Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Natočeno podle skutečných osudů světového šampiona v těžké váze. Tyson (Michael Jai White) se narodil v chudém Brooklynu. Ve třinácti letech jeho trestní rejstřík obsahoval 38 zatčení. Střídal různá nápravná zařízení a jeho život nikam nesměřoval. Dokud nepotkal legendárního trenéra Cuse D´Amata (George C. Scott). Pod D´Amatovým vedením se z Tysona stává nejpopulárnější hvězda ve světě boxu a držitel titulu mistr světa v těžké váze. Jeho vzestup ke slávě je legendární – stejně jako jeho pád. Z multimiliónového sídla až do maličké vězeňské cely. Příběh Mika Tysona zachycuje bouřlivý osobní vztah s manželkou Robin Givens i známým boxerským promotérem Donem Kingem. TYSON je mocný a nezapomenutelný, stejně jako knockoutový úder, který z něj udělal hvězdu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (26)

kingik 

všechny recenze uživatele

Film mapuje kariéru slavné boxerské legendy Mika Tysona od jeho počátku až po údajné znásilnění dívky v hotelovém pokoji za které byl Tyson odsouzen. Uli Edel se ale nepouští do žádných kontroverzí a spíše nevzrušivou formou vzdává holt vyjímečné osobnosti což je škoda, protože příběh je hodně zkratkovitý a popisný a o Tysonových skandálech zde není ani zminka. Film to mohl být silný, ale jeho zpracování ve mně nezanechalo žádný zvláštní dojem. 40% ()

Tomco 

všechny recenze uživatele

Film do telky ako vyšitý. Kým mimo-ringové scény pôsobia dôveryhodne a bavia, samotné zápolenia Mika Tysona uspokoja len na pol plynu. Keďže je to vyslovene TV film, netreba mať asi ani prehnané nároky. Povedal by som, že kvalita filmu sa dá celkom slušne prirovnať aj k životu tohto boxerského mága. Raz lepšie, raz horšie, raz sa darí, raz nie. To je aj hlavný problém celého projektu. Nestálosť a striedanie lepších scén s horšími. ()

Reklama

The Viper 

všechny recenze uživatele

Nemastné, neslané. Celý film se odehrává ve střepech, které někdo skládá nesouvisle k sobě. Špatný střih u scén z ringu, i výsledná choreografie zápasů. MJW chyběl ten Tysonův styl a pohyb. Až moc viditelné je, že se jedná o TV Film. Jak zde už někdo psal, Mike Tyson by si zasloužil pořádný film. Avšak podoba mezi MJW a samotným Tysonem byla neskutečná a já jsem ve výsledku rád, že jsem si to stáhnul a mrknul na to. Na pravé šampiony se nezapomíná, ať už v osobním životě provedli cokoliv - tedy pokud není falešnou figurkou a manipulátorem jako kdosi z Ukrajinckého K. Dobrý film. ()

LabySo69 

všechny recenze uživatele

Popravdě nemám moc rád životopisný filmy, protože jsou podle mě tvořeny jen proto, aby získaly co nejvíc Oscarů. Tysona se to ale netýká, jelikož je to televizní film z produkce HBO. A musim říct, že mě opravdu mile překvapil. Na TV film je to opravdu dobře zahraný, podoba Jai Whitea s Tysonem totálně bije do očí a ještě ke všemu jde o příběh, nad kterým se nejeden člověk zamyslí. ()

zbysik 

všechny recenze uživatele

Takovy obycejne udelany filmik o naprosto neobycejnem cloveku. Vlastne ani nevim, co bych mohl vycitat, kdyz ted nad tim tak premyslim. Mozna spis neni nic k vyzvedavani do nebes. Nevim, jak moc je to udelane "podle skutecne udalosti", ale Mike Tyson je zde vykreslen jako clovek s velmi zajimavou osobnosti, kdy nahle vybuchy agrese strida naproste ponoreni do citove beznadeje, pri kterem pusobi jako ten nejzranitelnejsi clovek na svete. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (2)

  • Natočeno podle knihy „Fire and Fear: The Inside Story of Mike Tyson“, kterou napsal bývalý boxer a sparring partner Mika Tysona José „Chegüi“ Torres.
    (mjech)

Reklama

Reklama