Holka z města

32 a stále slobodná

Romantický / Komedie

USA, 2009, 96 min

• misterz

Nuda a ešte raz nuda. Hlavná pointa je tak klišoidná, že to ani inak nemohlo dopadnúť. Príbeh o mestskej husičke, ktorá sa vplyvom prostredia a ľudí zmení už nemá čo ponúknuť. Čo sa týka Zellweger tak sklamala na plnej čiare. Jej výkon bol strnulý a mdlý, keď si to porovnám s jej filmom Prípad 39, tak som z toho v šoku, tak veľký rozdiel sa vidí iba málokedy. Tiež sa mi v tvári zdala akási "nafúknutá". Možno by mala používať menej botoxu, za chvíľu bude vypadať ako blonaďatý číňan. Film má ale jednu výhodu. Do piatich minút vyfučí z hlavy. 15/100(5.1.2014)

• Rousse

Kdo očekává dobrou romantickou komedii na úrovni, bude zklamán. Kdo však nečeká vůbec nic, bude spokojen, protože se divák ničeho převratného nedočká:-) Už už jsem chtěla psát prosebný dopis do států osobně pro Renée, zda by mi neposlala tu úžasnou "northfaceku", protože ona ji v Miami určitě neuživí. A zase mi to nevyšlo!!!(2.6.2009)

Ač moji oblíbenci dávají 2h, já bez výčitek 4h. Ano, je to čajíček a k tomu jeden z valérů Amerického snu, ale kdo by to nechtěl zažít?! Kdo se nesnaží „co to jde“ a koho nakonec Osud stejně nevezme pod krkem a s chutí nepropleskne? Renee je reprezentantkou nás všech, pinožících se lidiček, kteří věří, že „to zvládnou“, protože na tom vlastně nic není... Tvůrci si nedělají srandu z venkova (jak tomu zhusta bývá), ale nastavují zrcadlo „projektům“, manažerům, souhrnně „těm z města“ od kterých nelze čekat mnoho dobrého, co by nejspíš podepsal mnohý z nás. 96 minut slušné zábavy. Doplněno: film jsem (ač ho mám na DVD) nedávno o5 viděl v TV a nemohu nepřiznat, že se mi líbí čím dál víc. Proč? Snad, že kostýmek Renee děsně sluší či, že film má nesporně mnoho rovin. Jenom ťunťa může film hodnotit toliko dle jediné roviny (kterou je s to postřehnout).(3.4.2014)

Renée upřímně nesnáším (už jen to, jak se to jméno píše, je divné...), ale tady mě kupodivu vůbec nevadila a chvílema jsem jí i dost fandil. Ten příběh je sice trochu jako z pohádky, ale plyne moc příjemně, jsou tam pro mě sympatičtí a milí lidé, pár opravdu vtipných situací taky, takže já říkám: Co víc si od romantické komedie člověk může přát? Snad jen lepší herečku hlavní role.....(6.6.2014)

• pepa3rd

Jedním slovem klišé a to od začátku až do konce. To by až tak nevadilo, pokud by scénáristi předvedli alespoň dílčí náznak kreativity. Tady ale zoufale chyběl jakýkoliv originální nápad, byť jen v jednotlivých scénkách. Výsledkem je tak nevýrazný a místy i nudný film, který vlastně ani nemáte nutkání dokoukávat. Na druhou stranu, nic ve filmu vás od toho ale přímo neodradí. Celkově nemastné, neslané, ale stále stravitelné. 40 %(14.7.2010)

• - Film se natáčel v kanadském Winnipegu při -47 stupních Celsia (Kamkon)

• - I když pro "zimní" část natáčení měla Renné kaskadérku, všechny scény točila osobně. (Kamkon)

• - Hlavní představitelce díky zimě zkameněly řasy a mužským protěškům mrzly vousy. (Kamkon)