Noční vlak

• USA Night Train (více)
TV spot

Dva cestující (Leelee Sobieski, Steve Zahn) a průvodčí (Danny Glover) zjistí, že v nočním vlaku zemřel člověk. Neznámý měl u sebe malou schránku s diamanty obrovské ceny, které by si rádi nechali pro sebe. Rozhodnou se proto předstírat, že muž do vlaku nikdy nenastoupil a shodit jeho tělo do řeky, přes kterou bude vlak přejíždět. Jejich plán jak se zbavit mrtvoly se vyhrotí až k bodu, kdy musejí rozsekat tělo na kousky, které by se vešly do malého kufru. A pak zbývá už jen rozdělit kořist... (oficiální text distributora)

Gore

Moc jsem od tohoto filmu zrovna neočekával, milým překvapením pak bylo, co mi nabídl. Většina filmů, které se odehrávají ve vlaku a ještě k tomu s malým hereckým obsazením začnou od půlky být stereotypní a začínají nudit. Noční vlak naopak udržel atmosféru až do konce (konec sice byl fádní a očekávanej, ale to jsem scénáristovi už odpustil) a bylo radostí sledovat Sobieski, která byla sexy i když porcovala lidské maso, Zahna, který ubral na své křečovitosti, které se ve svých ostatních filmech nemůže zbavit a předvedl konečně civilní výkon a Glovera, který už herecky dosáhl takového stavu, že mu stačí jen prostě na plátně být. Dalším důvodem, proč jsem šáhl po nejvyšším ocenění, je fakt, že nabízel spoustu neokoukatelných pasáží a kamerama si taky trošku pohrál s různými úhly pohledu. Pro mě malej nezávislej béčkovej thrillerovej snímek, který hodnotím v rámci žánru a zdá se, že v tomto žánru z poslední doby nemá konkurenci. ()

jacksax

Hloupé, ale neuvěřitelně mě to překvapilo a potěšilo. Čekal jsem další akčňárnu segalova typu a ono docela zajímavé, zábavné mystrery! Ty čtyři jsou asi víc než by mělo být, ale stejně. Film, který si nehraje na víc, než čím je - upřímnost si přiznat, že míchám hrušky z jabkama a prodávám to jako budoucí slivovici - dobré! ()

Blue.Shark

Tohle bylo docela zajímavé. Bohužel jsem film neviděl od začátku, ale ta část, kterou jsem viděl (a to docela dlouhá), na mě udělala dojem. Hodně sympatický mi byl Danny Glover a naopak až výjimečně záporná (v dobrém slova smyslu) byla Leelee Sobieski...zároveň také výjimečně hezká :) ()

Luqi

Že by mal D. Glover také finančné nároky, že už neostalo na reálne zábery idúceho vlaku a museli ich nahradiť lacnými digitálnymi animáciami?........... Ale inak celkom zaujímavý, zamotaný a zbytočne nenaťahovaný príbeh so solidným hereckým obsadením............. ()

Joll

Moc jsem od toho nečekal a dostal jsme překvapivě hodně.Mě se to líbilo, mělo to hustou atmosféru a potěšílo mě to víc než většina rádoby Ačkovejch trháků. Rozhodně doporučuju jsou to sice slabší 4 hvězdy a to hlavně kvůli tomu jak tu padlo hodnocení původně jsem chtěl dát za 3, ale jak tu teď na to vzpomínám musím uznat že za málo peněz hodně muiziky a že si ten film budu dlouho pamatovat a to se počítá.Něco mi říká, že kdyby byl film natočen někdy kolem 80-90 let a to by klidně mohl, ono to totiž i tak trošku vypadá byl by to teď kult, ale možná to tak připadá jen mě :) ()

FilmWave

Lehká televizní variace na "Mělký hrob", která v interiérech vypadá jako expres od Agathy Christie a v exteriérech jako expres "Polární". I když je výsledkem "richardkellyovská" atmosféra, scénář nestíhá a zachraňuje jej pouze Danny Glover. ()

MickeyStuma

V dálkové vlaku se mohou stát všelijaké události. To si už dávno uvědomila např. Agatha Christie v rámci případů detektiva Hercula Poirota. Věděl to Alfred Hitchcock, o kterém ještě bude řeč především. Máme tady skromný mysteriózní příběh z času vánoc, ve kterém je středem pozornosti tajemná dřevěná krabička, která v každém, kdo této krabičky spatří obsah, probudí touhu po bohatství, vedoucí ale k vlastní smrti. Propletenec nejrůznějších událostí, záhad a úmrtí se tak rozjede ve svém děsivém maratonu. Zajímavostí je, že různá dějová odvětví a budování atmosféry odkazuje na samotného mistra napětí Alfreda Hitchcocka a jeho snímky ´Zmizení staré dámy´ (1938) a ´Cizinci ve vlaku´ (1951). Ne, nejde o kopírování či přímo vykrádání motivů, ale inspirace zřejmá je. A to se tu najdou citace i na jiné filmy. Třeba ´Maltézský sokol´ (1941). Snad je to těmto filmovým klasikám také projevena pocta. Kdo ví. Každopádně se jedná o zajímavý mysteriózní thriller, ve kterém nic není ponecháno náhodě a kde všechno souvisí se vším. Zdánlivě jednoduchý příběh je plný nejrůznějších zvratů, vždy ale vedoucí k jedinému cíli. Ke smrti. Co postava, to osobitý charakter a i temná stránka věci za svitů barevných žároviček udělá své. Vražd v nejrůznějších podobách je přehršel, avšak v centru tvůrčího zájmu je především budování atmosféry. Je to snímek noirského typu, který sice ve svém vyznění zůstal někde v půli cesty, ale za pozornost, obzvlášť pro zpestření vánočního času, jistojistě stojí. ()

PEZ

Tazke becko so vsetkym co k tomu patri. Rozpocet mizivy, postavy ploche, zaver dost o nicom. Napriek tomu zabavne, tajomne a nekompromisne (pre postavy). Dlzka napomaha tomu, ze nie je cas sa nudit. Ako jednohubka ok. ()

Kingjiri

Většinu rozpočtu nejspíš spolkly náklady na slušný obsazení hlavních rolí a na efekty už se nedostalo - záběry na vlak z venku byly fakt žalostný a kulisy působily dost lacinym dojmem. Určitá retro stylizace (kostýmy, interiér vlaku apod.) mě taky nijak zvlášť nenadchla. Aspoň částečně ale zaujal příběh, kterej měl dobrej nápad (zvrat), napínavější pasáže a mysteriózní atmosféru. Tušil jsem, že se v závěru nejspíš nic nevysvětlí a konec zustane otevřenej - to mě zase dost zklamalo. Abych moh Noční vlak označit aspoň za průměr, muselo by se ještě leccos vylepšovat, dvě silnější hvězdy. ()

MilesTeg

Zrovna jsem to dokoukal na CT2, velmi levný mysteriózní thriller o tom, že každý má svou cenu a všechny se vejdou do malé dřevěné skříňky, která se moc špatně dělí. Nakonec vždycky zbude jenom jeden :-) Leelee je fakt kus :-) ()

mira.l

Dvě hvězdičky za Leelee Sobieski. Víc ani ň. Čím dále to postupovalo, tím větší blbost se z toho klubala. ()

John80

Krimi Thriller odohrávajúci sa vo vlaku kde 2 ľudia vratane sprievodcu objavia mrtveho cestujuceho, ktorý bude mať u seba niečo cenne ,čo by radi získali -rozdelili si to medzi seba 3* ()

Lichty

Chvílemi méně a chvílemi více stylová povídka o skříňce plné bohatství, mající bohužel těžce sestupnou kvalitu. Škoda. Brian King měl k dispozici velmi zajímavé herce v hlavních rolích, ale nedokázal udržet houstnoucí atmosféru, ze které ke konci zbyde skutečně jenom torzo. I přes obskurně špatnou technickou stránku má však Night Train něco do sebe. A svojí svižností se mi líbil více, než mnohem vážněji pojatý Transsiberian. ()

DavidWebb

Prekvapivo zábavný filmík. Evidentne sa jedná o nízkorozpočtový snímok, čo bolo jasne vidno pri záberoch na exteriér, no a inak sa vlastne celý príbeh odohráva v niekoľkých vagónoch vianočného expresu. Ponurá ale kľudná nočná jazda s pár cestujúcimi na mňa v prvej polovici filmu celkom dobre zapôsobila. Možno to bolo trocha nudné ale zároveň atmosférické a bavilo ma to. Druhá polka je akčnejšia, zaujímavejšia a pre všetkých zúčastnených chamtivejšia. Keďže o obsahu filmu som nič nevedel, tak ma pointa (schránka a jej obsah) prekvapila a bolo to pre mňa ešte zaujímavejšie. Záver ma však trocha sklamal. Nie preto že by bol zbrklý, zle napísaný alebo zle zahraný, veď to bola v podstate TV inscenácia. Pre ten najposlednejší záver s dievčatkom v štýle "aby sme poprípade mohli natočiť dvojku" záver. Normálne ma napadli aj 4 hviezdy ale nevidel som ešte "Plytký hrob", z ktorým to niektorí zrovnávajú, takže si nechávam rezervu. ()

Elegnor

Sleduju tady to hodnocení a docela se divím.. Jasně, jestli někdo chtěl vidět akční film a místo toho se mu před očima odehraje takováhle thrillerácká psychárna, dalo by se to chápat, ale zas tak špatný to není.. Rozjíždí se to pomalu, ale do slušných obrátek, přesně jako ten vlak. Sice nic nového pod sluncem, rozuzlení může připomínat Horizont události nebo jiné podobné filmy, ale to nic nekazí na výsledném dojmu.. Danny Glover perfektní.. ()

JUWA

Jedna z najväčších absurdít,ktoré som videl v poslednom čase.O čom to bolo ? Tajomná skrinka zla,v ktorej videl každý niečo iné ? Neviem.Na Leelee Sobieski sa dá pozerať,ale výsledný vykonštruovaný magľajz nezachráni. ()