Imago Mortis

Imago mortis

Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko / Itálie, 2009, 98 min

• Faustka

Plochá, bezvýrazová jednolitost, šinoucí se bezduchou hluchotou, snad jen "contessa Orsini" s gracií rozčeří usedlou hladinku v této povětšinu stojaté, utahané sedlině. Ani stopečka(spíš kýbl) absinthu..v tomto případě, krev v žilách nerozbouří. ;))(30.12.2009)

• J*A*S*M

Bohužel zklamání. Nestrašidelné, nezajímavé, nenapínavé, bez atmosféry a dobrých herců. Navíc spíše kriminálka než horor. Doufám, že Argentovo Giallo dopadne lépe.(2.7.2009)

• corpsy

Sprvoti som tomu dával veľké šance. Skvelý historický úvod ( ktorý jednoznačne poukazuje na fakt, že by sa to lepšie vynímalo ako gothic horror a nie moderný thriller ), mi to dával zožrať. Ale prenesenie o niekoľko storočí do súčasnosti robí z filmu iba nudný, romanticko-dramatický snímok, ktorý sa ani nepokúša zaujať aspoň, voči námetu, gore stránkou ( čiže niečim, čo vyzdvihuje do priemeru aj tie podpriemerné filmy ).(1.2.2019)

Průběh a především začátek filmu má pozvolný rozjezd, aby se diváci mohli lépe zorientovat v jednotlivých postavách i samotné budově. Většina děje se totiž bude odehrávat pouze za zdmi školy, která ač má vynikající reference, tak skrývá mnoho děsivých tajemství, jenž neměli nikdy vyplout napovrch. Někomu se bude možná zdát první půlhodina zbytečně moc zdlouhavá a já se vám ani moc divit nebudu, protože i já měl podobné pocity. Teprve když započne pátrání, zlepší se i samotná atmosféra. S napětím můžeme sledovat Brunovy kroky, kterak je pronásledován jak svou minulostí, tak i přízraky. Při sledování záběrů staré kamery, jsem cítil určitou dávku nostalgie a vzpomínky na staré klasiky. Při mém brouzdání po internetu jsem se setkával spíše s negativním hodnocením a trochu to nechápu. Většina lidí je však již v dnešní době zhýčkaná zahraničními filmy, kde se zabíjí jak na běžícím páse, sledují stereotypní vraždy mladých teenagerů jenž pronásleduje maskovaný psychopat, města postihují smrtící viry, atd. Tento snímek se však více ztotožňuje se starými klasikami, kdy na prvním místě šlo především o samotný příběh a divák musí trochu uvažovat. Je sice pravda, že film místy nudí, ale po dlouhé době jsem neměl nutkání zmáčknout tlačítko STOP a jít si zakouřit. Herecké výkony jsou rovněž na přijatelné úrovni. Především co se týká Oony a Geraldine Chaplinových. Dědičné geny se prostě nezapřou a obě dámy patří k tomu nejlepšímu co nám film nabídl. I představitel hlavní role Alberto Armarilla mě docela překvapil, protože jsem ho doteď vůbec neznal. 7/10(6.7.2011)

• simonman

Jak píše J*A*S*M - "bohužel zklamání". Nápad a rozjezd je slibný, barvy a lokace příjemně znepokojivé, ale pak se to postupně celé nějak sesype, až nezbyde nic. Jako hlavní mínus vidím motivaci postav, která je chabá, žádná nebo absurdní. A jelikož se tomu prostě nedá uvěřit, nefunguje atmosféra a všechno ostatní už se pak sveze spolu s ní. Někam pryč.(3.12.2009)