Holka z města

New in Town

32 a stále slobodná

Romantický / Komedie

USA, 2009, 96 min

TV/// Obsazení 4/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 6/10/// +kupodivu hlavní postava, a také její představitelka, trochu romantické, ale dostatečně zábavné, dělání si legrace z kontrastu městská holka na vesnici kupodivu dobře funguje, závěrečný happy end asi spoustu z vás potěší -na první pohled tento film působí levně, hlavně v obsazení, v němž Harry Connick Jr nesahá Renée ani po kotníky, obsazení ve vedlejších rolích působí podobně, stejně tak i scénář, který se hodí spíš do televize/// Holka z města je nakonec lepší film než jsem čekal. Nejhorší ze všeho je když se koukáte na komedii a vůbec se u ní nebavíte. Ale je se celkem příjemně bavil. Rozhodně jedno zkouknutí neuškodí, když nebudete čekat nic světoborného./// Celkem 62%///(1.2.2012)

• zdenny

Filmy o zhýčkaných holkách v malých městech jsou pro mě příjemným zpestřením. Navíc všudypřítomný minnesotský sníh a zima umějí přivodit pohodovou atmosféru - v tomto podzimním čase. Film samotný ale tak kvalitní nebyl, aby dosahoval alespoň na tři hvězdy. Byl příjemný, to ano. A u těchto filmů mi ani nevadí, že zápletka je již tisíckrát ohraná - kvůli této klišovité zápletky se na tyto filmy dívám. V tomto filmu se zde navíc utkává vypočítavost a honba za ziskem přes mrtvoly s dobrotou a kolektivismem. Na jednu stranu samozřejmě se mi život místních lidí líbí. Žijí zde v zájemné symbióze a pohodě. Můj názor je ale ten, že jediná továrna, která tady všechny lidi živí, prostě nemůže fungovat se ztrátou. To je bohužel tak. Tudíž pro některé levičáky může film představovat nekonečný boj mezi bohatým a bezcitným kapitalistou a partou chudých, pracovitých lidí. Myslím ale, že není třeba křížit meče. Závěr filmu (ikdyž se jedná o podprůměrnou romantickou komedii) nám ukázal, jakým způsobem se také firma může vydat. Když se totiž na zisku přímo zainteresují i zaměstnanci, mají potom o firmu větší zájem a celkově s firmou soucítí management a dělníci společně. Na závěr tedy: příjemný film na večer či podvečer, který ničím nepřekvapí.(2.10.2010)

Klasická pohádka o rozmazlené holce z města, která je nucena nějaký čas žít v americkém zapadákově, kde samozřejmě tato kariéristka změní pohled na životní priority, najde si tady životní lásku a ve finále se nevyhne nutnému morálnímu ponaučení. Tentokrát je to vše zabaleno do reltivně slušného romanticko-komediálního balení. Pravda, z Renée Zellweger se postupně začíná stávat blonďatý, neustále se šklebící kašpárek, ale i to se díky snesitelné stopáži dá vydržet.(11.6.2011)

• castor

Čtyřicetiletá (letí to, že?) Renée Zellweger si občas odskočí do žánru, který jí vesměs proslavil (Bridget Jones), ale který zároveň představuje nejslabší místa její filmografie (kupříkladu Ženich na útěku, druhá Bridget). Obehraná písnička o paničce-kariéristce z města, která zjistí, kterak jsou na venkově milí lidé, nepřináší zhola nic, jen trošku naivní sen o dobrých lidech a prázdné situace. Tohle už tu bylo tolikrát, takže figurky vyřezané z překližky záhy začnou nudit. Protivně zbytečný odvar, ve kterém leccos zachraňuje poměrně slušný soundtrack.. Holt, Renée si finančně polepšila, tolik jí to nebolelo a diváci jsou přeci až na druhém místě!!(3.8.2009)

• hudy78

Príklad toho, čo by sa malo na ČSFD označovať ako "odpad". Už som chcel dať gwiazdu za Connickovu hlášku "Pamätaj, čokoľvek jej spravíš, spravím ja tebe" varujúc priateľa svojej dcéry. Stupidita filmu, brutálne klišé nakoniec a kŕčovitosť Zellweger ma presvedčili, že to nemá ani na jednu gwiazdu, ani tú komunistickú. ODPAD!!!!(16.5.2009)

• - Film se natáčel v kanadském Winnipegu při -47 stupních Celsia (Kamkon)

• - Hlavní představitelce díky zimě zkameněly řasy a mužským protěškům mrzly vousy. (Kamkon)

• - I když pro "zimní" část natáčení měla Renné kaskadérku, všechny scény točila osobně. (Kamkon)