Mary a Max

Monika001

Zezačátku velmi nadějný námět nakousl kousek od každého a nezůstal u žádného tématu dostatečně dlouho, abych se nad ním mohla pořádně zamyslet. Zajímavá a pro mě oblíbená animace vyzdvihuje snímek o něco výše než jeho filozofický podtext. ()

Machaut

Takto má vypadat film. Pro mě jeden z nejkrásnějších filmových zážitků. Snímek jsem hodně dlouho rozdýchával... Je to ten typ filmu, který vám hodně dlouho zůstane v hlavě. ()

Sirion

Takto nějak si představuji opravdový animovaný film! Krásná hra s barvami (i když moc jich tu není), kvalitní příběh střídající šťastné a méně šťastné chvíle, žádné banální dialogy mimo realitu. Přesný opak Disneyovské produkce. Škoda, že takovéto filmy mívají cestu k divákovi obvykle trnitou. ()

robbez

Po všech stránkách originální, neobyčejně vtipný a duchaplný a zároveň depresivně-melancholický film o lidské jinakosti a osamění. Po jeho shlédnutí mám pocit, že Austrálie a New York jsou neobyčejně pochmurná a nepříznivá místa k životu. Konečně už nejen psychiatři a psychologové budou vědět, co je to Aspergerův syndrom. S Maxem Horowitzem neobyčejně soucítím, protože si často připadám dost podobně. Z jeho pozice byli nenormální ti ostatní a ne on. Co to ale vlastně znamená být normální a je vůbec někdo takový? ()

Shadowtear

Mary a Max... Tenhle příběh prostě chytne za srdce i toho největšího a nejotrlejšího cynika. Krásná animace, ale to rozhodně není ten hlavní důvod proč se na tenhle film podívat. Hlavní je příběh, který je na jednu stranu jakoby psaný pro děti, na stranu druhou to vypovídá o skutečném životním příběhu jedné holky a jednoho trochu šiblého pána. Prostě tenhle film není možno hodnotit jinak než že je úžasný a skvělý. Všechny palce vzhůru a prakticky povinno ho shlédnout. ()

P@\/EL

Vynikající animovyný film, který mě dostal především svým černým humorem v podobě morbidních situací a ještě lepších hlášek, jež jsou plné sarkasmu a ironie. Dalším plusem filmu je rozhodně působivý příběh, který je zároveň melancholický a humorný. Výborná je také atmosféra, která je ještě více umocněna zajímavým výtvarným zpracováním. ()

Lacique

Neskutočný plastelinový animák o skutočnom živote, Max Horowitz žijúci so svojim syndrómom a Mary Daisy Dinkleova so svojim čiernym videním tohoto sveta, natrú nám to tak, že keď to skoncí, je mi tak nejak všelijak, ale tancovat sa mi fakt nechce....... Neskôr čumím na menovky na schránkach v dome, či aspoň jedného z nich náhodou nepoznám z videnia, Maxík tu síce už nieje, ale čo keď mu sem ešte stále chodí pošta......? Nechcete recept na čokoládu v rohlíku? ()

Tanulin

Úžasné.Nádherný animák,který se dotýká tolika lidských problémů a pohledů až splyne v celek. Ne komedie - ne tragedie, tak nějak o nás lidech a jednom nevšedním přátelství. Luxusní postavičky, promakaná kamera, hudba co se nevtírá a neruší... ()

Chlo0opek

Zpočátku se mi to dost líbilo, ale pak se v jednotlivých dopisech film utápěl až k nudě. Ke konci se film ještě trošku zlepšil, ale stejně víc než 2* nedám. A to ještě díky velmi dobrému hudebnímu podbarvení. ()

Vlkopec

Opravdu smutný film, u kterého se člověk hodně nasměje (spíš v hlavě než navenek). Nevím jestli Elliot nelže, když na začátku uvádí, že je to založené na skutečném příběhu, ale já mu to věřím. Nakonec mi film vlastně ani nepřijde depresivní, všichni chceme mít nějaké přátele, a na každý hrnec se najde poklička. ()

jazzuSKA

Pustila jsem si to a oněměla jsem. Neumím přesně popsat své pocity, proto to udělám jak Max,napíšu co jsem citíla postupně při pohledu na film. facscinace, úžas, smutek, osamělost a porozumění.Na závěr jen ten pocit,který ve Vás zůstane po skvělém filmu, jak se mu říká??? ()

infidele

všichni jsme trochu krásné zrůdičky a tenhle film se to nebojí ukázat...takže jsem zatlačila slzu a řekla si, že v tom nejsem sama. super film, zajímavě morbidňoučké animace, silný příběh...líbí se, ano, líbí ()

majka0007

Ak je nejaký film, kvôli ktorému by som chcela vrátiť čas a zvrátiť sled udalostí, jednoznačne by som to urobila po pozretí tohto filmu - nikdy by som si ho nepozrela! ()

Mernque

Pekné podanie hlbokého príbehu o spojení dvoch rozličných životov, vtipné, nápadité, originálne. Zaujímavo spracované prostredie i postavy. ()