Noční vlak

• USA Night Train (více)
TV spot

Dva cestující (Leelee Sobieski, Steve Zahn) a průvodčí (Danny Glover) zjistí, že v nočním vlaku zemřel člověk. Neznámý měl u sebe malou schránku s diamanty obrovské ceny, které by si rádi nechali pro sebe. Rozhodnou se proto předstírat, že muž do vlaku nikdy nenastoupil a shodit jeho tělo do řeky, přes kterou bude vlak přejíždět. Jejich plán jak se zbavit mrtvoly se vyhrotí až k bodu, kdy musejí rozsekat tělo na kousky, které by se vešly do malého kufru. A pak zbývá už jen rozdělit kořist... (oficiální text distributora)

Pitryx

Zajímavý film, zajímavý nápad. Dobří herci, dobrý scénář. Nečekal jsem, že příběh zajede do fantasy, takže pro mne celkem příjemné překvapení. SNímek se obešel bez efektů, nepočítáme li porcování a světlo na konci, ale to mu nic neubírá na jisté dramatičnosti. Navíc to má celé spád i napětí. Myslím, že hodnocení zlatého středu je plně na místě. Něco nutno obrat za katastrofální nesmysly v logice děje. Takže 40%. CI 21102010 8311/8702 ()

Miloško

Tak napätie sa udržalo od začiatku do konca. Tá záverečná zápletka bola trochu už prehnaná,ale dobre sa na to pozeralo.Aj na sexi L.Sobieski.Celý film sa odohráva vo veľmi dlhom vlaku,v ktorom bolo asi 5-6 cestujúcich. :-) 6/10 ()

spotczek

Noční vlak má být nejspíš alegorickým příběhem o tom, čeho všeho jsou lidé schopní, pokud po něčem opravdu hodně touží. Já si ale nemyslím, že by kvůli tomu musel být každý vyloženě vrahem a násilníkem. Že jsme schopní překvapit, to je jasné, ale nemusí to znamenat vždy jen něco negativního. Stejně tak ona lákadla nejsou vždy jen ze zlata a drahého kamení. spoiler: Když se na konci nepodaří podivnou skříňku zničit, je to nejen logické (kolik lidí, tolik tužeb a přání), ale hlavně se nejedná o nic zlověstného. Problém celého filmu možná spočívá právě ve způsobu podání. Redukovat člověka jen na krvelačnou bestii je možná filmově atraktivní, ale béčkové žánry těžko zachytí celou paletu lidské chtivosti. Třeba filmaře ovlivnilo to Drákulovské prostředí... ()

nemer

Dokonalá atmosféra i závěrečná pointa :) Plus výborní herci. Přiznám bez mučení, že radši bych šla do kina na takový film než na ty dnešní slátaniny, kterým masy udělují hodnocení kolem 90%, ale přitom je to čistý výplach s atmosférou pitevny. ()

veverysiak

Skutočne zvláštny kúsok, komorná atmosféra pripomínajúca inscenáciu, pri troche predstavivosti by z toho mohla byť aj divadelná hra, najsilnejšia bola asi mysterióznosť, za lyžičku akčnosti a napätia a výsledok je veľmi zvláštny mix vôbec neviem čoho, ale udržalo ma to až do konca a nemám z toho blbý pocit strateného času, takže 60%. ()

MFZB

No ak mám pravdu povedať tak som filmom sklamaný, lebo som čakal úlne niečo iné. Prvá polovica bola ešte v pohode aj keď v niektorých prípadoch to bolo až komické, ale to sa ešte dalo, celkom zaujímavý nápad a toto všetko, síce nie dvakrát originálne ale v pohode, druhá polka tá už bola o ničom, tam sa už začalo s nejakou mysterióznosťou a vymýšľaním blbostí a to sa už dopsulo nenormálne a po filme som bol dosť mimo z toho všetkého. Film by aj bol dobrý keby sa tam nejebú do toho tie záhady o tej skrinke a keby to je klasický thriller, tak to má u mňa jasné tri ale takto nie. Čo ja viem, herecké výkony tiež newboli bohviečo a tie nereálne pohľady na ten vlak to bolo fakt "úžasné". Jedno, čo sa mi vo filme fakt rátalo bola nezabudnuteľná hláška: "Ženu a decko neuživíš, keď budeš pracovať na železnici...". A to som si myslel, že len u nás sú tie železnice v takom srabe... ()

jopal

Po nechvalnych komentaroch som ocakaval ze to bude horsie. Ale uz som sa parkrat sklamal pri "vychvalenych" filmoch a velakrat milo prekvapil, pri zatracovanych. Toto je jeden z nich. Co na tom, ze som cely cas nevedel prist na zaner, bavil som sa a stale cakal na rozuzlenie... ()

Ondrew

V zasade som praveze od snimky neocakaval nic extra prevratne (snad s vynimkou faktu, ze som sa vcelku tesil na pritomnost herca Dannyho Glovera). Uz len ta samotna myslienka vlaku uhanajuceho zasnezenou krajinou... bez blizsie stanoveneho ciela a pod. Nuz... a do toho potom "TA SKRINKA". Zial, velmi rychlo bolo jasne o co tu zhruba pojde, takze divaka v zasade nema co prekvapit (snad s vynimkou studentky mediciny, ktora to so sekacikom fakt dokaze). Uplne klasicka jednohubka jak vysita, ktoru skutocne nema vyznam pozerat viac nez jeden krat, nakolko neskor uz proste nema co ponuknut. Kazdopadne, za relativne pohodove sledovanie celeho filmu a faktu, ze som od neho skutocne neocakaval nic prevratne, udelujem hodnotenie 50%. ()

mimuzik

Celkem zajímavý thriller, který se odehrává ve vlaku a s minimem herců (ovšem kvalitních). Je vidět, že i s takovým málem se dá natočit slušný film. Ze začátku mi to přišlo takové nemastné, neslané ale pak mě to vtáhlo a já byl celkem spokojený. ()

robbez

Film provází bizarní lynchovská estetika a postavičky, ale příběh nic moc. Veškeré napětí vychází z očekávání, cože je to vlastně v té krabičce? To se ale celý film nedovíme. Každý tam vidí něco jiného a všichni to chtějí. Asi to bude něco velmi ale opravdu velmi mystického - třeba Svatý grál nebo zakletý prd. Všichni se tam vzájemně povraždí a krabička nakonec končí ve sněhu, kde ji objeví malé dítě - asi jako symbol nevinnosti nebo co to mělo být. Každopádně Lili je neuvěřitelně sexy jako brýlatá studentka i jako zakrvácená vražedkyně a je tím největším plusem celého filmu. ()

leonskennedy

Co člověk udělá pro:smaragdy,diamanty,zlato nebo co tam kdo vidí.Ke konci už to ztrácí tempo ,ale jinak pěkné a zajímavé.Danny Glover potěšil. ()

Pythonator

Velmi milé překvapení. Z komorní atmosféry se podařilo vytřískat maximum a mystická část snímku nemálo potěšila. Lílí je sympaticky plná, i když hraje magora. No a ty brutální scény s porcováním do kufru jsou natočeny tak decentně, že prostě musí pobavit každého. ()

CZBios

Máte-li v plánu shlédnout Noční vlak, mohu vám k němu říct následující. Před tím Vám jej doporučím na odpoledne či běžný večer. Není to nic extra, leč se něčím málo vyjímá. Prostředí se odehrává na jednom místě, ve vlaku, ve dvou vagonech. Jeden z mála filmů, který dokáže vzbudit nějaký zájem, napětí a akci v tak malém prostředí. Proto se mi líbil film Telefonní budka. Prostředí vypadá jako ze 70. - 80. let. Starý vlak, nevýrazní herci, levně triky. To vše kupodivu do sebe jakýmsi způsobem zapadá a vytváří zajímavou atmosféru. Na konci filmu jsem se snažil film zařadit a kromě žánru akční, který spíš film označuje po stránce jediné, bych ho dále zařadil jako sci-fi nebo fantasy. To by tam určitě chybět nemělo. ()

golf78

Od tohoto filmu jsem nevěděl co čekat. Trochu mě navnadil Danny Glover hrdina filmů z 80. a 90. let. Osa příběhu filmu je taková rychlokvaška. Ve vlaku se odehraje něco, co nemá ani začátek ani konec, prostě jako by ten film byl vystříhnutý z jiného celistvého filmu. Důležitá je jen dřevěná krabička, která nejde otevřít a nikdo neví, co v ní je. V začátku jsem vůbec nevěděl o co jde a prvních 30 - 40 minut jsem vyloženě přetrpěl a už už jsem měl chuť ten film vypnout. Náhlý zvrat ve filmu přichází ve chvíli, kdy do vlaku nastupuju další cestující a hledá chlápka, kterého v těch předšlých desítkách minut naporcovali do kufru. No a od této chvíle přestává být film úplný průser a nuda a začíná se tam něco dít. Bohužel mi to ale připomínalo spíše parodii, kdy postupně celé osazenstvo vlaku vytáhne zbraň a jeden po druhém začnou útočit, protože jsou ve vlaku, aby získali tu dřevěnou krabičku. Když se všichni povraždí a zbyde jen Danny Glover, který krabičku otevře a chce ji zničit, tak už to vypadá, že se konečně vysvětlí, co v krabičce je a proč ji všichni chtějí. Bohužel k tomu nedojde a konec je spíše takový hororový, kdy malá holčička přistoupí k nalezené krabičce a přitulí si ji k sobě... No přijde mi, že na filmu pracovali tři scénáristi. Jedne udělal začátek, druhý střed a třetí konec. Přičemž začátek a konec je fakt průser. Střed je celkem OK. Ačkoli film celkově je o ničem, neb v něm není nic vysvětleno a je to spíše takové misteriozně hororové, tak dávám hodnocení 3* za fakt, že cca v půlce filmu se to trochu rozproudilo, až nečekaně. ()