Cchao Cchao a jeho armáda jsou v plné síle zakotveny u Red Cliff. Ču-ke Liang a Čou Jü-o vymýšlí strategický plán, jak přemoci mnohonásobné vojsko nepřítele, když tu přichází „rána pod pás“ v podobě moru a neshod ve vlastních řadách. Podaří se nakonec království Wu a Xu porazit Cchao Cchaovu armádu? Bitva statisíců právě začíná. Stejně jako v prvním dílu se můžeme těšit na mnohatisícové bitvy, tentokrát však na pevnině a i na moři. (TomikZlesa)

Kroupa

Lepší než jednička - méně kýče a zpomalených záběrů, ale chabý závěr bez pointy (pokud za ni nepovažujete větu "nejsou zde vítězové" nebo přiznání možného budoucího střetu spojenců a přátel, vyslovené už v prvním filmu). ()

MraMor

I. aj II., oba tieto klenoty som sledoval 2 nasledujúce dni za sebou, preto aj môj osobný zážitok bol o to vačší. 9,5/10 pre mňa v rámci žánru 10/10. Silno doporučujem. ()

Inferno

no jsem z toho absolutně vodrovnanej... čím víc jsem viděl filmů z asijské provenience tím víc mě baví svojí pestrostí a svěžestí... vůbec nevadí že to má dohromady přes 4 a půl hodiny, skvělý herecký výkony, parádní triky, suprová muzika, neuvěřitelně líbivá a efektní kamera a tradičně režie na úrovni... navíc tady si najde každej to svý... vod tří svatoplukových synů, přes Troyu a pána prstenů až po matrix nebo zachraňte vojína Rayena... a to nepřeháním... ale nepůsobí to nijak vyumělkovaně... prostě se na to podívejte... ()

Czernozub

Excelentní zakončení excelentního maga opusu. Ač nerad se zkrátka neubráním užití těchto vznosných superlativů, protože megalomanštěji natočený film jsem asi ještě neviděl. Hudba, kostýmy, kulisy- všechno vypadá skvěle a dosti uvěřitelně a ani místy nepůsobí abych tak řekl "plastově"(což se mi stávalo třeba u Války rozumu a cti). Závěrečná bitva pak dává slovnímu obratu "opulentní masakr" zcela nový rozměr(nějak se mi zalíbilo slovo "opulentní":-)) a efektně to celé zakončuje. Pokud bych měl vyzdvihnout určité pasáže, pak jednoznačně scénu tance s mečem při přípravě čaje, jenž ukrývá veškerou asijskou filosofii, toliko mi blízkou. ()

molcan2

Zmyslom vojný je bohužiaľ, že každý niečo stratí. Toto by malo byť to čo man John Woo chcel povedať Červeným útesom. Úplne súhlasím s vlhkými očami. ()

jorgus

mno tak to byla celkem nuda..ceka ni zaverecnou bitvu..nic vic..to jsem mohl rovnou prtacet..neudelal jsem to a tak jsem si vyslechl spoustu reci, reci, reci..bitva byla fajn, jen skoda te namorni bitvy, ktera vylozene tahala svoji digitalnosti za oci:( ()

Kimm2

Rozhodně méně akční, než první část, ale to mi vůbec nevadilo. Naopak se mi ten trošku odlišný přístup, kdy se film soustředí více na postavy a emoce, moc líbil. Je to prostě stejná paráda, jako část první. ()

Narciska

Krásný film, jež ztělesňuje nesmírně inspirující filozofi. Největší soucit vyvolává nejvedlejší postava, ostatní pak obdiv za to, že pro záchranu lidu jsou schopni obětovat vše, s pokorou ctí ostatní a noblesou zachovávají vlastní čest. ()

PDcz

2** body Patrně kolem Johna Woo panuje nějaký duch a vše co natočí je super. Placebo efekt? [X] Minus 1* bod Těšil jsem se na ten film, dokoukáme druhý díl. Prostě paráda.. po první půlhodině mi ale spadla víčka.. asi za 15 minut probudil, a světe div se.. o nic jsem nepřišel [X] Minus 1* bod(ironie) Skvěle vypracované postavy, strhující děj s velkolepou závěrečnou bitvou.(/ironie) Viděli jsme všichni stejný film? Předimenzované křepčení, za každou cenu megalomanské scény, snaha o zdůraznění převahy.. umělé a divné. Patrně dělali v nějakém studiu zároveň s čínským ohňostrojem na olympiádu. [X] Minus 1* bod Moc se mi líbilo jak předělovali ten děj krásnými efekty přeseklé látky. Vůbec mne to nerušilo. [X] Včera jsem měl tolik slov co napsat a dnes si nevzpomenu ani na 1/3. Patrně mne ten film doslova zaujal :-) ()

agassi68

Príbeh jednoduchý, zasadený do nádherného prostredia s geniálnymi bojovými scénami hodnými spartakiád. Po zdĺhavom prvom polčase konečne prišlo k tomu, na čo som a verím nielen ja, netrpezlivo čakal. Kamera na jedničku a koordinácia vojsk je neuveriteľná. Tie množstvá šípov, lodí atď. v dokonalej choreografii je naozaj pastvou pre oči a zvuk nezaostáva. Jediným problémom u ázijských filmoch a hlavne vojnových je, že nikdy poriadne neviem kto je kto. Všetci vyzerajú pomerne rovnako a mená sa nedajú zapamätať:). ()

fr3ak

To co bylo v jedničce tu je a mnohem lepší (hlavně taktická část), jen je tu méně bitev a filmu to kupodivu velmi prospívá, postavy dostali více prostoru a film opět uteče jako voda. ()

Radek.SCH

Tak tohle mě teda trochu zklamalo. Je tam míň "živé" akce. Ta je koncentrována do velkých bitev, z čehož člověk zas až takovou radost nemá. Navíc za celé dvě hodiny nevytáhneme paty z Červenýh útesů (maximálně se podíváme na druhou stranu potoka ;-) Dějově celkem o ničem. Konec velkolepý-na-ho*no (jak už to u takových filmů bývá). Hodnotím společně s prvním dílem - 90% ()

strikeman

Vskutku pompézní ohňostroj, kterému předchází hra na kočku a myš. Několik úsměvných momentů (princezna coby nenápadný špeh; finální ekvilibristika s těhotnou; borec si vytrhne ze zad 3 šípy a bojuje dál apod.) trošku narušují výsledný dojem, ale zase je třeba ocenit, že se ještě někde natáčejí výpravné historické velkofilmy, nad kterými už v Hollywoodu manažeři zlomili hůl ... 85% ()

Narayan

4,5* ... Možná trochu zbytečně roztáhlé. Taky postav je zbytečně moc na to, kolik dostanou prostoru, klidně by šlo 2-3 šikmáče ubrat a nikdo by nepoznal, že někdo chybí :). Zato finální bitva dává novej rozměr slovu epická. Jatka jak se patří. Závěr mohl být trošku vyhrocenější, ale nic to nemění na tom, že se jedná o nejlepší, nejepičtější a také nejlepší soundtrack mající východní historický film od dob Válečníka. Zmiňovaný soundtrack, jehož autorem je Taro Iwashiro, mohu jedině doporučit, ústřední motiv jen tak z hlavy nedostanete. ()

Skleni

Pravdepodobne naj honosnejšia vojna na plátnach kín. Ukážka čínskej geniality a ducha pre boj. john woo vyzobrazil vojnu v tej najreálnejšej podobe akú si viem predstaviť. Som spokojný. Ale chybou zostáva to čo v jednotke. vojnu vlastne vyhrali traja hrdinovia a kameru mi pokazilo klasické čínske časovanie ( spomalenie a dlhý troj hodinový let).85% ()

darkreider

Rovnako ako prvá časť je to veľkolepé divadlo. Tie súboje a taktiky, vyčkávanie, naozaj výborné. Odpustil by som si melodrámu s "prasátkom" na konci. Bohužiaľ som nepochopil všetky metafory(rozdelenie sa s buchtičkou?), ale to bude asi inou kultúrou. Režijne je to prepychové, nenudil som sa ani trochu. Záverečný boj je stelesnené inferno! Rozhodne must see. EDIT: dávam plných 5*, po usporiadaní myšlienok som dospel k záveru, že si ich zaslúži. ()

Tamten

Stále velmi kvalitní podívaná stejně jako u první části, ale tato druhá část přeci jen postrádá trochu dynamiky. Zatímco v první části byly do celého filmu rozmístěny menší potyčky a samozřejmě finální bitva na závěr, druhý díl je jedna dlouhá příprava na obrovskou bitvu. A i když je tato příprava velmi zajímavá se spoustou nápadů, přeci jen ke konci už začně být příliš dlouhá. Stejně tak obří bitva je tak obří, že postupně začne nudit. Škoda, že se nepodařilo dynamiku udržet i přes tento díl. ()

waska

Velkolepé vyvrcholení první části, ve kterém přece jen trošku chybí víc bitevních scén než v části první. Získání 100.000 šípů bylo ale dokonalé. Celkově se mi to líbilo míň než jednička, ale stále to stačí na silnější 4* ()