Pivo pro mýho koně

Beer for My Horses

Komedie

USA, 2008, 86 min

Hneď na úvod musím napísať, že som nemal dočinenia s nijak extra vtipnou komédiou, pri ktorej by som sa išiel od záchvatov smiechu zadusiť. Partička nešikovných, zato ale svojráznych policajtov v malom provinčnom mestečku sa vie svojou nešikovnosťou dostať do rôznych situácií, ktoré sú nie vždy len komické. A tak sa stane, že divák zhliadne aj útržky nasládlej romantiky a trošku tej krimi akcie. To je zhruba všetko, čo som chcel k tomuto filmu napísať, takže sa lúčim s pozdravom: "Whiskey pre mojich chlapov a pivo pre môjho koňa".(27.10.2009)

Parta ochránců zákona jedno amerického buranova zatkne při povedené noční akci vlivného mexického drogového dealera. Jako protiakci unese jeho zločinem stejně prolezlý bratr životní lásku místního zástupce šerifa Billa. Tomu nezbude, než naložit své svérázné parťáky, líného „policejního psa“ a vyrazit na bláznivou záchrannou akci do Mexika. Pozor, tohle vůbec není špatná komedie a tři hvězdičky si právem zaslouží.(30.8.2010)

• Tuax

Hodně velká ptákovinka, která mě ke konci i trochu pobavila, jinak mi to ovšem přišlo až moc přehrávané a vtipnost spíše jako trapnost. Humor možná ve snaze o absurdnost podle mě příliš nevycházel. Hlavní představitel zahrál velmi nesympaticku hlavní postavu a jeho kolega, to bylo až příliš stupído... Celé ro jednání postav a ty dialogy, to mě tedy hodně žralo nervy. V tomhle byli fajn snad pouze cirkusáci, vše ostatní hodně špatné. Ani pěkná Claire Frlani to už nezachránila, ono nebylo ani co, ani jak zachraňovat. Blbina. 2/10(13.12.2013)

Slušná malá komedie ve stylu švédských Kopps, akorát tohle se odehrává v Texasu a policajti jsou sice líní, občas tupí, občas jim rostou parohy a sem tam jsou ožralí, ale se zločinci se umí porvat. Jednou však narazí na zloděje hnojiv, kteří nejsou jen nějakými farmáři, ale mají propojení s mexickými drogovými kartely. A bratr zadrženého si to do městečka přijede s místními šerify vyřídit. V roli nadřízeného policejní stanice hraje Tom Skerritt a evidentně si to užívá. Český distribuční název na DVD je Pivo pro mýho koně, což je hláška, kterou policajti používají v hospodě, když pařej.(11.10.2009)

Zábavná řepácká komedie u které se člověk nenudí. Má to o něco vyšší IQ než Neplodná obrana s Larrym The Cable Guyem, ale ne o moc a hlavní hrdina je tu vcelku sympatickej týpek. To že celou dobu nosí kšiltovku, protože jeho melírovaný vlasy jsou hrozný, je už jen příjemný plus. Na konci je ještě jako bonus Willie Nelson a docela dobrá, i když krátká přestřelka. Oskary to asi nedostane, ale na deštivý opoledne je to v pohodě.(28.9.2010)