Poslední noc

Trailer

VOD (1)

Velitel Tao (Steven Seagal) vede speciální vojenskou jednotku složenou z bývalých členů civilní stráže na krvavou misi, jejichž cílem jsou krvežízniví upíři. Na planetě přežilo jen několik málo lidí, kteří jsou však infikováni a uvězněni v nemocnici. Tao je jejich jedinou nadějí. On však také ví, že jediným lékem na jejich záchranu je jejich smrt. Nastává čas postavit se proti krvežíznivým stvůrám. (videofil)

Trailer

J.Lajner odpad!

Akční horor Poslední noc byla vskutku "nezapomenutelným" zážitkem. Zemi zdecimovali upíři, lidé téměř vyhynuli a poslední zbytky civilizace živoří ve svých úkrytech. Naštěstí je tu Steven Seagal a jeho speciální jednotka vycvičených upírobijců. Skoro celý film se odehrává v nějakém paneláku (prý nemocnice, haha), v jehož útrobách vypasený Seagal bloumá chodbami, srandovně máchá mečem a občas přepůlí upíra. Jinými slovy, máchne do prázdna a kamera zabere mrtvého upíra. Po tomhle kousku jsem si musel pustit pár scének s Felixem Holzmannem, abych se uklidnil. ()

Korbitch

Levný xichty, ten Seagalův nejlevnější, stále dokola se opakující záběry, zabrušování zubů jako v Carpenterových Duchách Marsu, málo peněz, otřesný scénář. Tak tohle všechno jsou atributy pro jeden shuriken, kterej mi ulít z ruky a zasek se někomu do hlavy. Leželo mi to doma půl roku a celou tu dobu jsem na to sbíral odvahu si to pustit. Očividně nemělo cenu čekat. Filmy totiž rozhodně nezrajou jako víno, akorát u tohoto jsem musel polknout flašku ryzlinku, aby se dal vydržet. ()

Arkos

Tak jsem si říkal, co to bude, Seagal v hororu, no byl jsem celkem zvědavej. Jeho filmy jsem jsem v poslední době celkem v pohodě přežíval a občas se na to i dalo dívat. Ale tenhle horor byl fakt HOROR. Steven se občas zjevil, někoho rozsekal na hadry, pak odešel, aby za chvíli zase přišel a tak stále dokola. Kdo vyloženě neujíždí na céčkových akčních hororech, ať se tomu raději vyhne. Vzhledem k tomu, že Mistra nechci urazit, dávám alespoň jednu hvězdu. Jo a jak Steven ve filmu řekl, jdu meditovat. ()

J*A*S*M

Když už nic jiného, má tenhle film alespoň výstižný název - upozorňuje případného diváka, že bude muset hodinu a půl urputně bojovat proti tmě, aby na obrazovce vůbec něco viděl. Opravdu, většina scén je (nejspíš kvůli nízkému rozpočtu) doslova utopena v temnotě, což sice zabraňuje tomu, aby se slabý vzhled nemrtvých (a Seagala) projevil naplno, ale současně to hrálo nepěknou hru na moje nervy, protože od filmu, který v podstatě nemá scénář a herce, očekávám minimálně to, že krev a gore skutečně uvidím. Ději samotnému lze vyčítat plno věcí, ale musím uznat, že se zde téměř neustále něco děje. Že jsem se při tom málem unudil, to je věc druhá. Against the Dark hodnotím jako klasický direct-to-DVD horor, což sice není zrovna nejlepší vizitka, no mohl dopadnout i hůř. ()

honajz odpad!

Kdyby v tomhle filmu vážně hrál Steve Seagal, možná by šlo o zajímavý akční horor. Ale když se tu objeví všehovšudy na deset minut? BACHA, MOŽNÉ SPOILERY!!! "Pane Seagal, že budete tak hodný a projdete se nám tady tou tmavou chodbou? Můžete u toho švihat samurajským mečem? Výborně! Můžete říct i pár slov? Třeba: Neboj se. Najdeme cestu.? Děkujeme. Další." Asi takhle nějak si představuji natáčení tohoto rádoby akčního hororu. Celé je to totiž o tom, jak nějací lidé v noci procházejí nějakou nemocnicí, protože východ je kdovíproč někde na druhé straně, a ne tam, kudy dovnitř vlezli. Cestou sem tam potkají normální lidi, sem tam nakažené lidi. Ti se chovají stejně jako v 28 dnů poté. A teď pozor! Tahle skupinka nemá zbraně a NENÍ v ní Steven Seagal! Přesto má tahle skupinka hlavní slovo v celém filmu, okupuje 90 % celkového času. V tom zbytku budovou kdovíproč prochází skupinka vycvičených zabijáků nakažených lidí. Tu vede Steven, ale v akci ho uvidíme asi dvakrát, když máchne tím samurajským mečem. Jinak se mydlej hlavně jeho kolegové. Na konci se tyhle dvě skupinky sejdou, pár z nich samozřejmě cestou odpadne, ale nakonec cestu k východu najdou. Aby to snad bylo napínavější, má být město vybombardováno za ranního úsvitu... Ne, příběh to nemá. Seagal tu podle mého názoru nehraje. Jako film je to nudná kravina. Celá recenze ()

• Pracovní název: The Last Night. (Stocki)
  • Natáčeno od 21.ledna 2008 a během měsíce února. (Stocki)