Poslední noc

Proti temnote

Akční / Horor / Thriller

USA / Rumunsko, 2009, 93 min

• viperblade

Upřímně, čekal jsem to nejhorší, co může být. Ale jsem vcelku překvapen. Jistě, scénář jim psalo asi nějaké 13leté dítě na zakázku, hudbu mixoval postarší zhulený DJ, ale co. Přežil jsem tento film, cca dvakrát jsem se i trochu lekl a navíc, Steven má na své kontě mnohem horší filmy, než jen tento. 1,5 * tudíž zaokrouhluji nahoru.(27.2.2009)

• Terva

Upíři nebo zombie, Seagal a mačeta, Crudo a noc. Dalo by se říci, že Richard Crudo natočil perfektní postkatastrofické sci-fi a Steven Seagal si konečně zahrál v životní roli...ano dalo, jenže to má háček, film se jmenuje Poslední noc a bohužel se opravdu celý odehrává v noci. Výkony všech herců a celého štábu jsou uchvacující, škoda že to nevidíte.(12.3.2009)

• SOLOM.

Cokoliv se poslední dobou natočí v Rumunsku, tak za moc nestojí. Nevím jestli je to tím, že si tohle prostředí vybírají jen amatérští režiséři bez špetky představivosti a kreativity, nebo je tahle země prostě doopravdy zakletá. Přitom místní prostředí nabízí tolik možností jak uspokojit i náročného diváka, ale většinou se dočkáme jen dalšího zklamání. Až na několik světlejších okamžiků se po celou dobu budeme docela nudit. Je to hlavně zapříčiněno i tím, že akční scény jsou udělány zřejmě pro diváky mladších patnácti let, kteří ještě věří na superhrdiny. Ti odrostlejší už mají podobných vrtochů dost. V akčním hororu má být k vidění pořádná akce, atmosféra musí jiskřit a krev stříkat na všechny strany a ne se dívat na nevydařenou parodii na zombii filmy s tlupou superrychlých a velice inteligentních stvůr, jejich make up za moc nestojí a stupidní chování všech postav. Pro mne osobně je tenhle film dost velkým zklamáním. Je to jen obyčejné podprůměrné béčko, které stačí vidět jen jednou. Slabé 2*(6.4.2010)

• Beky

Mám takový sen, že jednou se zeptám Stevena, proč točil filmy, kde podkopává svoji minulost, budoucnost a svoji autoritu!! Chtěl bych znát jasnou odpověď!! Možná to jsou pořád slušné peníze, nic jiného mě nenapadá, doufám ve skrytu duše, že to tak je, protože si nechci myslet, že samotnému jemu se filmy jako je Against the Dark líbí, to by jinak znamenalo, že Steven si nevidí na špičku nosu a je totálně hloupej!! A teď k filmu: Seagal se filmem plouží jako opuchlý bezdomovec, Seagal rezignoval na jakékoliv herectví, Seagal nebojuje...je to velká škoda, protože používat aikido v hororu proti nemrtvím, nebo co to vlastně bylo, by vůbec nebylo špatný!! Nejvíc mě ale překvapuje mizerná choreografie soubojů, dál se dá těžko uvěřit, že i za tímhle filmem stojí desítky lidí, maskérů, koordinátorů, kaskadérů, choreografů...film se de facto odehrává ve dvou místnostech, ve dvou chodbách!! Opravdu smutný zážitek:(!! Jednou větou: Horší už to nebude Stevene!! P.S. Pořád jsem jeho fanda a koukat na jeho filmy budu, dokud bude točit, bastart jeden línej:)!!(26.1.2009)

• m@rz

Jedno velké COŽE!!! Tohle jako snad nikdo nemyslí vážně. To by mi přišlo slabé i na středoškolský projekt. Proboha. Na film jsem se dodíval jen proto, že jsem čekal něco na konci, když už to má tady tak "vysoké" hodnocení. Je Segal. Ten chodí. Pak je černoch. Ten vraždí. Dvě prsaté ženské s nima, které musí trapně zemřít. Parta lidí, co je v nemocnici a chce ven, i když se tam dostala bůh ví kudy, musí přes sklep - oknem to prostě nejde. Takže jdou. Vždy se objeví zombie. Skupinka se rozdělí. Tak se dělí a pak zase různě scházejí, jak je Segal zachraňuje tím, že vždy dvakrát sekne nebo někam vyšle černocha. Jedna obrovská STUPIDITA. Nechápu, jak to někdo mohl vůbec natočit. A jak tomu tady mohl dát někdo takové hodnocení.(7.3.2009)

• - Pracovní název: The Last Night. (Stocki)

• - Natáčeno od 21.ledna 2008 a během měsíce února. (Stocki)