Mary a Max

Jurcekk

Animácia je prosto úchvatná. Na jeden pokus sa to nedá vstrebať.Príbeh zo života. Excelentný animák pre dospelých. ()

Narghille

Mary a Max je úžasný snímek, kde se potkává osmiletá Mary a čtyřicetiletý Max, který trpí Aspergarovým syndromem. Snímek popisuje přátelství těchto lidí, kteří žijí na různých kontinentech. Sledujte naivní otázky mladé dívky z Austrálie a věcné odpovědi čtyřicetiletého muže z New Yorku. Buďte svědky tohoto přátelství, které stojí na základech skutečného příběhu. Zcela jistě ve filmu objevíte obyčejné životní situace, které vás denně potkávají a poznáte, jak mohou pro někoho nesmírně složité nebo naopak mohou být řešeny mávnutím ruky. Nenechejte se odradit plastelínovou animací a rozhodně se na film podívejte ! ()

Fifk@

Film mě velice zaujal a nejen jak byl vytvořen, ale i otázky které v něm byli vyřknuty.Když taxikář bude couvat bude palatit nám??:D:DPerfektní.. ()

siki37

postavičky sú tak škaredé, až sú vlastne jedinečné a krásne a získali si všetky moje sympatie. verím, že ide o skutočný príbeh, pretože tak ironický môže byť len reálny život. je to síce smutný osud Mary a Maxa, ale netreba pred ním zatvárať oči, naopak otvorí vám srdcia a pomôže uvedomiť si, že naše problémy sú smiešne v porovnaní s tým, čo musia prekonať ľudia okolo nás. treba sa radovať aj z maličkostí a netrápiť sa kvôli hlúpostiam. filmy ako Mary a Max ma vždy nakopnú a pripomenú mi ako mi je fajn. ()

Jeer

Moje hodnocení je spíše subjektivní a bylo asi ovlivněno mým duševním rozpoložením při sledování tohoto filmu. Uvrhl mě do deprese, což se podaří jen málokterému dílu. Možná to byl účel, pro mě to byl ale zážitek dost nepříjemný. ()

anonyym

e začátku na mě tenhle poči působil spíš jako pohádka, kdy si malá holčička najde kamaráda na celý život úplnou náhodou. Postupem času, jak se Mary měnila, měnil se i film - z pohádky se stal plnohodnotný příběh s filozofickým nádechem. Moc se mi líbil kontrast "pohádkového" zpracování prostředí i postav samotných s hloubkou a oduševnělostí celého snímku, navíc tomu nechyběl vtip (i když někdy na můj vkus trochu přehnaný a vynucený). Určitě nadprůměr toho, co filmový rok 2009 nabídl a pro mě osobně je tenhle snímek o dobrou třídu výš než Vzhůru do oblak. ()

L_U_M_P

urcite pozoruhodny animak, dobry pribeh, premakane postavicky aj vsetky tie plastelinove vecicky okolo, originalne myslienky, slusny cesky dabing, zaujimavo zvolene farby... miestami vtipny, miestami smutny, no bohuzial miestami aj nudny..aspon pre mna. Moje hodnotenie: 6,5/10...(ale verim ze pre niekoho to bude 10/10) ..a este uzasny song ()

ajlonka

Příběh se mi líbil, i celkový dojem z ohodle dílka byl příjemný, jen se mi opravdu moc nelíbily ty postavičky po vizuální stránce.... ()

Nathani

Nemůžu si pomoct, ale tenhle film mě dost zklamal. Potenciál byl veliký – příběh o nevšedním přátelství dvou zvláštních lidí – malé holčičky a dospělého muže, jejich povahy v konfrontaci se světem, jejich setkání. Děj je ale zabalen do morbidního balení s přemírou bizarností – prostě je nesourodý, přeplácaný a v mých očích si hraje na víc, než je. Na druhou stranu se nejedná o film naprosto špatný – musím ocenit velmi povedenou animaci a i některé hlášky stály zato - When I was young, I invented an invisible friend called Mr Ravioli. My psychiatrist says I don't need him anymore, so he just sits in the corner and reads. Ve finále dvě hvězdy. ()

Copysan

Úžasné, skvělé, originální, neopakovatelné! Příběh Mary a Maxe mě chytil během prvních pár minut filmu a nepustil mě až do konečných titulků. Žasnul sem nad tím, že přes to že film nemá téměř žádný spád, ani chviličku jsem se nenudil. Celou dobu mě Max rozesmával svými hláškami a grimasami, skvěle sem se bavil když Mary psala své dopisy plné naivních dětských otázek a názorů a se zatajeným dechem jsem sledoval, jak se vztah mezi dvěma "cizími" lidmi vyvíjí a komplikuje. Grafické zpracování je perfektní, atmosféra přesně taková, jakou od podobných filmů očekávám, podtržená příjemnou a decentní hudbou. Smekám před panem Elliotem, který dokázal vytvořit snímek s tak silnými postavami. ()

Nakamura san

Eliot je režisér,který hledá silné příběhy a i tentokrát nám přináší velmi silný příběh o dvou lidech,ztracených ve své samotě.Dokáže nám pomocí plastelíny ukázat pestrou škálu emocí,dokonce i těch,které jsou navenek neprojevované.I v tomto silném příběhu se Eliot nevyhýbá svému černému humoru a také tady rád zvýrazňuje různé malé ošklivosti běžného života. Myslím,že svůj celovečerní debut Eliot zvládl.Čtyři hvězdičky! ()

kachlirm

Netradiční animák se spoustou zvláštních minipříběhů, o které se dva hlavní hrdinové dělí ve svých dopisech. Co mi tu trochu chybí, je nějaké velké finále, ale o to se autoři asi ani nesnažili, takže je to prostě příběh o životě jaký je. ()

camomilla

Pribeh dvou lidi ze dvou kontinentu, ze dvou svetu. Necekala jsem, ze cteni dopisu od toho druheho utahne cely film, ale stalo se. A film utahl i me a na varene nudli to rozhodne nebylo. ()