Jang Kwang-su je mladý a ambiciózny študent medicíny, ktorý jednej noci hlboko v horách natrafí na rituálne zavraždeného syna vysokopostaveného štátneho úradníka. Nakoľko prepadne obavám, že by mohol byť zo samotného ohavného činu obvinený, telo ukryje, pričom si najmä pomerne svojského súkromného detektíva Hong Jin-ha. Spoločne sa následne vydávajú na nebezpečnú cestu za dolapením skutočného vraha.
(*CARNIFEX*)

Adrian

Viac ako pribeh samotny s povinnym postupnym davkovanim informacii s ohladom na sucasne postupy v tvorbe detektivnych thrillerov ma zas raz uputalo to korejske poskakovanie na hrane viacerych zanrov. V ramci korejskych historickych detektivnych thrillerov u mna stale vedie Blood rain / Blood tears, ale i Shadow Murders (originalny nazov filmu) dokazu strhnut zasluzene pozornost. 7/10 ()

May

Famozni, famozni detektivni thriller z pocatku 20. stoleti rozhodne uz ted aspiruje na nejpovedenejsi a nejuspesnejsi rezisersky debut roku. Pomaly lez strhujici pribeh s podmanivou, az do posledniho vydechnuti gradujici atmosferou je bez debaty nejlepsim zpracovanim tohoto pro koreu sloziteho obdobi. ()

sniper18

Je to celkom dobrý historicko-kriminálny film. Má dosť dobrý príbeh o schopnom súkromnom detektívovi, ktorý sa venuje len bezpečným prípadom, ale keď ho študent medicíny požiada o pomoc, pretože našiel telo mŕtveho muža a použil ho na vedecké účely, lenže sa dozvedel, že je to syn vplyvného politika a keďže bol zavraždený, pre políciu by bol jasne hlavný podozrivý, aj kvôli veľkej odmene sa detektív rozhodne pomôcť mu a spolu začnú vyšetrovať. Lenže čoskoro si uvedomujú, že majú pred sebou veľký prípad, v ktorom sa rozhodne nejednalo len o jednu vraždu. Spracovanie nie je zlé, ale dalo sa z toho získať aj o dosť viac. Spočiatku mi to sadlo, postava detektíva pôsobí dobrým dojmom a aj hlavná zápletka ma svojim úvodom zaujala, ale tá hlavná fáza filmu upadne len do takého menšieho nadpriemeru, stále som v tom cítil veľký potenciál, ale prakticky po všetkých stránkach sa až tak dobre nevyužil, už mi až tak dobre nesadlo ani smerovanie hlavného príbehu, ktoré mi prišlo skôr len také obyčajné a bez lepších nápadov, ale napriek tomu sa na to pozerá stále dobre, viacero prvkov mi sadlo, napríklad vzťah s vedkyňou. A pochváliť musím záverečnú tretinu, ktorá sa po všetkých stránkach vylepší, škoda, že na takej úrovni nebol celý film. Opäť sa jedná o takú viacžánrovú kombináciu, ale práve pri tom som pociťoval ten menej využitý potenciál. Nájde sa tu akcia, humor, krimi, thriller a to celé ešte v historickom prostredí, všetko sa dostalo do nadpriemeru, ale hlavne tie prvé tri sa dali podať aj lepšie. Herecké obsadenie je na tom dobre, Hwang Jung-Min sa pre takéto úlohy hodí, bavila ma aj postava študenta medicíny, k tomu príjemná Uhm Ji-Won a dobré vedľajšie postavy, obzvlášť Kim Eung-Su v úlohe doktora alebo Oh Dal-Su ako policajný dôstojník, len by to chcelo lepších záporákov. Réžia by sa určite dala ešte vylepšiť, aj keď na debutanta je to slušná kvalita, ale s technickou stránkou nemám žiadny problém. Škoda, Private eye je dobrý film, ani na chvíľu som sa nenudil a nemá žiadnu podpriemernú stránku, takže sa oplatí pozrieť, ale aj tak som čakal o niečo viac, za konkurenciou zaostáva. 67% ()

*CARNIFEX*

Jang Kwang-su je mladý, ambiciózny študent medicíny, ktorý jednej noci hlboko v horách natrafí na rituálne zavraždeného syna vysoko postaveného štátneho úradníka. Nakoľko prepadne obavám, že by mohol byť zo samotného ohavného činu obvinený, telo ukryje, pričom si najmä pomerne svojského súkromného detektíva Hong Jin-ha. Spoločne sa tak následne vydávajú na nebezpečnú cestu za dolapením skutočného vraha. Mne osobne "Private Eye" ako mysteriózny počin neprišiel, zato rozhodne ho možno označiť za komédiu. Je to kvalitne natočené, celý snímok má hlavu aj pätu, v závere sa divák dočká niekoľkých zvratov, no môj celkový dojem je akýsi zmätený. Popravde, mimoriadne ťaživej atmosféry som sa nedočkal, akcie je taktiež pomenej, pričom na vyššiu úroveň ho ťahá až záverečná tretina, ktorá ma konečne "prebrala". Nemám rád ten pocit keď sa neviem rozhodnúť a toto je presne ten prípad. Silné tri, či slabšie štyri? Ja fakt neviem. ()

Folpa

Od tohoto jsem nevěděl, co mám čekat a mile mě to překvapilo. Soukromé očko, které chce odjet do Ameriky, kde je jak říká, víc ženských a tím pádem i víc nevěr... bere poslední případ- při vyšetřování se dozvídá, že vražda, která se stala je jenom špičkou ledovce... ()

kikuka

..príjemne padol postupný, ale istý presun z komediálnejšieho ladenia k serióznemu poňatiu problémov a záverečný návrat k odľahčenej štylizácii..neviem sa ale zbaviť pocitu, že Pak Dae-min sa aspoň chvíľu venoval divadlu - tá mizanscéna a niektoré rámovania boli krásne javiskové afungovali aj vo filme..///..a ešte ma zaujalo, že film rozvíja opakovanú tému kórejských krimi/thrillerov/(melo)drám, ktorá má svoje základy v jednom druhu kriminálnej činnosti výrazne prítomnom v spoločnosti od polky 1990. rokov.. prepáčte, ale nechcem prezradzať viac, než je vhodné, najmä pri troch hodnoteniach ;-) .. ()

vitekpe

Vytecne udelany film, ktery je v prvni puli spise krimikomedii, aby se (spravne po asijsku) prevratil v druhe puli do vyrazne temnejsi polohy. Krasne se na to kouka (kamera a zabery) a ani obsahem nenudi (i kdyz spustu veci/momentu asi budete znat uz z jinych filmu...coz Vas ale spis pobavi nez urazi. :-)). P.S.: Docela doporucuju vsem priznivcum asijske, potazmo korejske, kinematografie. ()

Al44...

Sherlock Holmes v jihokorejském podání. Velmi kvalitní detektivka situovaná do počátku 20. století. Celkově mi tu nic nechybí - humor, akce, důvtip - vše je na té nejvyšší úrovni. Škoda jen, že se závěrečná pointa filmu dá odvodit již cca 30-40 minut před koncem. Pak už to pravé odhalení postrádá patřičné grády. Nevadilo by mi ani případné pokračování, hlavní postava detektiva je totiž velmi charizmatická. ()

Podema

Trochu se mi nelíbí, jak se Korejci vyžívají v brutalitě a hnusu, ty mrtvoly, fuj. Ale motýlí scéna v cirkusu je nádherná. ()

danny79

Delsi dobu jsem odkladal shlednuti tohoto filmu, protoze jsem mel pochybnosti, jak se korejci popasuji se zanrem detektivky. O to vetsi pak bylo me prekvapeni nad vysokou urovni scenare - velmi dobre napsane, srozumitelne, divakovi jsou postupne dodavany dalsi informace, ktery upresnuji zajimavay pribeh. Napeti po celou dobu nepolevuje, je to srozumitelne a divak se v tom snadno orientuje. Nema chybu a muze se rovnat s temi nejlepsimi detektivami. ()