Šampion Mike Tyson (TV film)

• Česko

Tyson

• Česko

Šampion Tyson

Tyson

Drama / Sportovní

USA, 1995, 104 min

Popravdě nemám moc rád životopisný filmy, protože jsou podle mě tvořeny jen proto, aby získaly co nejvíc Oscarů. Tysona se to ale netýká, jelikož je to televizní film z produkce HBO. A musim říct, že mě opravdu mile překvapil. Na TV film je to opravdu dobře zahraný, podoba Jai Whitea s Tysonem totálně bije do očí a ještě ke všemu jde o příběh, nad kterým se nejeden člověk zamyslí.(7.6.2011)

Film do telky ako vyšitý. Kým mimo-ringové scény pôsobia dôveryhodne a bavia, samotné zápolenia Mika Tysona uspokoja len na pol plynu. Keďže je to vyslovene TV film, netreba mať asi ani prehnané nároky. Povedal by som, že kvalita filmu sa dá celkom slušne prirovnať aj k životu tohto boxerského mága. Raz lepšie, raz horšie, raz sa darí, raz nie. To je aj hlavný problém celého projektu. Nestálosť a striedanie lepších scén s horšími.(12.7.2008)

Takovy obycejne udelany filmik o naprosto neobycejnem cloveku. Vlastne ani nevim, co bych mohl vycitat, kdyz ted nad tim tak premyslim. Mozna spis neni nic k vyzvedavani do nebes. Nevim, jak moc je to udelane "podle skutecne udalosti", ale Mike Tyson je zde vykreslen jako clovek s velmi zajimavou osobnosti, kdy nahle vybuchy agrese strida naproste ponoreni do citove beznadeje, pri kterem pusobi jako ten nejzranitelnejsi clovek na svete.(25.8.2008)

Na TV pomery ide o slušný film, vzhľadom na to budem aj hodnotiť. Pekne spracovaný Tysonov život, ktorý si drží autentickosť. Mám napozeraných zopár jeho dokumentov a viem že tento film z reality veľmi neodbočuje. Príbeh sleduje jeho kariéru od samého počiatku. Herecký bol tento film obsadený geniálne. Michael Jai White akoby Tysonovi z oka vypadol a to nie len výzorom, ale aj hlasovo mu bol strašné podobný. Vytknem tomuto filmu najmä úplne zbabraný záver. K tej Washington sa už Mike vyjadril a ja pevné verím že to neurobil. Film prestal byť objektívny a ku koncu bol dosť manipulujúci čo mi trochu vadilo. Očakával by som lepšie zakončenie.(25.1.2018)

Výborný. Boxerské filmy mám rád, Tysona můžu, i když jsem v posledním megazápase fandil Lewisovi, jelikož mi byl tak nějak sympatičtější. Tyson je jen rváč bez duše a nelíbí se mi jeho promrhávání peněz a hloupé chování na veřejnosti. Přesto ho považuju za legendárního boxera, z jehož drtivého stylu šel strach i z obrazovky, natož z ringu a který celosvětový box držel na vrcholu popularity a i přes jeho kontroverzní chování se na ty jeho drtivé knockouty vždycky rád podívám, i když v posledním zápase Tyson vs. Lewis se mu to nepovedlo, protože Lennox si ho pohledným technickým boxem držel pěkně od těla. A vidíte kam jsem se dostal. K tečce Tysonovy kariéry v podobě zápasu s Lennoxem Lewisem. Takže podle mě tento film měl vzniknout někdy v těchto letech s vyšším rozpočtem. To ale částečně vynahrazuje nový dokument "Tyson", na který se chystám někdy podívat. Ještě se vrátím k zápasu s Lennoxem. Myslím, že Tyson za mlada by ho sestřelil. Filmu dávám dobré čtyři hvězdičky.(24.9.2008)

• - Natočeno podle knihy „Fire and Fear: The Inside Story of Mike Tyson“, kterou napsal bývalý boxer a sparring partner Mika Tysona José „Chegüi“ Torres.
    (mjech)