Pôvodný televízny hudobný film pre deti a mládež... Filmový príbeh sa usiluje vniknúť pod kožu usporiadanej a normálnej rodiny, ktorá si až v krízovom momente, keď štrnásťročná dcéra Jojka, naoko bez príčiny, odíde z domu, uvedomí, že rokmi zápasu o bežné, každodenné potreby sa na ich vzájomných vzťahoch nahromadili vrstvy zvyku a konvencií. (RTVS)

slunicko2

Rádoby muzikál. 1) Dílo je rádoby veselé, rádoby odlehčené, rádoby pohodové, rádoby příjemné, rádoby přirozené. 2) Snad trochu ujdou ty rádoby písničky... ()

corona

Slovenský muzikál pre mládež od rovnakých tvorcov ako známejšie Neberte nám princeznú /Vášová,Ursiny,Štrasser/, hlavné úlohy otca Tibora a dcéry Jojky hrali Dežo Ursiny a Jana Daňová. ()

hygienik

Mladší brat Neberte nám princeznú zapadol po revolúcii prachom. Nie je tak emotívny a nemá tak chytľavé pesničky. Alebo mal proste iba málo času na to, aby sa dostal do povedomia ľudí. Ak by ho natočili o 10 rokov neskôr, nepochybne by vznikol meisterstuck. Hlavnú rolu by dali Miške Paštékovej, brat by bol Maťo Madej a bolo by to plné evergreenov Peťa Nagya Mandarinka Darinka a Náš pes Boby :) ()

Autogram

Oproti spomínanej Princeznej je to podstatne slabšie. Chýbajú výrazní herci v hlavných úlohách aj hudba Ursiniho ma nikdy nejako veľmi nebavila. Príbeh je celkom fajn, road movie za rodinou má zmysel, ale v závere to hľadanie mohlo aspoň nejako vyvrcholiť. ()

hemul

Tento film je velmi vzacny, lebo je jediny, v ktorom Dezo Ursiny spieva aj hra. Pri skorsom slavnom muzikali Neberte nam princeznu je tento trocha v jeho tieni a zabudnuty. Rovnako piesne z neho sa neobjavili na ziadnom nosici. Je to skoda, lebo film je to velmi pekny a piesne su krasne. Neberte nam princeznu bol muzikal zo zivota mladych ludi a deti, bol inspirovany rozpravkou a bol ako z rozpravkovych knih. Niekto ako ja je tiez zo zivota mladych ludi, je tiez inspirovany rozpravkou o sestre, ktora hlada svojho brata, ale nie je ako z rozpravkovych knih. Je civilny, skor az domumentarny. Ale paci sa mi rovnako. Ba prave preto mozno este viac. ()

Pokryvac

Hudobne menej bohaté ako Neberte nám princeznú a scenáristicky taktiež nijak nepredčí slávnejší muzikál, no čo sa týka pestrosti celkovo, Niekto ako ja má navrch. Je to v podstate road movie, takže film je neustále v pohybe, aj keď pravda, veľa zaujímavého sa na cestách nestáva... Film je však, rovnako ako v prípade Neberte nám princeznú podriadený Ursínyho muzike, ktorá je opäť na dobrej úrovni. Herecké výkony sú nepresvedčivé, možno až na sympatický výkon Deža Ursínyho, ktorý by som však označil skôr za úsporný, než za dobrý. Hviezdičku pridávam za celkový pocit z filmu, čo ovplyvnil aj fakt, že sa natáčalo aj u nás v Karlovej Vsi a Ursíny sa tu dramaticky presúša po Jurigovom námestí (na rovnakom námestí sa natáčal aj film Zázračný autobus s Rolinsovou a Krajíčkom). ()

Themyth

Celkom priemerný muzikál o 13 ročnom dievčati, čo sa vybralo hľadať svojho súrodenca. Príbeh nie je zlý, ale ani ničím zaujímavý. Horšie je to s hudbou. Možno najväčší génius Slovenskej neklasickej hudby Dežo Ursíny sa v oboch svojich filmových tvorbách akokeby naschvál oprostil od zložitosti a hĺbky svojich kompozícií a stavil na jednoduchú kartu. Cieľ je jasný. Priamo zasiahnuť vnímavosť bežného konzumného diváka. Tak to bolo v skoršom filme Neberte nám princeznú a tu Detto. Na tom by nebolo ešte nič zlé. Ale skladby v oboch filmoch sú plytké, infantilné, prvoplánové a nudné. Na hudobníka takého formátu je to pre mňa sklamanie. Čo ma asi najviac zaujalo bolo obsadenie vedľajších rolí. Mihne sa tu celá plejáda známych hercov. S napätím som očakával, kto si zahrá ďalšiu cameo úlohu. Pre mňa je film 55 %. ()

Fajolo

Ursínyho herectvo je podobné ako jeho gitarové sóla - úsporné. Ale napriek tomu nemám pocit, že by niečo chýbalo. Zato filmu ako celku toho chýba dosť. Škoda. ()

mirika39 odpad!

Veľmi slaboduchý film, niekde stratil pointu, ani nehovoriac o chabom výkone pseudohercov, ktorí text čítajú ako žiaci na prvom stupni základnej školy. Bohužiaľ sa v slovenskej kinematofgrafii od ´88 nič nezmenilo a dodnes slovenská mládež, ani 40-roční herci nevedia hrať, len nezáživne odrecitujú text ako básničku. VŠMU vypľúva jeden "talent" za druhým, ale kam sa podeli talenty typu Emília Vášariová, Štefan Kvietik a im podobní? ()