poster

Velké riziko

 • Hongkong

  Shu dan long wei

 • Hongkong

  鼠膽龍威

 • Hongkong

  鼠膽虎威

 • Hongkong

  Sue daam lung wei

 • anglický

  High Risk

 • anglický

  Meltdown

 • Slovensko

  Veľké riziko

Akční

Hongkong, 1995, 101 min

 • Lacike
  ***

  Klasicky Wong Jingovska blazniva komedia, ktorej zapletka variuje koncept Die Hard. Takze Jet Li tu hra odvazneho hrdinu, ktory musi zachranit mnoho rukojemnikov pred chamtivym zaporakom, ktory mu naviac na zaciatku zabije rodinu. Druhu vyraznu liniu tvori neustale navazanie sa (parodia je slabe slovo) do osoby Jackieho Chana cez postavu namyslenej lenivej a zbabelej akcnej hviezdy, ktora nerobi svoje kaskaderske kusky sama v podani Jacky Cheunga. Aj ked Jackieho Chana zboznujem, tak mi to vdaka Cheungovmu vykonu pripadalo neskutocne zabavne. Snad si Jing Wong mohol odpustit aspon to zosmiesnovanie Jackieho otca. No a pre ludi, ktory sa nevyznaju v pozadi celej tej zalezitosti to bude fungovat aspon ako parodia na Bruca Lee, ktoreho grimasy paroduju akonahle sa snazi Cheung bojovat. Bohuzial mimo tejto linie mi film az tak zabavny nepripadal. Jing Wong dost nekompromisne mixuje krvave akcne sceny s tym najjednoduchsim humorom, co nie kazdemu sadne. Aspon, ze v druhej polovici filmu je dost akcie. Väcsinou ju tvoria solidne prestrelky. Najlepsia je Jetova jazda autom v budove behom ktorej postriela kopu zaporakov. Bitiek tu vela nie je. Prakticky len 2 väcsie. Jetov duel je len priemerny a miestami zbytocne zrychlovany. Ovela lepsie a hlavne zabavnejsie dopadol duel Jacky Cheunga a Billy Chowa. Celkovo je Jet v tomto filme dost nevyrazny jak v akcii tak aj mimo nej. A to tu ma jeho postava prezivat poriadnu traumu. Cely film si pre seba ukradol Jacky Cheung a je skoda, ze film nebol len o jeho postave. Vysledkom je nesurody mix komedie, parodie a drsneho akcneho filmu, ktory len tak niekde inde neuvidite. 6/10.(27.3.2017)

 • Wacoslav1
  ****

  Jet Li je bodyguardem zhýralý akční hvězdy která se utápí v chlastu a doprovází ho na večírek do exkluzivního hotelu ve kterým probíhá výstava vzácných šperků a bohužel tam vtrhnou nebezpeční teroristé ozbrojení samopaly, granáty, plamenomety a dokonce i hady (!) Koncept sice čórnutej z Die hard, ale mix akce a humoru je to nehoráznej a kde jinde než v HK filmu uvidíte teroristu odpálit bus plnej nevinných fakanů. Krása.90%(24.2.2016)

 • m.a.t.o.
  **

  „Po tvári ma prosím nebijte. Zajtra mám natáčanie." Že paródia? No neviem. Osobne sa mi veľmi nepozdáva, keď po nejakej vtipnej scéne nasleduje ďalšia, v ktorej ženská ufikne týpkovi ruku mačetou, ale budiš. Nebyť krásne slabošského Jackyho Cheunga (Frankie), ktorý dáva jednu hlášku za druhou bol by to jeden veľký kŕč, pretože akcia (a to nehovorím len o choregrafii bitiek) je dosť chabá.(11.5.2013)

 • Tsunami_X
  ***

  Těžkotonážní útok na divákovu výdrž a schopnost přizpůsobit se, aneb Jet Li v napůl parodickém a napůl klasickém nešvaru, jehož sledování vyžaduje obrovskou vůli přežít to špatné, ve vidině světlejších zítřků. Parodie na některé akční monumenty je zřejmá a žlutou teplákovou soupravu by neidentifikoval snad jen úplný neználek. Škoda té rozdrobené dějové linie a nedostatku kvalitních soubojů, lepé řečeno absence dostatku přímých konfrontací za pomoci ať už střelných zbraní, či bojových umění. Obojího je tu zoufale málo a když si k tomu přidáte spoustu hluchých nehumorných míst, tak to k nadprůměrné zábavě nestačí ani náhodou.(3.2.2005)

 • Imouse
  ****

  Původně jsem chtěl této akční komedii dát pouze jednu hvězdičku a odsoudit jí k odpadu, ale bohužel (díky bohu?) jsem byl ovlivněn pár snímky, které jsem měl to "potěšení" shlédnout. První útěchou mi byl "skvělý" film s neméně "úžasným" hercem Bruce Leem a to Enter the dragon (Drak přichází). Poté jsem pochopil, že se nejedná o parodii na Jackie Chana, v které jsem ho opravdu nepoznal, ale právě hereckých výkonů Bruce Leeho. Snímek jsem shlédnul podruhé a musím říct, že jsem se královsky bavil. I akce mi na nepřipadala, tak předimenzovaná jako dříve. Pokud se vám zdálo, že snímku něco chybělo (pokud tímto -něco- nemyslíte děj:), tak zkuste shlédnout pár Hong-Kongských "klasik".(24.12.2004)