Mary a Max

Herráček

Taková pěkná nudná pohádka o dvou outsiderech, kteří se snaží dostat se ze svých problémů... To by nebylo vůbec špatný... Ale proč jsem se u toho sakra nudil..? Vždyť ty dopisy, kohout a Henry na sto způsobů neměli chybu... Nevím, jestli bylo šťastně to celé prolnout vypravěčem... Edit 1: uznávám, u filmu záleží na tom, do jaké nálady se s ním trefíte ()

ryoga

Ryba fajčiaca cigaretu vo vode, slimák čítajúci poštu v schránke, alebo slimáci pomenovaný podľa známych fyzikov, čokoláda v pečive... to je len zopár zaujímavých momentov ktoré som spomenul...Celkovo výborný a ale aj smutný príbeh, pekne animované a súhra farieb taktiež hudba niekedy pripomínajúca známe pesničky...Mary a max je nádherný a zároveň divný animák ktorý je určený skôr dospelým než deťom... dosť som váhal udeliť mu 5 hviezdičiek... ()

Seti

Velmi originální ve všech směrech! Mé druhé setkání s Aspergerovým syndromem bylo ještě o kousek zajímavější než to první. Obsah v podobě poštovního vztahu mezi dvěma na první pohled zcela odlišnými lidmi, kteří mají na pohled druhý přeci jen spoustu klíčových věcí společných, se skvěle snoubí s netradiční formou (např. barevné lazení či celkový výtvarný dojem), a tvoří dohromady skutečně neobvyklý a interesantní celek. Kdo má chuť okusit na filmovém dramatickém poli něco alespoň trochu jiného, tak mu můžu Mary a Maxe vřele doporučit. ()

Evonichna

Pro mě velice příjemná oddychovka. Smekám klobouk nad bravurním výtvarným zpracováním. Opravdu je, na co se koukat. Příběh je jednoduchý, ale zaujme hned od prvního okamžiku. Děj popisuje životy dvou, na první pohled zcela odlišných lidí, kteří ve výsledku mají mnohé společné. Shrnutí na závěr: milé, pochmurně veselé, malinko smutné ()

Madluska

Pro plastelínové postavičky mám zkrátka slabost, a tak dávám 4*, i když výhrad k filmu by se našlo jistě dost, třeba způsob, jakým Max přežvykoval svou oblíbenou čokoládu nebo neustálé opakování všelijakých (zbytečných) nechutností. Tahle negativa ovšem překonává ještě hra s barvami. Jasně se tak odlišuje ponurá Amerika od slunné Austrálie, dětský svět od toho dospěláckého. A hlavně díky tomu hrají roli i takové drobnosti jako barva dopisu od manžela. Sečteno a podtrženo: bez hudby, plastelíny a sem tam nějakého fórku by to bylo spíš podprůměrné tragikomické dílko, kde se občas mihnou i nějaká životní moudra (miluj především sebe; bradavice si nevybíráme - přátele ano) a hezké momentky (strop vyzdobený dopisy). S nimi nadprůměr. ()

Billie777

Skvělý, originální a tak trochu podivný animák pro dospělé, vlastně dost smutný a depresivní ale to mám ráda. Je úžasné, jak dokáže vzniknout tak poutavý film, který je vlastně jen o tom, jak si dva lidé dopisují. Konec se taky povedl. Je to každopádně jeden z nejlepších animovaných filmů, jaké jsem zatím viděla. ()

Mistickzz

Ak by som si vytvoril svoju topku čisto len pre animované filmy, tak by v nej tento film dozaista nechýbal. Takú zmes emócii pri sledovaní tak jednoduchého príbehu len tak nezažijete, to mi môžte veriť. Melanchólia strieda nádej, smútok šťastie, depresia vytriezvenie a pritom je to všetko také nádherné a pritom mrazivo reálne. Jeden z najsilnejších filmových zážitkov za posledné týždne. 88% ()

janik.sk

Jednoznačne najlepší animák. Film nabitý životnou múdrosťou. Všetko s vtipom, nadhľadom a iróniou. Tieto "skrachované" postavičky si absolútne získali moje srdce. Skvelý zážitok! ()

Wally

V první polovině filmu jsem se nasmál až až, ta druhá přeci jen již byla vážnější a humoru ubylo, ale i tak to stálo za to....je to opravdu výborný film a doporučuji! ()

Loki_Six

"People often think I am tactless and rude. I cannot understand how being honest can be improper. Maybe this is why I don't have any friends." ()