Mary a Max

Kivis

Melancholie, ponurost, černý humor, vztah na dálku, dopisování, ironie,... to vše a ještě něco navíc v nádherném animovaném kabátu. Šance, že u mě Mary a Max neuspěje, byla vskutku minimální. A žádné nemilé překvapení se nekonalo. Jeden z nejlepších animovaných filmů, jaký jsem kdy viděl. ()

teseth

Nevím, ale snad se mi ještě nestalo abych po shlédnutí filmu nebo pohádky koukal do zdi a vstřebával vše co mi autoři během hodinky a půl naservírovali naprosto bezostyšně v tak surové podobě na zlatém talíři. Nemám co dodat snad jen, že 5* je málo! ()

Marnotrat

Na tomhle filmu je nejkrásnější obyčejnost a lidskost, která z něj opravdu čiší. Jestli to byl záměr a nebo ne je vedlejší...za mě říkám...víc takových filmů prosím. ()

montel

Osmiletá dívenka Mary žijící v Austrálii pošle dopis náhodně vybranému američanovi Maxovi s myšlenkou dlouholetého kamarádství. A na Mary se skutečně usměje štěstí, protože natrefí na vystrašeného newyorčana, který stejně jako ona nemá žádné kamarády. Přátelství se prohlubuje několik let a oba se připravují na vytoužené reálné setkání...Poutavý a zároveň humorně laděný příběh, který chytne za srdce a zároveň diváka rozveselí. Velmi slušně natočeno a určeno pro dospělého diváka. 60% ()

ivetka55

Taky depresivny animovany film som nikdy nevidela. Ale bolo to prepracovane krasne do detailu a z pribehu samotneho mam velmi rozporuplne pocity. Len rozmyslam, ci by mal tento film take dobre hodnotenie keby bol hrany realnymi postavami... ()

lucie.vjvrv

Harvie Krumpet byl vždycky fajn, ale tohle už nejspíš Elliot ničím nepřebije. Cukrátkově zpracovaná deprese, kterou člověk podvědomě ujídá v rohlíku s čokoládou, přičemž sleduje vývoj bizarního přátelství mezi šikanovaným dítětem a čtyřicátníkem s Aspergerovým syndromem. Humor: 100%, chuť oběsit se společně s Mary za zvuku Pink Martini: 100%. Rozhodně nic na zklidnění panickýho záchvatu, rozhodně něco, co by měli všichni vidět. ()

Jardatekk

Přestože tento film není barevný, tak se mi moc libíl a pro mě je to vůbec nejlepší animovaný film co jsem viděl. Moc jsem se u něj bavil a hláška stylu: Neměl by taxikář plati nám, když s námi couvá?, mě lámala v pase. Jako by se takový příbeh nemohl stát každému z nás. Já osobně si pamatuji na dopisování s kamarádkou z Německa, ale takto vtipné to bohužel nebylo. Mít větší dramatickou zručnost, kdo ví jak by vše dopadlo. Mohu jen doporučit ***** ()

Pythonator

Něco tak hnusného a přitom pěkného se nevidí každý den. Příšerně ohyzdné plastelínové figurky hláškují tak chytré poznámky o životě, že tomu nelze odolat. Film je celý o tom, že život stojí za hovno a že být normální není normální. Normální lidé jsou vlastně bezcitní čuráci, co všude odhazují hromady vajglů a dělají spoustu jiných nepochopitelných věcí. Vzhledem k filosofickým hodnotám filmu, se nejedná o pohádku pro děti a mnozí z dospělích to zřejmě také nedokáží plně docenit. Mary a Max je dojemný depresivní snímek o ničem, přeplněný hromadou trefných myšlenek. ()

chochooo

Nejlepší animák, jaký jsem kdy viděla! Naprosto skvělý film, při kterém ani český dabing výjimečně nic nezhoršil, ba naopak. Prostě dokonalý film, který si nezaslouží méně než 5 hvězdiček! ()

jawesy

Na tenhle film/animák jsem se podívala nedávno a byla jsem dost zklamaná. Vzhledem k tomu že jsem věrný fanda všech tradičních ale i netradičních animáků, těšila jsem se že jsem objevila něco nového co bude možná ve stylu Tima Burtona nebo podobné. Ale bohužel tento film se jeho tvorbě ani zdaleka nepodobal. Téma filmu mi absolutně nesedlo stejně tak v průběhu děje jsem byla spíše otrávená, možná skoro deprimovaná. Ani černobílé ladění na dojmu moc nepřidalo. Můžu celkem říct že dobu kterou jsem věnovala filmu považuju za zbytečnou. A dle mého názoru si toto dílko nálepku Komedie nezaslouží, protože ironický humor který je tu použit mě ani jednou nerozesmál. ()

Snakefinger

Na počátku všech věků bylo veliké lejno. A to lejno se přetavilo do hravé mluvící plastelíny. Kupodivu nesmrdělo, ale velmi bavilo. ()

Smartynko

Vždy keď tento film dopozerám tak sa chvíľu nechcem venovať ničomu aby ten pocit čo vo mne zanechá vydržal čo najdlhšie. Genialita, ktorá dala život tomuto sotva jeden a pol hodinovému snímku sa vidí veľmi zriedka a tak by som ho rád odporučil každému kto ho ešte nevidel. Príbeh je vo svojej podstate smutný a pochmúrny ale je podaný s tak vyšperkovaným sarkastickým humorom a takou energiou, že v konečnom dôsledku zanecháva veľmi pozitívny pocit na duši diváka. Niekto by si pri tomto filme mohol aj poplakať - sám som k nejakej tej slze mal veľakrát blízko. Možno to zo mňa raz naozaj dostane. PS: Nevidel som Harvieho Krumpeta. PSS: Našiel som tu v komentároch veľa kecov o tom ako je tam príliš veľa "rozprávača", ako je to celé zle zlepené, dokonca ako je to plné výkalov. Verte mi ľudia sú to kecy a odráža to akurát povahu autora. Som rád, že nemusím žiť s jeho (ich) schýzou. Radšej byť aspik ako cynický kretén. :) ()

ta*jemna*

Celej film jsem přemýšlela, jestli je to dobrej film nebo ne...Po zhlédnutí a vstřebání musím hodnotit tak, jak hodnotím... ()

Vahadlo

Pro přijetí tohoto filmu mám jisté předpoklady: Mám rád loutky a autisty. Se skvělým příběhem a bizarnostmi, máte jeden film z mé TOP 10. ()

tata22

Povím Vám, že takhle nádherně umí pohladit po duši málokdo... Možná právě proto mám tak rád fénomén jménem film a je úplně jendo jestli je to animáč... ()

Sofinek

Skvělý příběh protkaný černým humorem s vytříbenými dialogy. Tenhle animák zcela předčil moje očekávání, takže nemůžu jinak než 90 %. ()