Kimssi pyoryugi

• Jižní Korea 김씨 표류기 (více)

kartacek

Asi nejlepší jihokorejský film, co jsem viděl. Jakoby tam bylo ode všeho něco. Taková Amélie z Montmartru po jihokorejsku, Tři oříšky pro popelku po jihokorejsku. Daleko od hlučícího davu po jihokorejsku. ()

Jíha

Je fantastický, jak je možný jenom díky geniálně jednoduchýmu nápadu udělat z protagonistů klasický sbližovací romantický komedie trosečníka a hikikomori, a charakterizovat je víceméně pouze tím, vytvořit univerzálně platnou alegorii partnerského vztahu a umožnit tak ztotožnění s hrdiny komukoli a "osamělým" zejména. 90 % ()

Radek.SCH

Tak právě pro TOHLE mám rád korejskou kinematografii. Hlavně se ale nenechte odlákat dementním posterem, který je naprosto zavádějící. Právě kvůli němu jsem přes rok váhal, než si to pustím. Dějově je to v podstatě to samé jako Zemeckisův Trosečník. A v Jae-yeong Jeongovi překvapivě dřímá takový malý Tom Hanks. Není to o nic lepší než Zemeckisův kousek, ale Korea tomu dodává punc jinakosti a exotičnosti (asi hlavní důvod, proč se já a místní komunita asianfilů stále dokola dívá na filmy z Koreje, Japonska, Hong Kongu a Číny). Asiati jsou prostě neskuteční pošuci, a to co na jedničku funguje u nich, by bylo u nás (či kdekoliv jinde na Západě) považované za trapné, přehnané a křečovité. Ale oni to umí tak neskutečně jemně podat, že jim to prostě sežerete. A co je vlastě >Trosečník na měsíci< zač? Spíš než dementní ujetou komedii čekejte intimní drama ze současné Koree o chlápkovi, který to už chtěl skončit a holce, která nevěděla jak začít. - 90 % ()

agassi68

Kórejci ma znovu očarili svojou nápaditosťou. Jednoduchý námet, síce trošku pritiahnutý za vlasy začal fungovať až príchodom divnej slečny na scénu. Zrazu film dostal náboj, príbeh sa mohol rozvíjať a bolo čoraz jasnejšie ako sa skončí. A paradoxne mi ten koniec neprekážal. Romantika a la Korea.. ()

animario

Nejhezčí asijskej (ne)romantickej film,co jsem zatím viděl. On,životní ztroskotanec a trosečník (ne)dobrovolně žijící na ostrůvku odříznutým od civilizace(přitom kousek od ní),na kterým najde svobodu,schopnost vyprodukovat vlastní nudle,smysl a důvod (pře)žít.Ona,ukrývajíc se dobrovolně před světem ve svým bytě a ve svý bublině(bublinkový lóži)najde svobodu,smysl a v podstatě i důvod žít,díky němu.Náhoda(a zkouška sirén)svedla tyhle dva osamělce dohromady v hodně netradiční lovestory...#xoxo ()

abcdcsfd

Úžasnej film, kterej sem moh vidět díky akci Aero Naslepo (haleluja, díky za to :) Takhle jsem se v kině ještě nikdy nezasmál...Bomba! ()

ontik

Korejská komedie o hledání smyslu životu a jeho nalezení.Při tomto druhu komedie se člověk neřeže smíchy ale většinou se nachytá s šibalským úsměvem.Film na mě působí jako sklenice studeného nápoje,který osvěží v horkých,letních dnech.A musím se přiznat,byl jsem sakra vyprahlý.Nápoj mě ochladil a ještě pohladil u srdce...85% ()

KOOHA

Naprosto nadšenej. Mám tyhle filmy rád a tenhle korejskej se fakt povedl. Zpočátku jsem v tom viděl takovýto klasický korejský drama, ale nakonec to překročilo moje očekávání. Pecka vizuální zpracování, obzváště mě potěšilo jak to bylo všechno natočený s plným sluncem v zádech a celej film tak jakoby zářil. Holt není nad to točit v průběhu slunečných dní, člověk má hned lepší náladu i když je film třeba depresivní. ()

kiimi

Příjemně koukatelná oddechovka. Vzhledem k tomu, že korejská produkce se značně liší od evropského chápání světa, uznávám, že Kimův ostrov vážně povedený a odvážný kousek! ()

wata

Tento film som mala nachystaný na skuknutie už dávnejšie. Ten plagát ma ale odrádzal. A to je škoda, pretože je to dielko, ktoré ani zďaleka nie je praštenou komédiou. Ba práve naopak, humor je v ňom svieži a inteligentný. Spojenectvo, ktoré sa vyvinie medzi dvoma odlišným spôsobom (ne)šťastnými ľuďmi, je naozaj výborný námet. ()

ptsd

Neuvěřitelný příběh o trosečníkovi na ostrůvku uprostřed řeky Han a dívce která má strach ze společnosti. Zajimávý nápad, zvláštní lovestory. ()

tompaulman

Není to typický romantický film, a právě v tom tkví jeho kouzlo. Je to výjimečný počin díky spoustě originálních nápadů, počínaje samotným prostředím, ve kterém se odehrává (jeden opuštěný ostrov a jeden tmavý pokoj), přes způsob, jak se hlavní dvojice dá dohromady a jak komunikuje, až po nepřeberné množství promyšlených detailů v příběhu, které dohromady tvoří dokonalý celek. Přičtěte k tomu skvělý hudební doprovod a v neposlední řadě povedené vtipy - ačkoliv film není tady na ČSFD označen jako komedie, je to vtipnější než mnohé filmy, co se jako komedie tváří. Začínám přemýšlet, který film z top 10 v mém profilu bude muset uvolnit místo... ()

Stíba

Plakát, který mi do hlavy neustále vrýval pocit, že se bude jednat o korejské Zahulíme, uvidíme vůbec neodpovídá realitě filmu. Kimssi Pyoryugi je uvolněné komediální drama o ztracenosti lidí v dnešní společnosti. Je to takový korejský Trosečník v méně nucené a pro mě lépe a příjemněji zpracované formě. 4,5* ()

IXOXI odpad!

Typický film pro lidi, kteří vedou natolik nudný život, že se u nich vyvinula přirozená potřeba radit ostatním ohledně věcí, kterým nerozumí. Po půl hodině sledování naprostých splašek jsem se rozhodl vlastní trápení ukončit. ()

Alice02

Proč v popisku u žánru chybí štítek "komedie"? Škoda! Kdyby film byl laděn víc do komediální roviny, měl by pro mě pětihvězdičkovou hodnotu a můj velký obdiv. Nápad, že se dá ztroskotat vlastně i uprostřed zalidněného velkoměsta, se mi hodně líbí. Trailer vypadá na to, že tvůrci si udělají "nenápadně" velkou legraci z tragických vážných filmů o ztroskoncích, ale film se v důsledku tváří na to, že chce vypadat vážně, a to je škoda. Mohla to být opravdu zábava. Každopádně za nápad a smělé nevšední zpracování musím tvůrce pochválit :) ()

tančísvlky

Nádhera ... Po pomalom úvode by som dal sotva štyri hviezdičky. Lenže sa objaví Kim a je všetko inak , objavné obrovsky krásné . Trošinku mi vadila miestami podobnosť s Hanksovým Trosečníkom . Korejci však v pohode aj Hanksa vymazali v ďalšom priebehu filmu. Svet korejských filmov je originálnejší ako ten hollywoodský .Emociálny koncert v dvoch slovách ... ()