Príbehy neobyčajne obyčajných ľudí a ich túžby, ktoré sa naplnili. Show, v ktorej plníme sny divákov vo forme prekvapenia. Vo väčšine prípadov tieto sny budú nemateriálne. Dôležitý je životný príbeh, ktorý sa za snom skrýva. Show má široký dosah – ponúka divákom pozitívne emócie, rozprávku v živote, naplnenie snov a rovnako aj známe osobnosti (speváci, tanečníci, herci ako hostia programu). (TV Markíza)

tron

Vila Rozborila osobne dvakrát nemusím (dávno sú preč časy, keď som si život nevedel predstaviť bez jeho nedeľných „Cestovín“), ale čo je pravda, to je pravda – je to profesionál, ktorý u mňa stúpol i práve vďaka veľmi nevďačnej relácii „Modré z neba“, ktorá je plná citového vydierania, avšak fakty nepustia – také veci sa naozaj dejú, tie veci sa ľuďom naozaj stávajú a to, že Rozboril o nich hovorí a ukazuje ich, je len vedľajší produkt. Navyše vidieť, že aj on má často problém s tým, aby ho niektorý "životný príbeh" nedojal/nevyviedol z rovnováhy. Ak by som bol ohľadom tejto relácie negatívny, tak rozhodne nie kvôli jej tvorcom, ale kvôli samotnej televízii, ktorá podľa mňa vypočítavo zaradila do svojej programovej štruktúry materiál, ktorý znásilňuje diváka. Ale na rozdiel od falošnej Brichtovej ("Pošta pre teba" - STV) ja Rozborilovi VERÍM. Berte, alebo nechajte tak. ()

MM_Ramone odpad!

"Modré z neba" je moderným, novodobým, verejným obludáriom. Postihnutí, ťažko chorí ľudia, prípadne úbožaci v bezvýchodiskových situáciach sú v tejto show objektami umelej, nablískanej dobrosrdečnosti. Smradlľavý priestor niekde za cirkusom sme vymenili za pohodlie našej obyvačky. Posmešné pokrikovanie, vyjavené očumovanie a znechutene odvrátené pohľady sme civilizovane nahradili ľútosťou a sebaukájajúcim samaritánstvom. Ale podstata obludária sa zachovala. Principál Vilo Rozboril to bez hanby rozbehol naplno. Neštíti sa ničoho. Je to bezcitný sup, slizký had, čo žije z nešťastia iných ľudí. Skrýva sa za maskou súcitiaceho dobrodinca, no jediné na čom mu záleží je tučný honorár, ktorý zinkasuje za každú ďaľšiu odvysielanú časť. Citovo vydiera jednoduchých televíznych divákov, sprosto zneužíva nešťastných, osudom skúšaných chudákov. Klam, vypočítavosť, faloš,... odpad! ()

Smok

Splnené priania pred televíznou kamerou, (najlepšie niekomu postihnutému, alebo sociálnemu prípadu, to na divákov zaberá), slzy dojatia, vďaky... A to všetko vďaka televízii s ľudskou tvárou, ktorej ide predsa o šťastie obyčajného človeka a jeho túžby. ( A tak trošku aj o sledovanosť a peniažky z reklamy ). Jedna hviezda za (nefalšovaný?) závan ľudskosti, ktorému by som rád uveril. ()

anderson odpad!

Citujem z diskusie užívateľa shisho: "Nechapem ludi co tu daju ze je to odpad?? je take hrozne splnit niekomu sen? splnit chlapcovi bez ruk sen nech sa povozi s delfinom?Silne veriacej autistke splnit sen vidiet papeza a Vatikan? velmi vela podobnych udalosti? Neznasam ludi ktori stale musia za vsetkym hladat vypocitavost...davam 5*" --- takže ostanem nepochopený :-) snáď to prežijem a teraz k samotnému programu. MODRÉ Z NEBA vzniklo v pomätenej gebuli nášho údajne najväčšieho moderátorského profesionála Rozborila (NOMEN OMEN). Skombinoval dokopy viacero programov (iste ich všetci poznáte) po vzore "pejska a kočičky" a výsledok je pre mňa spoľahlivým prostriedkom na doslova "vygrcanie sa" aj bez toho aby som trpel anorexiou. Tento hnus sa naozaj nezastavil pred ničím a klesol až na samé dno citového vydierania labilných divákov, ktorí si konečne môžu pri obrazovkách poplakať a dojímať sa a zároveň mať pocit, že ostatní sú v ešte väčšom srabe ako oni sami. Sračka zaštíťujúca sa frázami o "pomoci potrebným" má to čo od nej MARKÍZA v prvom rade chcela: sledovanosť. Verte mi, že ak raz sledovanosť klesne, pôjdu drísty o pomoci tam kam smeruje aj celé toto pokrytecké divadielko. Čiže ako vravel kedysi Radič "do bRITI". (30.9.2009) ()

gogo76

Na jednej strane citové vydieranie a kolísavá úroveň dielov, na druhej strane oceňujem , že v dnešnej hnusnej dobe niekto dokáže a chce pomáhať tam, kde je to potrebné. A táto neoceniteľná snaha prevyšuje hluché miesta v tejto relácii. Vždy si v duchu ponadávam, že niekto rieši to, čo by mal riešiť štát. Na niektoré diely sa nedá zabudnúť ako napríklad na video s nebohým Pavlom Demitrom. 60%. ()

• Televízny štáb relácie pri plnení snov najazdil do konca roku 2009 cez 243 000 a nalietal 27 286 kilometrov. (R4D0)
  • Na relácii pracuje viac než 60 ľudí, ktorí do konca roku 2009 nakrútili cez 432 hodín materiálu a spolu pracovali takmer 3000 hodín. (R4D0)