 osobe /Eastwood/ sedi v aute na dazdi a Meryl Streep pomaly odchadza so svojou rodinou. KONIEC SPOILERU! Nadhera : 98 % ()

Streeper

K tomuhle filmu není co dodat. Snad jen poradit, pořádnou dávku kapesníků. U tohoto filmu brečím pokaždé, protože jinak to nejde. Ta láska, kterou si Meryl a Clint předávají ve filmu je opravdu jako skutečná. Hlavně taneční scéna mě dostala do kolen. Řekla bych, že pro každou ženu (i muže) je nejdojemnější scéna v autě, kdy Meryl jako Fancesca drží kliku a rozhoduje se zda otevře či ne. ()

joker.george

I přes klady, kterými snímek bezpochyby oplývá, mě příliš neohromil ani nijak nedojal, a to v něm hrají extratřídy Eastwood a Streep, jejichž chemie však patří k tomu lepšímu, co snímek nabídne. Za to romantika i dramatická stránka značně pokulhávají. Přestože se Clint určitě snažil i ze svého režisérského umění předvést to nejlepší, nezabránil tomu, aby snímek neobsahoval pár nudnějších a nezáživnějších pasáží, čemuž nevděčně napomáhá dle mého nepřiměřená stopáž. Pro mě zatím nejslabší Eastwoodův počin. ()

starbrejkr

Nemám zrovna v lásce romantické filmy. Nemám je rád pro jejich vyumělkovanost, klišovitost a ve velké většině i trapný humor. Madisonské mosty však nejsou poskvrněni ani jedním z výše jmenovaného...Nevím, možná jsem byl tenhle listopadový večer v trochu sentimentální náladě, ale film na mě působí jako naprosto upřímný snímek naprosto věrohodně zpracovávajíácí jedno z prapůvodních témat. Clint a Meryl jsou ve svých rolích přímo fantastičtí, věřil jsem jim úplně všechno...vývoj od počátku vztahu přes krásné chvíle až po smutek z rozloučení a i poslední epilog. Dovedu si představit, že mnoho takových příběhuů se odehrávalo, odehrává a odehrávat bude. Pátou hvězdičku mého hodnocení dávám za samotného Clinta - především za to, jak mě opět dostal jak po herecké stránce (je tohle fakt ten chlápek, který ještě o 7 let dřív drtil padouchy jako Drsný Harry), tak znovu i po režisérské...film obsahuje nádherné záběry a jen mi to zvyšuje tešení se na Clintovy další režisérské počiny, které právě v současné době míří do kin ()

snob

Tak jsem se podíval na něco z čeho mě zabolela duše. Jsou filmy, které svou výpovědní hodnotu skrývají, poté filmy,které jí neskrývají a nakonec filmy, které žádnou nemají. Madisonské mosty ji nemají. Mám pocit, že kdybych začal mlátit pánvičkou do stohu sena, udělám užitečnější věc. To samé měli udělat tvůrci tohoto pomfletu na zhnisanou ránu. Dobře, dobře. Byla to romantika, může se zdát, že jsem blbostí postižené mačo, které takovému druhu filmůdává vždy špatné hodnocení. Ale není tomu tak. Láska mě neuráží. Uráží mě její ztvárnění v tomto filmu. Dialogy psal nějaký idiot bez kouska fantasie. A to je ta věc, která mě na tomto filmu doslova urážela. Hloupá komunikace. Asi si nedokážu představit, že bych se zamiloval do někoho, kdo je až tak hystericky tupý, jako hlavní představitelé. Šlus, zírání na tento film bolelo. ()

tomtomtoma

Velmi slušné romantické drama o velké lásce, která vyjde najevo až po smrti obou aktérů. Francesca Johnson (dobrá Meryl Streep), manželka farmáře a matka dvou dospívajících dětí, která ve čtyřech dnech prožije lásku, ve kterou už ani nedoufala. Pouze soucit s dobrým manželem a zodpovědnost za své děti ji nedovolí následovat hlas svého srdce. Robert Kincaid (dobrý Clint Eastwood), fotograf National Geografiku, který ve čtyřech dnech prožívá něco, pro co by mu stálo změnit svůj život. Lásku strhující a žhavou, ale nedostupnou díky všem nepřejícím okolnostem. Čtyři dny, ve kterých oba dva prožili to nejkrásnější, čtyři dny štěstí, čtyři dny, ve kterých byla koncentrována veškerá krása života. Z dalších rolí: Francescin manžel Richard (Jim Haynie), a její už dospělé děti Carolyn (Annie Corley) a Michael (Victor Slezak), kteří se musí vnitřně srovnat s poslední vůlí své matky. Místy to sice dosti hraje na strunu citů, ale i tak je příběh velmi strhující a zároveň smutný ve své nemožnosti svého celkového naplnění. ()

Phos4rus

Hm, myslím, že to je jeden z nejpovedenějších amerických filmů za posledních pár let! Nestřílí se tam - a přesto to má děj od začátku do konce! Skvělý herecký výkony Clinta i Maryl, užasný dialogy a perfektní ústřední muzika (snad stejně výstižná jako třeba u Smrti v Benátkách). Není to sladkobolný, je to decentní a jemný. A taky je z toho znát to, co se psalo: že totiž Clint i Maryl se během natáčení do sebe zabouchli. Byť jen pro tu dobu natáčení, přesto je to autentický. Ten film ve vás zůstane. Jako láska, která už sice dávno skončila... ale přesto se na dně vaší duše třpytí její dávný lesk!!! ()

MarekT

Tosim to s tou ukecaností vystihl výborně. Ani by mi nevadilo romantické zaměření příběhu, nicméně když se kráčí odnikud nikam, musím to patřičně zhodnotit. Stejně tak účast mé oblíbenkyně Meryl Streep, kvůli které jsem se ke shlédnutí odhodlal, k lepšímu hodnocení nepřispěje, byť přes slabší úroveň scénáře hraje skutečně fantasticky a oscarovou nominaci si zasloužila. ()

pakobylka

----- "Staré sny byly dobré sny." ----- Nepochybně - neboť jejich společným poznávacím znamením je prostý fakt, že se nikdy nenaplnily (logicky vzato - splněný sen jaksi přestává být snem). Starý sen tudíž zůstává neposkvrněný - vznáší se mimo čas i prostor ... průzračný, krystalicky čistý, nepošpiněný nedokonalou realitou, která by ho mohla zahubit. A "Madisonské mosty" jsou jedním z takových starých dobrých snů. ()