Holka z města

New in Town

32 a stále slobodná

Romantický / Komedie

USA, 2009, 96 min

Prostě takový průměr. Manažerka - Miami - teplo - samá práce - přesun na sever - děsná zima - přezírání domorodců - poznávání domorodců - zamilování se do domorodce - zklamání domorodců - poznání pravdy - zázračný obrat - záchrana domorodců - záchrana lásky. Všechno už tady bylo, a ne jednou. Na druhou stranu, v tomhle balení to vůbec není žádný průšvih.Ono takovéhle "prozření" a objevení těch správných a pravých hodnot by neuškodilo snad nikomu z nás. Jen ten konec je trošku moc happy, ale v dnešní době potřebují nejen v Americe pozvednout náladu. A na to se tenhle film dobře hodí.(3.6.2009)

• sa_kra

Na Holku z města si zajděte, jen jestliže máte opravdu rádi Renée a cupitání v dvanácticentimetrových šteklích po továrně (zabít). V takovém případě vám nebudou vadit prázdné dialogy, děj předvídatelný od titulků, tuny klišé a spousta nesympatických postav. Chápu, že romantická komedie není nijak objevný žánr, ale tohle byla hodina a půl nudy s velkým polibkem na konci, kde všichni tleskají- prosím ??!(8.6.2009)

• misterz

Nuda a ešte raz nuda. Hlavná pointa je tak klišoidná, že to ani inak nemohlo dopadnúť. Príbeh o mestskej husičke, ktorá sa vplyvom prostredia a ľudí zmení už nemá čo ponúknuť. Čo sa týka Zellweger tak sklamala na plnej čiare. Jej výkon bol strnulý a mdlý, keď si to porovnám s jej filmom Prípad 39, tak som z toho v šoku, tak veľký rozdiel sa vidí iba málokedy. Tiež sa mi v tvári zdala akási "nafúknutá". Možno by mala používať menej botoxu, za chvíľu bude vypadať ako blonaďatý číňan. Film má ale jednu výhodu. Do piatich minút vyfučí z hlavy. 15/100(5.1.2014)

• Sinecod

Neuvěřitelně pitomý film s pitomým dějem a pitomými postavami. Neuvěřitelná nuda a blbost. Na tohle téma bylo natočeno spoustu jiných (a výrazně lepších) filmů, tenhle rok třeba takový Návrh. Hlavní hrdinka jen divně kouká, špulí pusu a zvláštně se usmívá (to asi tou zimou). Ve filmu najdeme příšerný, tolikrát ohraný momenty jako zaseknutej podpatek, opilecký výstup s velmi nelegračním padáním do sněhu a otravný (vesnický, haha) lidi. Harry Connick je mi dost nesympatickej, občas mi přijde, promiňte ten výraz, ale jako retard, už už jenom aby slintal. Nečekala jsem od toho nic moc, ale aspoň trochu ano. Nic na tom filmu není zajímavého. Jedna hvězda za snahu...(30.7.2010)

Pro mne velké překvapení. Nerozumím zdejšímu hodnocení... Ač nemá komedie originální téma, nemusí se uchylovat k nějakým crazy situacím, je příjemně vtipná a oporu má v tradičně výborné Renée Zellweger. A musím dodat, že film mi dokonale naplňuje atributy romantické komedie a je mi i bližší než její Deníky B. Jonesové.(30.3.2014)

• - Film se natáčel v kanadském Winnipegu při -47 stupních Celsia (Kamkon)

• - V traileri stratí Lucy (Renée Zellweger) pri jazde na ľade jazera kontrolu nad svojim autom a dostane šmyk. Táto scéna sa však vo filme neobjavila. (misterz)

• - I když pro "zimní" část natáčení měla Renné kaskadérku, všechny scény točila osobně. (Kamkon)