Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Natočeno podle skutečných osudů světového šampiona v těžké váze. Tyson (Michael Jai White) se narodil v chudém Brooklynu. Ve třinácti letech jeho trestní rejstřík obsahoval 38 zatčení. Střídal různá nápravná zařízení a jeho život nikam nesměřoval. Dokud nepotkal legendárního trenéra Cuse D´Amata (George C. Scott). Pod D´Amatovým vedením se z Tysona stává nejpopulárnější hvězda ve světě boxu a držitel titulu mistr světa v těžké váze. Jeho vzestup ke slávě je legendární – stejně jako jeho pád. Z multimiliónového sídla až do maličké vězeňské cely. Příběh Mika Tysona zachycuje bouřlivý osobní vztah s manželkou Robin Givens i známým boxerským promotérem Donem Kingem. TYSON je mocný a nezapomenutelný, stejně jako knockoutový úder, který z něj udělal hvězdu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (29)

Brano 

všechny recenze uživatele

Na TV pomery ide o slušný film, vzhľadom na to budem aj hodnotiť. Pekne spracovaný Tysonov život, ktorý si drží autentickosť. Mám napozeraných zopár jeho dokumentov a viem že tento film z reality veľmi neodbočuje. Príbeh sleduje jeho kariéru od samého počiatku. Herecký bol tento film obsadený geniálne. Michael Jai White akoby Tysonovi z oka vypadol a to nie len výzorom, ale aj hlasovo mu bol strašné podobný. Vytknem tomuto filmu najmä úplne zbabraný záver. K tej Washington sa už Mike vyjadril a ja pevné verím že to neurobil. Film prestal byť objektívny a ku koncu bol dosť manipulujúci čo mi trochu vadilo. Očakával by som lepšie zakončenie. ()

TSZ 

všechny recenze uživatele

Životopisný film z produkce HBO o jedné z nejkontroverznějších postav historie sportu. Snímek nám mapuje vesměs notoricky známá fakta o životě Mika Tysona, sledujeme postupnou cestu na vrchol, od jeho počátků až k titulu mistra světa těžké váhy. Kromě sportovních úspěchů vidíme také jeho životní prohry, zejména nevydařené manželství se "zlatokopkou" Robin a celý příběh se uzavírá Mikeovým odsouzením za znásilnění Černé Miss America. Z technického hlediska se jedná o konvenčně natočený televizní film se vší nízkorozpočtovostí, což však naštěstí neznamená nižší kvalitu, i proto bych to hodnotil jako mírný nadprůměr. ()

Reklama

Tomco 

všechny recenze uživatele

Film do telky ako vyšitý. Kým mimo-ringové scény pôsobia dôveryhodne a bavia, samotné zápolenia Mika Tysona uspokoja len na pol plynu. Keďže je to vyslovene TV film, netreba mať asi ani prehnané nároky. Povedal by som, že kvalita filmu sa dá celkom slušne prirovnať aj k životu tohto boxerského mága. Raz lepšie, raz horšie, raz sa darí, raz nie. To je aj hlavný problém celého projektu. Nestálosť a striedanie lepších scén s horšími. ()

john.h 

všechny recenze uživatele

Výborný. Boxerské filmy mám rád, Tysona můžu, i když jsem v posledním megazápase fandil Lewisovi, jelikož mi byl tak nějak sympatičtější. Tyson je jen rváč bez duše a nelíbí se mi jeho promrhávání peněz a hloupé chování na veřejnosti. Přesto ho považuju za legendárního boxera, z jehož drtivého stylu šel strach i z obrazovky, natož z ringu a který celosvětový box držel na vrcholu popularity a i přes jeho kontroverzní chování se na ty jeho drtivé knockouty vždycky rád podívám, i když v posledním zápase Tyson vs. Lewis se mu to nepovedlo, protože Lennox si ho pohledným technickým boxem držel pěkně od těla. A vidíte kam jsem se dostal. K tečce Tysonovy kariéry v podobě zápasu s Lennoxem Lewisem. Takže podle mě tento film měl vzniknout někdy v těchto letech s vyšším rozpočtem. To ale částečně vynahrazuje nový dokument "Tyson", na který se chystám někdy podívat. Ještě se vrátím k zápasu s Lennoxem. Myslím, že Tyson za mlada by ho sestřelil. Filmu dávám dobré čtyři hvězdičky. ()

zbysik 

všechny recenze uživatele

Takovy obycejne udelany filmik o naprosto neobycejnem cloveku. Vlastne ani nevim, co bych mohl vycitat, kdyz ted nad tim tak premyslim. Mozna spis neni nic k vyzvedavani do nebes. Nevim, jak moc je to udelane "podle skutecne udalosti", ale Mike Tyson je zde vykreslen jako clovek s velmi zajimavou osobnosti, kdy nahle vybuchy agrese strida naproste ponoreni do citove beznadeje, pri kterem pusobi jako ten nejzranitelnejsi clovek na svete. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Natočeno podle knihy „Fire and Fear: The Inside Story of Mike Tyson“, kterou napsal bývalý boxer a sparring partner Mika Tysona José „Chegüi“ Torres.
    (mjech)

Reklama

Reklama