Poslední noc

Proti temnote

Akční / Horor / Thriller

USA / Rumunsko, 2009, 93 min

• otík

Náš milý Stevene, proč nám toto děláš? Netvrdím, že je to tvůj nejhorší film, dokonce ti to s tím mečem sekne a dokážeš i nakaženým lidem pěkně nakopat prdel. Ale co ten výběr tématu? Proč jako tvůj fanoušek musím sledovat drsný, místy až nechutný horor? Kdo je na to zvědavý? Vždyť už teď máš fanoušků poskrovnu, většina to je těch, kteří tě měli rádi za tvých dobrých aikido časů. A teď nás ještě navíc omezuješ žánrem filmu. Copak jsme zvědaví z 90ti minut filmu sledovat 10 minut záběrů na nemocnici plnou nakažených lidí, 15 minut krvavé jatka páchané těmito lidmi, 15 minut vojenských keců o připravovaném leteckém útoku, dalších 30 minut trávit ve společnosti obyčejných hrdinů, kteří neumějí bojovat ani střílet a jen utíkají a pouze 20 minut být s tebou a sledovat tě, jak umíš rozmašírovat krvežíznivé parchanty? Na tohle opravdu zvědaví nejsme. Navíc v tvé skupině je jediný slušný bojovník, ostatní krasotinky neumí vůbec nic a taky tak dopadnou. Podobnou tématiku jsi nám již jednou nabídl - také v Síle úderu jsi bojoval s nadlidsky silnými nadrogovanými jedinci a víš moc dobře, jak trapné to bylo. Tady tě nad totální propastí a odpadu drží snad jen to, že když už se opravdu kamera odhodlá tě zabrat, přeci jen jsi cool a vypadáš, že stále bys měl na nějakou tu pořádnou akci sílu. Ale jak dlouho ti to vydrží? Síly i filmový čas ubíhají rychle a už nejsi žádný mladík. Tak se dej prosím trochu dohromady a ujasni si, že tvou doménou vždy byly akční filmy, zlámané ruce, střelba a slušné hlášky. Na nějaký seriál o právníkovi či co to chystáš se s prominutím vys... a ukaž nám v Ruslanovi, že na to stále máš. Mohlo by se totiž stát, že až se někoho tam nahoře po své smrti zeptáš: "Jsem v nebi?", někdo z tvých fanoušků ti slovy Franka "Kurýra 3" Martina odpoví: "Ve skutečnosti seš v pořádných sračkách!" Hudba: Philip White.(17.2.2009)

• Dexter1

Strach, hrôza nepríjemné pocity. Tieto tri vlastnosti, ktoré by mali vystihovať film vystihujú moje psychické rozpoloženie pri pozeraní tohoto filmu. Strach bol z toho čo to vlastne pozerám. Hrôza bola z tohoh čo to vlastne pozerám. A nepríjemné pocity boli z toho čo to vlastne pozerám. Rumunské ateliéry opäť otvorili svoju náruč pre Seagala. Akože tešil som na tento film, že to bude haluz a tak. Veď predsa tlstý Seagal v hororovom filme musí byť zábava. Ale nie je. Nezmyselné opakovanie záberov ošúchanej steny pred každým strihom a opakovanie tej istej scény trhania čriev vždy keď sa približovali upíri či zombíci pôsobili maximálne rušivo. 1* za nezmyselné dialógy, ktoré som si obľúbil už u Uweho Bolla.(22.11.2009)

• Arkos

Tak jsem si říkal, co to bude, Seagal v hororu, no byl jsem celkem zvědavej. Jeho filmy jsem jsem v poslední době celkem v pohodě přežíval a občas se na to i dalo dívat. Ale tenhle horor byl fakt HOROR. Steven se občas zjevil, někoho rozsekal na hadry, pak odešel, aby za chvíli zase přišel a tak stále dokola. Kdo vyloženě neujíždí na céčkových akčních hororech, ať se tomu raději vyhne. Vzhledem k tomu, že Mistra nechci urazit, dávám alespoň jednu hvězdu. Jo a jak Steven ve filmu řekl, jdu meditovat.(14.3.2009)

• hippyman

aboslutní nuda, četa SS by si mohla k těm slušivým gestapáckým kabátům vzít ještě helmy s blesky a bylo by to přesný... navíc čekání na mistra v první půlce filmu bylo asi tak stejně únavný, jako druhá půlka s ním... poslední odpad! čakovické noci. [4. PFF Čakovická Be(´)čka](28.11.2010)

• gumli

Úplne súhlasím s Ingrid bez výhrady,je tak,ako píše.Herci mi pripadali akýsi apatický,všetko tam bolo veľmi tmavé,nuda,paškvil.Hviezda akčných filmov Steven Seagal tam klesol len na hviezdičku.Je to asi jeho najhorší film,aj keď tie predošlé má nikdy nevedeli osloviť.Je to taká veľká nula v horrorových filmoch.(13.5.2010)

• - Natáčeno od 21.ledna 2008 a během měsíce února. (Stocki)

• - Pracovní název: The Last Night. (Stocki)