V roce 1989 se vědcům žijicím na ostrově Cuttyhunk podařilo učinit průlom ve výzkumu parazitů.Ten dal vědcům možnost posunout lidstvo dál v evoluci. Počáteční testy přinesly užasné výsledky. Testovaným subjektům se rapidně začaly zlepšovat psychické a fyzické vlastnosti. Něco se ale během experimentu pokazilo a ostrov záhadně ztratil tři čtvrtiny obyvatel. Jamie Akerman dokázala uniknout masakru, během kterého přišla o život její matka. Teď se po letech se svým přítelem a nevlastním bratrem na ostrov vrací, aby prodala rodinný majetek. Zde začíná postupně vyplouvat na povrch její znepokojující minulost. A aby toho nebylo málo, na ostrově se objevuje nový druh parazita, který začíná ohrožovat obyvatele. Jamie musí přežít nejen útoky smrtícího parazita, ale i fanatické útoky místních, kteří vědí, že Jamie zdělila schopnosti, o kterých se jim ani nesnilo. (topr harley)

Trailer

cariada

Tohle se poměrně povedlo, podobný nákazy mám rád. Perlorodky jsou geneticky upraveni a lidi začínaj být jen přenašeči, na to že je to nízkorozpočtový horor, je to slušně natočeno i triky jsou povedené. Herci ujdou zvlášt ženské osazení krásná nadržená Nora a neméně pohledná Mircea, děj je sice fádní, ale ono to ani u podobných filmů asi jinak nejde. Já byl spokojený. ()

JASON_X

Dvojnásob béčkový pseudohorror (dvojnásob, protože působí béčkově i v množině béčkových pseudohorrorů). Jeho děj vypráví stručně shrnuto o nechutných červovitých parazitech, kteří nakaženému člověku propůjčují fyzické superschopnosti. A strašně rychle se množí... Scénář i triky na úrovni nízkorozpočtových videofilmů z devadesátých let. Nevím, zda to nebyla záměrná kamufláž jako třeba u Birdemicu, ale mám dojem že ne. Jeden dobrý gag - praštit někoho jeho vlastní utrženou rukou mi přijde vtipné. Jinak ale vůbec nechápu, proč jsem si kdysi někdy tuhle blbinu nechal po jejím zhlédnutí na exteráku. Pryč s ní. ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Efekty 6/10/// +dobře zpracovaný námět, závěrečná scéna potěší -největší hvězdou je Richard Riehle, to není moc, ze začátku to působí slabě a ukecaně, nezáživně/// Vzhledem k tomu, že se to potom zajímavě rozjede, tak to stojí za vidění. Měl jsem sice pocit, že tohle jsem už viděl stokrát předtím, ale tentokrát to mělo v sobě něco zajímavého. Už jen fakt, že parazit dává svému hostiteli nadlidské schopnosti a sílu. Navíc to není tak stupidní jak tomu obvykle u podobných filmů bývá. Mám na mysli třeba dialogy a chování postav, tady to bylo v pohodě./// Celkem 59%/// ()

kingik

Nakonec se z toho vyklubal velmi snesitelný horor, ačkoliv to tak zpočátku nevypadalo. Jamie se svými přáteli přijíždí na ostrov převzít si dědictví po svém strýci, který tady kdysi se svým výzkumným týmem prováděl pokusy s parazity na lidech, než se mu to vymklo kontrole. Paraziti přežili, přemnožili se a nyní napadají nové hostitele, kteří po infikování mají nejen zlepšenou fyzickou kondici, ale také je negativně ovlivněno jejich smýšlení a chování. Režisérovi a scénáristovi Gabrieli Cowanovi nelze upřít talent vyhýbat se zaběhaným schématům tak dobře známých z jiných scifi hororů s obdobnými náměty. Předvídatelné to tedy nebylo a snaha po originalitě byla zjevná. Režijně už Cowan tolik neexceluje. Střídá vynikající scény se slabšími a tahle režijní nevyrovnanost je většinou patrná u začínajících režisérů. Cowan je jedním z nich, ale velice by mě zajímalo, co natočí příště, protože s omezeným rozpočtem dokázal hotový zázrak. Digitální zmetci zavrtávající se pod kůži vypadají dobře a je jich hodně. V gore efektech se zase až tak moc nevyžívá a dá se prohlásit, že se držel při zdi. Ve výběru herců nic nezkazil. Mircea Monroe v hlavní roli to sice lépe sluší v blond vlasech a Nora Kirpatrick hájila čest všech blondýn více než zdatně a málem bych zapomněl na Briana Krause, který ovšem příliš prostoru nedostal. Slabší rozjezd, ale svižný dojezd plný lezoucích parazitů se počítá. ()

Fr

,,VĚŘÍME, ŽE VZHLEDEM K VÝVOJI VE VÝZKUMU PARAZITŮ, BUDEME SCHOPNI, DÁT LIDSTVU NÁSTROJ, KTERÝ ODSTRANÍ OMEZENÍ DIKTOVANÉ NAŠÍ DNA“..... /// Takovej normální ostrůvek plnej zajímavejch parazitů. S lidma se neserou, ale to domorodce moc nepřekvapuje. Zato já jsem svědkem zrození novýho superhrdiny plnýho parazitů.... pak je tu ještě čurák v pršiplášti, ale ten film mě vlastně ničím neuráží. To, že se zase tak moc neděje prostě patří do týhle cenový relace. A můžete bejt rádi, že jsme zase (jako lidstvo) měli kliku. Nebo ne? /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Věřím, že když je ostrov obklopenej mořskou vodou, tak je pevnina v bezpečí. 2.) Říkaj o mě, že su parazit. Jak se mám chovat? 3.) Thx za titule ,,ametysa“ a ,,schnecek“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()