Forget Me Not

Horor / Thriller

USA, 2009, 103 min

V poslednom čase ma duchárčiny akosi moc neberú a preto som aj k tomuto filmu pristupoval trochu opatrne, čo sa však nakoniec ukázalo zbytočné, pretože sa jedná o normálny, nadpriemerný, moderný horor, ktorý sa nemá za čo hanbiť. S dejom moc spoilerovať nechcem, lebo je pripravený celkom dobre, takže spomeniem iba to, že skupinku mladých začne prenasledovať a zabíjať duch, ktorý má však jednu výhodu - koho zabije, na toho všetci zabudnú. Všetci, okrem hlavnej hrdinky, ktorá s ním má spoločné niečo z minulosti. Herci boli slušní, technická stránka tiež, príbeh bol zaujímavý a mal aj svoj vývoj, objavilo sa zopár ľakačiek a nemôžem sa sťažovať ani na atmosféru. Síce to nie je nič originálne, strhujúce či prelomové a ani sa pri tom pravdepodobne "nepokadíte", nevidím však dôvod, prečo by mali hororoví fanúšikovia tento kúsok obchádzať.(20.8.2011)

Ja som vedel, že keď je na imdb hodnotenie 5.0 (pričom tam skôr horory podceňujú ako preceňujú), že to nebude až také hrozné, ako hovoria tunajšie hodnotenia. Máme tu jedného ducha z minulosti, ktorý bez milosti vraždí úbohých teenagerov, a zaujímavosťou je, že vždy, keď niekto zomrie, ostatní na neho zabudnú - okrem hlavnej hrdinky, ktorá môže kričať a plakať koľko chce, a aj tak jej nikto neverí. Aspoň touto zaujímavosťou sa film líši od klasických debilných moderných teen vyvražďovačiek typu Sorority Row alebo Prom Night. Herecké výkony neboli nič extra, ale mne sa ten duch na rozdiel od väčšiny celkom pozdával, dokonca ich bude aj viac. Aj keď ma to nevydesilo, celú dobu som sa dobre bavil. Nesúhlasím ani s vetou v komentári "a vy pořád nevíte oč jde". Bolo úplne jasné, o čo ide, veď to predsa nie je prvý horor, v ktorom detičky niekomu ublížia a duch sa im chce pomstiť, takých už bolo... Ale ten záver nemal chybu, konečne niečo, čo skončilo prekvapivo. Silnejšie tri hviezdy.(27.1.2011)

Tak ja som sa pri filme nenudil, ako vacsina ludi tu. Aj ked to malo svoje muchy, jedno si musim priznat, ze to urcite neni sracka, ale obstojny horor, ktory stoji za to, pozriet si ho. Obcas mi ti duchovia prisli komicky, hlavne ked sa natriasali, akoby im bola zima. Hlavne to bolo smiesne, ked hrkotali prstami na rukach, to ma fakt rozosmialo. To je ale v pohode, dolezita je pozeratelnost filmu u mna a na taketo drobnosti ja kaslem a preto mu davam to lepsie hodnotenie, ako iny.(15.7.2015)

• J*A*S*M

Většinou mi strašně leze na nervy, když někdo o jakémkoli (byť třeba hodně nepovedeném) hororu velkohubě prohlašuje, že se u něj smál, ale v tomto případě mi to nedá a prohlásím to taky. Téměř kdykoli se na scéně objevil přízrak - s vizáží něco mezi babičkou s Parkinsonem a asijským dlouhovlasým duchem (kdo, panebože, ještě na konci roku 2009 kopíruje asijské dlouhovlasé duchy?!), neubránil jsem se posměšnému uchechtnutí. To bude asi tak jedinej důvod, proč bych mohl splnit přání názvu filmu - nezapomenout na něj.(17.12.2009)

• LIVINGDEAD

Už dlouho mne tak z horroru nerozbolela hlava, jako při sledování tohoto filmu. Praštěná hysterka, která si jediná pamatuje situaci z dětství, poletuje, ječí, vyhrožuje.... a vy pořád nevíte oč jde. Že se něco kdysi stalo, se srozumitelněji dozvíte až ke konci filmu. Otřesné herecké výkony, stupidní dialogy... a celkově stupidní námět. Ačkoliv vždy u horroru relaxuji, tak tenhle mi vysál veškerou energii!!! Brrrrrrrrr(2.1.2010)

• - Když se Chad (Zachary Abel) a Layla (Chloe Bridges) nepohodnou u jezera, Layla hodí do vody řetízek s prstenem, který si strhne z krku. Nato Chad odjíždí v autě. Když sešlápne plyn a Layla na něj zavolá, má na vteřinu řetízek i s prstenem opět na krku. (efenberger)