Tělo jako důkaz

Body of Evidence

Telo ako dôkaz

Romantický / Thriller / Krimi

USA / Německo, 1993, 99 min

Já tyhle horké letní erotické pitomosti prostě můžu, v tuhle chvíli mi nejde ani tak o děj, logiku, herecké výkony nebo precizní techniku, ale o bezstarostné plutí po moři a zpocená trička či lesknoucí se nahá těla. A že to Madonnino v letech devadesátých pěkné bylo. K tomu všemu velmi solidní dabing Marie Fronkové (Intersonic 1993, zejména Pavel Soukup a Ilona Svobodová).(25.6.2012)

Madonna je tady de facto jako Dorota Máchalová, jen s tím rozdílem, že movité mlynáře k smrti neutancuje, nýbrž... uzpívá. Pochopitelně, když je to královna popu.. Úkladná vražda, soudní přelíčení hraničící s fraškou (nevybouřený Dafoe měl raději uspokojit napruženou soudkyni, nebo aspoň stenografku, ta vypadala zanedbaně) a kolem toho pár scén, kde se ukazují prsa, masturbuje, poutá, souloží na střepech a blbne se svíčkami. Konec s rádoby twistem, jakýsi pokus o kontroverzi a četnost užití slova „šoustat“ pak můžou chvílemi i svádět k dojmu, že jste svědkem erotického thrilleru. Vidím to takhle, staré známé rčení říká, že když je ztvrdlý penis, srdce je měkké a naopak když je penis měkký, srdce je tvrdé. Poznal to navoskovaný právník Dulaney a částečně i já - při hodnocení mám všechno jakési poloměkké..(14.7.2015)

Ačkoliv podobnost se Základním instinktem asi nebude čistě náhodná a Madonna na výkon Sharon Stone nedosáhla, myslím si, že to až tak špatné nebylo, a skoro bych řek, že tu nejedna větší blbost má lepší hodnocení... Mě se to vcelku líbilo, hodnotím slušným průměrem tak na 65%. Madonna tu roli zase až tak špatně nezahrála a vyššímu hodnocení tu zřejmě stojí v cestě jakési "automatické" hodnocení "Film s Madonnou = bída, až nekoukatelný brak", které má spousta lidí obecně zažité.(1.8.2014)

• lapatata

Variace Základního instinktu s podstatně horšími hereckými výkony a tím překvapivě nemyslím Madonnu. Její výkon měl sice k dokonalosti taky daleko, ale alespoň využila svého pověstného charismatu a hlavně nechala vyniknout svůj nezaměnitelný, řekněme "dirty" sex appeal. Snad jen díky tomu stojí film za zhlédnutí. To ostatní, včetně neuměle zinscenovaných erotických scén je spíše smutné a závěrečné polopatické odhalení dodalo filmu pachuť televizního béčkového braku.(28.12.2010)

Od filmu iste cakal kazdy viac, najmä sexualna scena s Madonnu mohla byt prepracovanejsia a ludsky vasnivejsia, najmä nehraniciaca s uchylkou... (sviecka, vosk, bolest). Film mi trosku pripomina Zakladny instinkt, ktory je ale na mile vzdialeny svojou prepracovanostou a perfektnym dejom vratane erotickych scen Sharon Stone...(5.10.2010)

• Madonna

• - Madonna získala získaa v roce 1993 za svůj výkon Zlatou malinu pro nejhoršího herečku. (Terva)