Mary a Max

Bukk

Všechno co může ve filmu s takovým tématem zaznít zaznělo a nám nezbývá doufat, že animované filmy opět objeví, jak mocné mohou být a vrátí se ke starým hodnotám. ()

Dejvi21

Film je to bezesporu netradiční, základní kostra příběhu je pěkná, často je to hluboce dojemné, podtržené velmi dobře zvolenou hudbou, sem tam vtipné, realistické i pohádkové, na druhou starnu je to místy až nablblé a tou příšernou animací nemohli chtít nic jiného než vyvolat odpor v divákovi. Líbilo se mi, jak si hrají s kontrastem barev a že příběh nemá předvídatelný děj, přesto, nechci si hrát na děda vševěda, ale myslím, že nejen mně po víc jak hodině filmu bylo v závěru jasné, jak to musí dopadnout, jelikož tvůrci se snažili dolovat tragičnost kde se dalo. Jakkoliv se jedná o kvalitní počin, ta animace je vážně tak odpudivá, až mě celý film rušila a její vliv se odráží i na mém hodnocení, nejspíš byl záměr tvůrců udělat to tak, jak udělali, možná to i chápu, ale filmu to na kvalitě nepřidalo a ačkoliv je jistě nadprůměrný, lépe řečeno neprůměrný, má toho v sobě dost, co člověka odradí od dalšího zhlédnutí. ()

Lilloos

Jedinečný snímek jak svým námětem tak výpravou, nějak ale nedokážu říct, jestli se mi líbil nebo ne. Snad čas rozhodne. ()

Razer

Pohádka pro dospělé... některé ftipy apsolutně uzemňující (kouřící ryba), někdy možná až příliš humoru s výkaly, proto dávám 4 hvězdy. 80% ()

KOZEL84

Já mám rád když lidské emoce vyjadřuje lidský obličej.Toho sem se tady samozřejmě nedočkal.Dočkal sem se akorát cupitajících panduláčků.Příběh hezký,ale jak říkám tohle já nemusím mít. ()

Meteorista

Snímek, jež je tak pesimistický, smutný, šedivo-občas-barevný, až je pozitivní a "duši-hladící". Neviděl jsem zatím film, ve kterém by byly tak krásně vyjádřeny pocity a myšlenky. Konečně film, který se nesnaží zobrazit utopicky originální postavy; nesnaží se naservírovat svět, který je perfektní a ve kterém je vše senzační. Naopak - tady jsou hlavní postavy konečně normální - a to tím, že jsou nenormální. Jasné, takovýchto filmů je vícero (takže jsem to možná přehnal, když jsem psal, že je tu konečně film, který se nesnaží zobrazit vše "lesklé a perfektní" - jen jsem tím chtěl spíše sdělit, že tento film je opravdu výjimka a jediný "svého druhu"), ale žádný není takto milý a hlavně vizuálně úžasný. ()

Miloš

Mary a Max je ubíjející film, kde animovaný obraz jen zřídkakdy je něčím více než ilustrací vypravěčova komentáře. Nadsázka a jednoduchý humor nejspíš nadchne ve spojení s deklarovanou potřebou přátelství (a mnozí z nás s nejspíš poprvé dozví, co je to Aspergerův syndrom), avšak animák se šourá jako vyžraný důchodce Max cestou ze sezení anonymních žroutů. ()

Gastovski

Dospělácký animák, který by hravě překonal normálně hraný film. Výtvarné ztvárnění se mi moc líbilo - je takové bizarní až "pochroumané", což velmi přispělo humorně/pochmurné amosféře filmu. V mém pomyslném žebříčku animovaných filmů jasná jednička. ()

Platom

Vcelku originální animace, jednoduchý děj, který boduje u lehce ovlivnitelného publika, sem tam nějaký ten legrační moment, ale jinak taková nemastná, neslaná óda na životní trable dvou podivínských vyvrhelů společnosti. Pro mě ne až tak zajímavé, ne až tak úžasné, místy zábavné, ale místy i nudné. Když nad tím tak přemýšlím, ani pořádně nevím, co o takovém filmu napsat a upřímně pochybuji, že se mi ho za pár měsíců a pár desítek jiných filmů nepodaří z hlavy nadobro vypudit. 3* ()

TomasKotlant

Užasná záležitost. Elliot naprosto trumfnul veškerou svou předchozí tvorbu a předložil jeden z nejpropracovanějích klasických animovaných filmů. Animace je tak dokonalá, že to občas vypasá, že ani nejde o animovaný film. Přesto je zachována silná míra stylizace, která je pro animáky tolik důležitá. Vše doplněno krásným, lehce morbidním příběhem s lehkým nádechem humoru. Nedokážu to s ničím srovnat, je to jedinečné. *** Ve zkratce: Mary, Max, pošta, čokoláda, čokoláda, čokoláda. Noblíci forever :) ()

FakyCZ

Většinou to mám naopak táhne mě to k vyššímu hodnocení, ale u tohohle filmu spíš k nižšímu a přitom je film po umělecké a filmařské stránce mistrovsky zpracovaný, příběh zcela originální a neokoukaný, a samotné zpracování obsahu velmi poutavé. Promítnou se v něm všechny emoce od těch nejhorších až po ty nejlepší, to dodává filmu neuveřitelnou realističnost a důvěryhodnost. Ten film je jedním slovem zvláštní ve všech podobách toho slova a já sem z něj poplematený. tak dobře 5*;) ()

bllm

Tenhle film jsem si pustila, aniž bych o něm něco věděla, měla jsem ho za animák pro děti, dceru nebavil, mě nadchl. Zaprvé svělými a roztomilými animacemi. Zadruhé úžasně vtipnými citáty k postavám. Zadalší určitá poetika s jakou je ukazován dětský svět (trochu mi připomíná divadelní hru Hrdý Budžes). A taky citlivost a dojemnost příběhu, která není trapně samoúčelná. ()

Saur.us

Tak jsme se dočkali. V Australii se zřejmě něco pohnulo a poslali do světa jeden z nejoriginálnějších animovaných dlouhometráků za dlouhou dobu. Tahle tragikomická sonda do života malé australanky a velkého američana ukazuje, že animáky nemusí být po vzoru Pixaru/Disneyho jenom efektní show pro celou rodinu, ale že může fungovat i jako prostředek pro převyprávění jednoho místy komického, místy tragického ale místy i dechu ztrácejícího příběhu dvou duší na opačných stranách planety a to celé zahalené v opravdu krásné plastelínové animaci. P.S., P.S.S., P.S.S.S. ()

weople

Kouzelný příběh, ve kterém se dokonale snoubí tragično s komičnem. Ukazuje zoufalost dvou lidí, kteří i přesto, že jsou od sebe odděleni celým oceánem, k sobě mají blíž než k jejich sousedům či vlastním rodičům. Každý z nás měl někdy pocit druhořadosti a díky příběhu si můžeme tento pocit znovu připomenout. Závěr filmu je bravurní. I když se jedná o animovaný film, nekončí tradičním happyendem (i když z určitého hlediska ano) a opět nás tak odkazuje ke skutečnému životu, který také nekončí vždy zrovna šťastně... ()