Mary a Max

Mates Hradecky

Klenot animovaného filmu. Originální scénář, vtipné monology a neuvěřitelné postavičky. Skvěle volený soundtrack a chytlavá ústřední melodie. Hlavní hrdinové jsou živoucí, uvěřitelní a k tomu excelentně nadabovaní (Toni Collette a Phillip Seymour Hoffman). Poprvé jsem se u animovaného filmu dojal (u závěrečné scény). Tak volám Bravo, tvůrci australští a jen tak dál ! ()

Elizabethx

Je tohle vůbec třeba komentovat? Zobrazit vážné téma humornou formou tak, aby to nebylo urážlivé, je velmi těžké. A zde je to bravurní. Nevíte, jestli se smát, nebo brečet. A ten konec - naděje umírá poslední. Ale umře. ()

Doffy

Skvěle natočený film s krásně odvyprávěným příběhem dvou různých lidí, kteří žijí dva různé ale zároveň velmi podobné životy. Film má hodinu a půl, ale přišel mi, jako by měl dvě. To ale není mínusem. Bylo to hezky uklidňující. ()

xsilence8x

Dokonalé! Dlouho jsem neviděla nic tak poutavého, smutného a vtipného zároveň. PS: taky bych chtěla žít na hradě a mít tam 2 kachny.. a nebo ještě líp, klidně i 9! ()

287382

Úžasný film ze všech úhlů pohledu. Hudební podkres a symbolická barevnost zaručují poutavou atmosféru od prvních okamžiků. Kontrast mezi sentimentalitou postav a moudrostí filmu dodává vtip a příběh je geniální, i když teoreticky jen pravdivý, jelikož si film zakládá na skutečných událostech. Málo který film jsem shlédl tolikrát a rád. ()

SirAduard

Jednoduchý příběh ze života odvyprávěný krásným způsobem. "Člověk si v životě mnohé nevybere, ale své přátele si může zvolit každý sám." Tak primitivní, a přitom tak pravdivý. ()

benedikt28

Naprostá senzace, která se bezesporu stane kultovním filmečkem! Mary Daisy Dinkle žije v Austrálii a je jí osm let, tři měsíce a devět dní. Nejvíc miluje kondenzované mléko a čokoládu. Její matka je alkoholička a krade v samoobsluze. Její otec má velmi zajímavou práci – přišívá šňůrky k sáčkům čaje. Ze všeho na světě nejvíc si Mary přeje najít opravdového kamaráda. Max Horowitz je čtyřiačtyřicetiletý osamělý Žid, žijící v New Yorku a trpící jistým druhem autismu. Nade vše miluje čokoládu, svou akvarijní rybku, papouška a kočku. Po žádném kamarádovi vlastně ani netouží. Když Mary jednoho dne náhodou získá Maxovu adresu, začíná nevšední příběh, odehrávající se na stránkách dopisů, které si tyto dvě osamělé duše po léta přes půl zeměkoule vyměňují… Určitě si nenechte ujít! ()

disstanda

Pro mě první záležitost od Adama Elliota, ale snad budou brzy následovat další. Ze začátku kouzelně hravé, plné vsunutých narážek a celé dílo budí dojem, že byste tenhle hravý plastelák mohli sledovat věčně. Finále taky není trapně předvídatelné a to se počítá.. ()

bocy

Tento film si neviem predstaviť ako normálny hraný film, možno by to bolo niečo v štýle Amelia z Monmartu... Myslíte, že to bolo fakt podľa skutočnej udalosti ? :D ()

Dusan-Be

Kvalitní hořká komedie se zvláštními "blátovými" figurkami. Smutný a šerý příběh doprovázejí velmi originální a jedinečné hlášky a přirovnání. Kontrast těchto dvou emocí ve mě vyvolal celkem příjemnou katarzi. ()

omega_SK

Plne súhlasím s AngelAngie. ANO --- KRÁSNE .....film ktorý si zaslúži mimoriadne vysoké hodnotenie. A kupodivu ani mi neprekážala tá chudoba farieb. Ono ako keby to celé bolo "takmer" čierno-biele ()

BiKeRr

Tento fílm jsem zhlédl vpodstatě náhodou , když jsem na jeho promítání narazil v jedné hospůdce.Nenapadá mě žádný film ke kterému bych to přirovnal, ale určitě všem doporučuji se podívat, ikdyž to končí poměrně smutně a v hospůdce jsem viděl ukápnout mnoho slz :-) , film má velice zajimávý příběh plný skvělých vtipů. ()