Mary a Max

Bumerang

Originální animace a příběh, který vás chytne za srdce. Jen toho nádechu jakési krásně posmutnělé atmosféry, který do mě Mary a Max naroubovali, jsem se zbavoval ještě druhý den. A Jindřich VIII, IX, X, atd. nemá chybu :-) ()

Nupaky

Nádherná animace s dokonalým audiem. Příběh víc než super... smutný, citlivý, opravdový a chvilkami až komický no prostě opravdu dokonalý kousek. ()

koza3

Konečne animovaný film, který není o ublíženém kačátku či špinavé kočce, které zachrání vesmír. Chybělo mi něco s nádechem Fimfára s příběhovou notou. Snímek jsem sblajznul s úsměvem na tváři a slzami v koutcích. Nadupané a krásně udělané, nemám co dodat. Dávám 90% ()

Unterschleif

Krásne natočený a krásny film o dvoch outsideroch z odlišných kútov sveta, ktorých spojí úplná náhoda. Milým a vtipným spôsobom je tu opísané nazeranie detí na svet. A tiež to ako svet vníma duševne chorý(?) človek. Tento film určite nie je tým čo si predstavíte pod pojmom animovaný film a deťom sa zrejme páčiť nebude. Je nezvyčajne úprimný a čo ma tiež milo prekvapilo, je v ňom perfektne vybraná hudba. Málokedy sa vidí niečo také originálne a kvalitné. ()

MarK2010

Nejsmutnější a nejdepresivnější Animák jaký jsem za poslední dobu viděl. Roztomilé plastelínové postavičky, výborná hudba, skvěle vypointované fóry, ale celek přesto zdaleka není veselý. ()

kaaamiiii

Chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na neobvyklou animaci, ale zhlédnutí stálo za to. Nedojme mě Titanic, nedojme mě Pearl Harbor, dojal mě Mary and Max. Tak neskutečné a přitom tak pravdivé.. ()

Xstan

Krasná a zaroveň smutná pohadka pro dospěle.Vystižně ukazuje choroby moderní doby.Musim podotknout taky vynikajicí hudbu.Už dlouho ve mě žadný animák nevyvolal tolik citu jako tento.Bravo! ()

Al Pacino

Film, který mě neskutečně pohltil a dostal svým stylem vykreslení dvou "neobyčejně" obyčejných lidí. A ten konec.Po dlouhé době jsem měl slzu na krajíčku. ()

Parisée

Dojemný, moudrý a dospělý animák s humorem, který si rozhodně nebere servítky. Je to film, který se nepodbízí a i když se vám to líbí nebo ne, jde si vždy svou cestou. Je to tolik jiné od všech animovaných filmů, které jsem dosud viděl a možná to je jeden z důvodů, proč je to v mých očích tak skvělé ()

capka

Nádhera! Neuvěřitelný koktejl štěstí, neštěstí a kondenzovaného mléka. Film, který nakopne ke sžíravému zamyšlení i pobaví. Kouzlem (vypravěče) se tu i smutné stalo veselým a depresivní zábavným. Tolik jsem se dlouho nezasmála, ačkoliv smích se tu mísí s pláčem. Ale což, zahřeje přece obojí... ()

Allia

Nemám co dodat, všechno už tady bylo napsáno... snad jen můj subjektivní pocit, že v této záplavě nových a nových filmů, je Mary a Max po dlouhé době příběh, který mě oslovil a natrvalo si našel místo nejen v mém externím disku... ()

Mr.Lojza

Originální? Určitě ano, nevybavuji si originálnější film, který by navíc mě svou formou tolik zaujal a pobavil. Monology byly napsány velice chytrou formou humoru, čehož si na filmu vážím nejvíce. Navíc je celý snímek tak příjemný, že uplyne jako voda a rozhodně byste netipovali 90 minutovou stopáž. ()

DePompon

Milé, vtipné, vzápätí trochu smutné až depresívne, detailne realistické spracovanie príbehu dvoch samotárov, ktorí sa predsa len našli, hoci každý na inom kontinente. Byť čudák nie je ľahké. Aj o tom sa dozviete v tomto animáku, ktorý svojimi naoko jedinečnými dimenziami zobrazenia psychiky hlavných postáv nápadne pripomína príbeh Amélie z Montmartru. Nezaradil sa k mojim najväčším srdcovkám, no vždy ho nechám bežať. Preto mu udeľujem štyri hviezdičky. :) ()

Crybaby

"Pribuzne mame od pana Boha, pratele si diky Bohu muzeme vybrat." Kuzelny film, s kuzelnym pribehom a vybornym spracovanim. Takato animacia sa mi pozdava ovela viac ako ta hollywoodska. Jednoducho skvely film na ktory nikto nemoze povedat nic zle. Dlho som rozmyslal nad hodnotenim ale na plny pocet to nebolo, bol to skvelo vyrozpravany pribeh, ktory ale podla mna mohol dlhsie ostat pri Mary-inej mladosti. Kiezby sa aj nadalej vyrabali taketo filmy. ()

Lula.cz

Mary a Max patří k mé topce od chvíle, kdy jsem tenhle poklad viděla. Dlouho jsem přemýšlela co bych o něm napsala...některé filmy jsou mými oblíbenými, některé mě dojmou, některé pobaví a některé mě nadchnou...Mary a Max společně docházali vše najednou. Od soundtracku, přes pro mě dokonalé vizuální zpracování dvou naprosto odlišných světů, které k sobě i tak mohou mít velice blízko a mohou se tak ze dvou lidí, kteří se nikdy nesetkali, stát nejlepší přátelé. Když mám špatnou náladu, pustím si tenhle film a když jsem na vrcholu blaha, můžu si ho klidně pustit znova, protože tak krásně předvést přátelství a život vůbec je umění. ()

benny159

Veľmi nevšedná tragikomédia, v ktorej sa samotný režisér dokáže dostať do vnútra snáď každého z nás. Toľko vnútorných rozborov a charakteristík zachytených pútavým spôsobom, to sa len tak nevidí. Smutné aj veselé pravdy o živote okolo nás. ()