Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

Rozjimatel

"Po 3 mesiacoch a 17 dňoch. Konečne som dostala odpoveď."     Strelená dramédia o životných stroskotancoch, čo tvorcovia pojali skoro až doslovne (početné odkazy na Zemeckisovho Stroskotanca (2000)). Celkom trefne pritom narážajú na modernú konzumnú spoločnosť a rozširujúce sa odcudzenie v rámci nej. Príbeh dokáže zaujať svojou nevšednosťou, miestami je pekne poetický, inokedy ale zase trochu nezmyselný, prípadne gýčový, s viacerými klišé a otrepanými vtipmi (lezenie na strom, mávanie z lode). Nepotešila ma veľmi ani obrazová stránka, ktorá je strašne prefarbičkovaná a presvietená. Z pozitíva považujem pár sviežich nápadov (objavovanie stroskotanca cez objektív fotoaparátu, originálny spôsob komunikácie, kozmonautka), celkovo mi ale film pripadá dosť nedotiahnutý.     "My... name is... KIM Jung-yeon. Who are you?" ()

Charon11

Překvapivě příjemný film. Myslím si , že k vychutnání filmu musí být určitá pohoda. Nápad se mi velmi líbil, některá provedení nápadu méně proto 4x * ()

Pájusha

Fantastické! Když jsem letos šla na přednášku o Korei, neměla jsem ani tušení, že budu mít šanci být svědkem tak skvělého skloubení citovosti a legrace. Nemám absolutně co vytknout! Na pozadí se vznáší perfektní hudba zatímco kameraman nadšeně tančí kolem zajímavých detailů. Dva hlavní aktéři jsou obdivuhodní, tak skvěle ztvárněná bolest, radost, odhodlání, vztek, váhání... Není kam uhnout, kamera neúprosně snímá jediného člověka, který si s daným pocitem musí poradit. A nutno dodat, že v tomhle filmu se to daří bravurně! Tleskám! Celý film leží na bedrech dvou herců a skvělé režii! To už se dneska bohužel moc nenosí... Pokud jste empaticky založený jedinec a vyžíváte se v metaforách, myslím, že si přijdete na své. PS: ? HELP/HELLO ? ()

Marys

Taký stroskotanec na kórejský spôsob. Príjemné pozeranie, nie nejak závratne bombastické, ale na cestu vlakom úplný šmak. Dobrý film. ()

Mikino00

Film, tématem na dost omílané a známé téma s přidáním netradičního prostředí a podivného pozorovatele působí sice zajímavě, ale nic nového nepřináší. ()

Nethar

Trosečníkem uprostřed civilizace - prekérní situace, dobrý nápad. Mírně úchylné, jak už mají asi Korejci ve zvyku. Jinak dobře koukatelný film s dobrými momenty - jak vtipnými, tak "dramatickyzamyšleníhodnými". Už jsem ale viděl mnohé lepší, u kterých jsem kroutit hlavou nemusel, a to myslím i právě z asijské produkce, takže ke zdejším pochvalným ódám se s dovolením nepřidám, ale i bez ódy je možno pochválit, což činím. ()

Emo-haunter

Jojo, cítím v tom kousek Trosečníka, Mary a Max i Kimi no na wa. Taková ta revolta toho odejít ode všech sraček a systému, vysrat se totálně na to, a žít si po svém. Ono se o tom moc nemluví, ale víte, kolik lidí by se rádo vzdalo tohoto rádoby moderního světa, a uteklo pryč do divočiny mimo veškerý systém? Kde není čas ani prostor? Je to občas třeba, protože čeho je moc, toho je příliš, a tento film je toho důkazem. No a normálně jsem schopen i najít lehkou inspiraci Nostalgie od Tarkovského, kdy jsou tyto dva světy přímo v sobě - ostrov i velkoměsto, a navzájem se částečně ovlivňují ve všech spektrech lidského bytí. Samo sebou už je to taková moje vlastní interpretace, ale o tom ty filmy jsou, ať jsi v tom každý najdeme to svoje, proto ty filmy milujeme... Takže co závěrem říci? Nikdy není konec, pokud si sami v sobě neřekneme, že ten konec doopravdy je, ale i to může být stále subjektivně zcestné. Může vždycky přijít anděl, který nás odnese na svých křídlech. A i v tomto cítím filmy Revizoři nebo Brazil či Žiletky, fakt že jo... Heh, inu všechno souvisí se vším... Jo a taky jsem si uvědomil, že mezi lidmi, houbami a rostlinami (myslím tím biologické rozdělení na rostliny, houby a živočichové) není absolutně žádný rozdíl... Všechno je jen o tom, jak se na věci díváme, a jaké jsou naše charakteristiky fyzické duševní stránky, kterými nás obdařila příroda, respektive Ti nad námi :)) ***80%***.  ()

M1k9

Úžasný film, úžasný! Jsem rád, že CSFD konečně zafungovala a těch 88% byl pro mě impulz jít si pro tento film. Vždyť já jsem v tom viděl i sci-fi. Pokud někdo vybočí ze stáda lidí tak je hned považován za mimozemšťana. To je přesné. Vůbec celý film ukázal na spousty absurdit, které už ani nevnímáme. 7.5/10 ()

Pajčus

Výborně zpracované zajímavé téma. Tento film mě dokázal rozesmát svým výtečným humorem, vyrobil mi nějakou tu slzu, přiměl mě pořádně se zamyslet a hlavně mě skvěle pobavil. Rád bych tento jedinečný film doporučil, protože je zajímavý, plný zvláštní atmosféry a při tom je nenáročný a příjemný na koukání. ()

kartacek

Asi nejlepší jihokorejský film, co jsem viděl. Jakoby tam bylo ode všeho něco. Taková Amélie z Montmartru po jihokorejsku, Tři oříšky pro popelku po jihokorejsku. Daleko od hlučícího davu po jihokorejsku. ()

honelnik

Slovo čarokrásny sa mnohokrát podceňuje, takže som bol kvôli tomuto filmu nútený vymyslieť - čaronádherný. Chlapa čo spáchal obal by na ten ostrov mali fakt vysadiť.... ()

jorgus

Korejci opet po delsi dobe naplno bodovali..myslel jsem ze me od nich uz nic neprekvapi ale toto..originalni pribeh, kdy kazda jeho minuta byla lepsi nez ta minula..perfektni gradace filmu, dva zajimave pribehy a necekane vtipky:) ()

KOZLIK

Již mnoho vody uplynulo co jsem viděl my sassy girl, tohle je další parádní romaňťák co se mi dostal pod kůži. ()

Gastovski

S jihokorejskou tvorbou začínám být velmi spokojen a nadšen. Moje hodnocení u filmů z těchto končin bývá zpravidla 4,5*, protože mi tam chybí nějaká ta drobnůstka. Ale tady nechybí nic! Krásně natočený a citlivý příběh o tom, že ke štěstí stačí málo a že nám to trvá, než si to uvědomíme. Jsem rád, že se najde film s nálepkou romantický a že dostane na kolena i takového emocionálního zkriplence, jako jsem já. ()

ondrin

Dost jsem váhal, jak tento film ohodnotit. První polovina byla svěží, zábavná, vtipná a to vše ve mně vzbuzovalo zvědavost, co bude dál. Jenže druhá půlka už začíná být prosta hlášek, komických scén a slečna Kim mi přijde až zbytečně často ustrašená. Přesto to má své poetické kouzlo, jen škoda, že není dovedené do zdárnějšího konce. Slabší 4 ()