Holka z města

32 a stále slobodná

Romantický / Komedie

USA, 2009, 96 min

• Pepinec

Jak je možné, že se pořád točí takovéto filmy? Filmy, jimž vládnou klišé snoubená s nudou a tlačeným humorem. A jak je možné, že my, filmoví diváci, na takovéto filmy pořád chodíme? :-)(13.6.2009)

Zápletka filmu nie je úplne originálna. Mestská kráska sa z nejakého dôvodu vypraví na vidiek a z počiatočného opovrhnutia si miestnych ľudí obľúbi a tí ľudia ju. Renée Zellweger ako stvorená pre túto rolu, dokonca niekedy zažívala také úsmevné až trápne situácie, že som mal pocit, že sa dívam na voľné pokračovanie Denníka Bridget Jonesovej, čo by nebolo na škodu. Ak nie ste vyložene fanúšikmi romantických filmov, respektíve romantických komédií alebo fanúšikmi Renée Zellweger, tak je pre vás asi zbytočné sa dívať, pretože romantiky a samotnej Renée je tam požehnane. Pre mňa príjemné prekvapenie.(8.2.2015)

Méně bláznivé než poslední díl Bridget Jonesové, která byla s rozumem v koncích, ale i tak byla tahle komedie vtipná, lehká, oddechová. Musím přiznat, že mi nevadil český dabing. Martina Hudečková by si zasloužila za dabing nějakou cenu.(13.6.2010)

• Anderton

Na čo som to zase narazil? Ďalšia absolútne zbytočná kvázi romantická komédia, kde Anistonku vystriedala pre tentokrát Celvegerka, pretože asi nemala čas. Renée tu nie je bohvieako sympatická a ono sa to potom prejaví aj na vyznení filmu a naplnení svojho žánru. Jednohubka, ktorá obstojí v tv niekedy v nedelu poobede, dúfam, že v kine ste na tom neboli. Ono to točil ešte nejaký Dán preboha....mal sa radšej držať Dogmy.(19.6.2012)

Absolutně průměrná romantická komedie o tom, jak si protivná holka z Miami oblíbila lidičky ze zasněžené Minnesoty a ještě se u toho stačila zamilovat a zachraňovat fabriku. Zkrátka nová variace na Baby Boom, kde se Diane Keaton zamilovala do chlapa, který ji zachrání (opět náhodně stejně s autem) a potom šíří nějaké jídlo atd atd. Zkrátka a jednoduše Renča v další podobné roli, v jakých ji známe. (Přeju si, aby se časem vrhla na něco charakternějšího a uznávanějšího než romantické komedie, které na sebe skoro ani nevydělají.) Vedlejší postavy jí příjemně přihrávají (nejvýraznější samozřejmě J.K.Simmons) a ta hodinka a půl bez problému vcelku zábavně uteče. Pár dobrých vtípků, dvacet záběrů na nohy Zellweggerové a po dojemném objetí hajdy spinkat. Chvíli po filmu už si težko vzpomínáte, na co jste se to vlastně dívali a nejhorší na tom je, že už všechno zajímavé z filmu stejně nacpali do traileru... 50%.(22.3.2009)

• - Hlavní představitelce díky zimě zkameněly řasy a mužským protěškům mrzly vousy. (Kamkon)

• - Film se natáčel v kanadském Winnipegu při -47 stupních Celsia (Kamkon)

• - V traileri stratí Lucy (Renée Zellweger) pri jazde na ľade jazera kontrolu nad svojim autom a dostane šmyk. Táto scéna sa však vo filme neobjavila. (misterz)