Jeden z nejstarších a nejdéle vysílaných cestovatelských pořadů České televize, se kterým můžeme procestovat všechny kouty světa. Jakýmsi předchůdcem Objektivu se stal měsíčník Perem a kamerou, samotný Objektiv se poprvé vysílal v neděli 11. ledna 1987 dopoledne a jeho vysílací čas se nezměnil dodnes. V neposlední řadě tento cestovatelský magazín začal ve svém designu využívat pravidelně virtuálního studia 3D technologií. (Stocki)

Cvachetka

Ta úvodní znělka už je prostě kultovní :-) Pro mě 100%, myslím, že na takovém pořadu, který informuje o zajímavostech není nic špatného. Mám je rád skoro ve všech podobách. Nikomu to neubližuje. ()

VLADEK

Cca do roku 2000 - 4 hvězdičky, do 2010 - 3 hvězdičky, do 2015 - 2 hvězdičky a od té doby už jen šišlající odpadní trafika. ()

ariari

20 rokov si od mladosti a čias vhs natáčam nedeľnú pohodičku v podobe ochutnávky cudzích krajov...veľakrát som vyberala potulky po Zemi podľa objektívu.VĎAKA za rituálne obradný ale neskutočne pohodový reportážny dokument ()

stenrik odpad!

Daleko lepší je Koření, tenhle pořad mě opravdu nebaví, ničím mě nenadchl, radši se podívám na Toulavku... ()

Alvin

V době kdy jsem ještě neměl pas a internet se vytáčel po telefonní lince byl tohle naprosto úžasný pořad a jedna z mála možností, jak se podívat do světa. I dneska se na to občas kouknu, když mám volné nedělní dopoledne, ale trochu mi vadí že občas recyklují i ty 20 let staré reportáže točené snad ještě na VHS. Navíc organizace s ročním rozpočtem 6 miliard by snad mohla míň spoléhat na cizí zdroje a natočit víc vlastního materiálu. ()

Krupe

Prosím, nechci se dívat na státní české televizi na slovenské moderátory. Kdybych tuto potřebu měl, přepnu si na jejich kanály. A že je jich čím dál více, v každém druhém seriálu apod. ()

MAKITA

člověk se po ránu při snídani může občas dozvědět i nějaký novoty ze světa v dobrém podání zajímavých reportáží.. ()

JaninaM

Tak jsem se dočetla, že Objektiv se poprvé objevil na obrazovce tehdejší Československé televize v neděli 11. 1. 1987 dopoledne. Určitě jsem u toho byla a jsem dodnes. Moc hezký cestovatelský pořad, který má stále co nabízet. ()

MajdalenkaTy

Objektiv sleduji už několik let, společně s toulavkou. Ale... Opět tu je slovena a mě to prostě vadí. Nemáme zajímavé české moderátorky? Čí je to známá/manželka? Proč v českém pořadu nemluví česky?? Ne fakt mě to začíná drásat nervy, proto jen tři hvězdy... ()

DarthArt

K Objektivu se dá říct zhruba totéž co o Toulavé kameře, s tím rozdílem, že zatímco Toulavka mě inspiruje k nějakýmu super výletu, po Objektivu jsem obvykle nasranej, kam že se to zase nepodívám. Obecně mě víc bavěj reportáže o městech, hradech a podobných tématech, naopak dost mimo mě jsou (a v Objektivu četné) etnografické reportáže - hadříky, tanečky a tradiční svatby, to ne. Celkově to pak napravěj reportáže o žrádle, který mě sice z obrazovky nijak nevzrušuje, ale moje milá mi pak vždycky něco z těch laskominek připraví a to už je něco sakra jinýho! Výslednej efekt je nakonec pozitivní - nepodívám se sice na Bali, do Patagonie nebo na Elbrus, ale báječně si nacpu bachor a otevřu kuželku Radegasta, takže těm nešťastnejm turistům s báglama na hřbetech a pavučinama v peněžence ve finále zas tak moc nezávidím:) ()

Rumplcimprca odpad!

Výborný pořad a pořád si drží svou úroveň, tak 4*. Jen nechápu, proč to uvádí slovena?!! Jděte s Ukrajinci lite do zadní brady! ()