Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

markotter

Týpek chce spáchat sebevraždu skočí z mostu, ale co čert nechce voda ho odplaví na ostrov uprostřed řeky a on neumí plavat. Skvělý nápad! Od začátku je o zábavu postaráno, protože týpek je správnej pošuk a dokáže si poradit v každé situaci (i kdyby měl sbírat ptačí trus...). Takhle kdyby to zůstalo celou dobu, tak by to bylo super, i když nevím, jesti by to vystačilo na celovečerák. Poté se ale objeví druhá dějová linka s autistickou nebo jakou dívkou (prostě nevyleze 3 roky z pokoje) a začíná sbližování na dálku našeho týpka s touto dívkou. Čím víc je dívka na plátně, tak příběh ztrácí tempo a závěrečné sblížení u mě proběhlo ve stylu "no konečně" ()

AmelieA.

Castaway on the moon je nádherná sentimentální pohádka o trosečníkovi na opuštěném ostrově uprostřed velkoměsta a asociální dívce se kterou komunikuje skrze vzkazy v písku a v láhvi. překrásné, prostě překrásné ()

Mitisko

Velmi sympatický snímok, v dnešnej povrchnej dobe fakt dobré osvieženie normálneho pohladu na človeka na city. Hlavná hrdinka bola neskutočne charizmatická jedna z najsympatickejších žien akú som kedy videl. Ako celok je to príjemný film idealny pre človeka ktorý si potrebuje odychnuť a dostať sa z každodenného zhonu a trošku si po filme zapremýšlať či ten život nieje aj o niečom inom ako o praci peniazoch a všetkých týchto kravinách čo nám od mala vtlkajú do hlavy v škole... ()

Dzvandzi

Tak jsem to zase jednou zkusil a zapl jsem si něco Asijského,jelikož mě ještě žádné ,,šikmooké´´ dílo neoslovio,tak očekávání nebylo skoro žádné.Začátek mě velice chytl a já si myslel,že uvidím skvělou parodii na trosečníka,ale místo toho se zhruba po 30 minutách filmu z dobře rozjeté komedie stala romantická,zázračná,nervy drásající,sladká romantika,no není to nádherné ?!! No ani moc ne ... Film se od té doby začal strašně moc táhnout a mě prostě bylo jasné,jak to skončí.Velice slabý průměr (50%) dávám pouze za to,že tento snímek si na nic nehraje a je prostě něčím jiný,možná je to i tím,že jsou všichni šikmoocí,ale to zatím nevím.Vím pouze to,že Asijská filmografie mě osobně zatím moc neoslovuje a tohle není vyjímkou... ()

GTS_PUNK

Film Leeho Hae-juna z roku 2009 predstavuje odľahčený mix drámy, komédie a romantiky. Cast Away na juhokórejský spôsob je asi trochu nadnesené prirovnanie, pretože okrem paralely s prežívaním na opustenom ostrove nemá táto snímka so Zemeckisovým dielom prakticky nič spoločné. Príbeh sleduje dve "stratené" existencie s priezviskom Kim - Seong-geuna (Jeong Jae-yeong) a Jung-yeonu (Jung Ryeo-won), ktorí v živote - viac než čokoľvek iné - potrebujú nádej. Hoci sú obaja svojím spôsobom izolovaní od okolitého sveta, nájdu spôsob, ako spolu komunikovať, čo začne postupne prehlbovať ich vzájomný vzťah. Hae-junov film možno označiť ako príjemnú oddychovku, film s peknou myšlienkou, ale len ťažko v ňom nájsť čosi viac. Ponúka sa síce vidieť vo filme skutočné hodnotové uvedomenie si života, ale na jednej veci, ktorá sa navyše nachádza na pozadí celého príbehu, predsa len nemožno vystavať celé dielo. Minimálne nie v tomto prípade, pretože ak to aj bol Hae-junov zámer, úplne mu nevychádza. To síce snímke výraznejšie neškodí, príbeh dokáže baviť obsahovo aj herecky, ale divácky sa doň "ponoriť" hlbšie ide skutočne len veľmi ťažko. Z toho dôvodu neponúka až také veľké uspokojenie, aké by človek možno očakával, čo sa tým pádom v konečnom dôsledku podpisuje aj na dojme, aký snímka zanecháva, respektíve na jej celkovej kvalite. Kimssi pyoryugi nemožno uprieť snahu. Dokonca filmu možno väčšinu vecí pochváliť, ba ťažko v ňom hľadať nejaké zrejmé chyby či priame negatíva. Avšak, bude to zrejme jednoduchosťou, aká sa nesie celým príbehom, čo nakoniec snímke najviac škodí. Na jednoduchých, obsahovo milých a oddychových filmoch nie je väčšinou nič zlé, ale, bohužiaľ, zväčša sa nedokážu dostať nad latku, ktorá by u diváka zanechala iný dojem, než dojem priemernosti z diela ako takého. A to sa deje práve aj v tomto prípade. ()

JamesLeon

Další z řady korejských filmů, které si u mě vysloužily velké uznání. Cením si hlavně originálního příběhu a hereckých výkonů dvou hlavních postav, a taky výborného závěru... Myslím, že hodně lidí by potřebovalo ztroskotat na nějakém opuštěném ostrově, aby si uvědomili, co je pro ně opravdu důležité... ()

zipacna

Komedie jen okrajově, jinak velice příjemné a milé drama, které však mělo ale strašně dlouhou stopáž. O něco bych to zkrátil, ale i přes tu délku jsem se nedozvěděl, co se hrdince před 3 lety stalo. Ale trocha tajemna taky neuškodí. ()

sawyer5200

Kim's Island bol moj prvy kontakt s azijskou kinematografiou. Nevedel som co od neho cakat, ale po zhliadnuti som ostal nadchnuty. Zabavne,originalne, fantasticke! Rozhodne jeden z mojich najoblubenejsich filmov. ()

wege

Fakt jsem dlouho přemýšlel, jak to celé ohodnotit a popsat. Korejské filmy jsem za poslední dobu docela nakoukal, tento byl diametrálně odlišný. Nedržel se zaběhlých standardu, díky ději nebyl tak uřvaný, naopak byl takový krásně klidný, a to i přes některé docela expresivní scény. Líbí se mi ta lehkost, ten styl vyprávění, herecký výkon hlavního hrdiny. Film nekazí ani přílišné vysvětlování, spousta věcí je dána na naší fantazii, takže každý si některé nejasné věci vyloží po svém. Také jste měli během sledování nutkavou touhu někam zmizet? Někam, kde nepotkám člověka a utřídím si všechno v hlavně. Krásné poselství plynoucí z filmu. ()

LilinkaW

Kimssi pyoryugi pro mě asi navždy v srdci zůstane jako film s přívlastkem "nejmilejší korejská komedie". Příběh muže, který se po nepodařené sebevraždě učí poznávat znovu život vzdáleně připomíná Trosečníka, na rozdíl od něj je ale zpracován jemně a humorně. Ačkoliv se korejské komedie často točí okolo pitvoření a přehnané afektovanosti, Kimssi pyoryugi je zářným příkladem, že i Korejci to zvládnou s grácií. Ani pro korejskou tvorbu typická multižánrovost tu není přítěží a tak i když film chvíli působí jako drama s nádechem dobrodružna a chvíli zase jako komedie míchaná s romantikou, jedná se o dobře vyvážené dílo, které pobaví i dojme. ()

MDesign

No žeby sa jednalo o komédiu sa aj napriek pár vtipným momentom povedať nedá. Veľmi pekný príbeh, ktorý dokáže diváka potešiť, avšak v spracovaní sa nájde veľa chýb. V tomto súhlasím s komentárom Dudek-a: spôsob zoznamovania s minulosťou, uvedenie druhej postavy do deja, udržanie Kima na ostrove.. všetko zlé a ešte raz zlé. Škoda, že sa nerozhodli skôr ako v polke filmu, že by malo ísť o drámu. Mohlo by to dopadnúť oveľa lepšie. ()

boombang

Nádherný filmový zážitek a balzám na duši. Tento film vypovídá o člověku v současném moderním světě více než stovky dokumentů. A zjištění, že jihokorejskou kinematografii netvoří jen Kim ki-duk, také není zrovna nepříjemné. A komedie to tedy není... nebo jen trošku. ()

haffen

Reklama na "vifonky". Povinná jazda pre milovníkov K-movies. Čo som čakal, to som aj dostal. Na CSFD šiesty najlepšie hodnotený Kórejský film a svoje hodnotenie si zasluhuje. Film je na spôsob Stroskotanca s Tomom Hanksom. Ten film ma nudil, ale tu bolo všetko ako má byť. Dráma, komediálne prvky a ako sa na Kóreu patrí, tak aj romantika... P.S. plagát absolútne nekorešponduje so skutočnosťou... P.S.S. mám strašnú chuť na rezance s čiernou fazuľou. :)) ()

ondey

Vélmi smuná sranda a vélmi milá exotika. Naprostý filmový zážitek, který jsem díky nemožnýmu plakátu vůbec nečekal. Trochu jiný humor, trochu jiná jídla a trochu jiná schýza, než jsem dosud viděl :) ()