Když se Menandros a jeho dva přátelé kupci vracejí do Říma, napadne je ukrást několik jehňat, která se suší na kůlech. To ale rozzuří jejich majitele, který si je schovává do zásoby jako potravu. Je to obrovský Kyklop, který muže napadne a dva z nich sežere. V Římě to vyvolá rozruch. Panovačný tyran Tiberius, kterému našeptává jeho věrná pravá ruka, zlý a pomstychtivý Falco Maximillius, zvolí do čela vojáků, kteří mají nestvůru zajmout, Marca Romula, syna slavného vojevůdce. S tím sice není Falco vůbec spokojen, musí ale mlčet... V lese dojde k zápasu mezi vojáky a Kyklopem, který je nakonec zahnán do pasti a spoután. Pak se Marco a jeho muži vydávají na cestu zpět do Říma. Tam Falco vypráví Tiberiovi, jak pokračuje stavba jeho vily, na které pracují otroci, kteří se provinili proti svému pánovi. Velí jim surový a poživačný Cletus. Je mezi nimi i odvážný Gordian a krásná Barbara. Tiberius chce Marca jmenovat tribunem, ten by ale raději dostal kus půdy. Rozzlobený panovník tedy své jmenování odvolá. Na připoutaného Kyklopa se chodí dívat lidé, až jednoho dne obr ukousne ruku mladíkovi, který byl příliš smělý, a utrhne se. Když je opět bezpečně spoután, Falco dostane nápad: co kdyby předhodili do arény místo gladiátorů vzpurné otroky, kteří by tam bojovali proti Kyklopovi? Císaři se nápad zalíbí, Barbara ale tajně otroky varuje: Tiberius chce uspořádat hry a předhodit je jednooké zrůdě. Gordian zavelí k útěku. A brzy se naskytne příležitost: Kyklop se znovu utrhl, vběhl mezi lid a zabíjí. Ve městě nastane zmatek a otroci utíkají ven do lesů. Kyklop je nakonec zraněn a opět přikován. Tiberius, rozzuřený útěkem otroků, za nimi posílá Marca, ale také Falca, který mu má dokonce velet, protože má vyšší hodnost. Pomstychtivý Falco chystá plány, jak se nenáviděného Marca zbavit. Když dojde k boji mezi vojáky a vzbouřenci, je Barbara zajata a Falco chce Gordiana ukřižovat. Gordian je ale bývalý Marcův otrok, který dostal svobodu. Marco se ho zastane, na Gordianově místě je sice ukřižován jiný otrok, ale Marcus je Falcem zajat a dopraven do Říma před císaře. Ten mu nakonec dá na vybranou: buď zemře, nebo bude jako gladiátor o svůj život bojovat v aréně... (TV Prima)

LordSnape

Lol! Tohle byla opravdová jízda. Už jen ten začátek jak tam Kyklop naběhne a vojáci křičí dialogy typu: "To je přece kyklop!" mě naprosto dostaly. Vše je na první pohled hrozně laciné, štíty vypadají jak z plastu, meče též a celý regiment vojáků zastupuje dvacet komparzistů a jeden herec, no a o Koloseu radši už ani nemluvím. Fakt hlína. Ale pořád je to pěkně ujetá zábava u které jsem se moc pobavil. Kyklop vypadá jak digitální figurka a souboje s ním jsou jako kdybych je dělal já s kamarády před barákem v lese, ale pořád je to tu ale... Nejlepší však bylo jak Kylopa naučil mluvit a on tím svým debilně nadabovaným hlasem řval: "Maso, maso... Volný..." Ujetost největší, jenže to by pak na světě byla hrozná nuda, kdyby každý točil jako profík a měli bychom tu samého Rodrigueze, Tarantina a Camerona. Proto dávám za dvě *. ()

kinghome odpad!

jeden z nejhorších, nejnudnějších a nejdementnějších filmů co jsem kdy viděl. A že jsem jich neviděl málo. prostě sračka, která se vůbec neměla dostat do oběhu. ()

Ryuuhei

První polovina se soustředí na brutalitu a nějaké ty mezilidské konflikty (vzpoura, atd.), zatímco druhá spíš o souboje v malé arénce. A v tom všem figuruje digitální, naolejovaný kyklop. Zápletka není kdo ví jak zajímavá, ani postavy ne a logika je typu, že na Kyklopa pálí celá četa, lučištníci do jednoho míjejí a vlastně nikdo jej nezasáhne. Vzhledem k tomu, kolik a hlavně jak špatných filmů jsem viděl, to nicméně musím nechat na jedné hvězdě. Sice jsem se nějak extra nebavil, ale naštěstí, přežít se tato podívaná dala, i když byla děsivě hloupá. 17% ()

lennyd

Rozkvétající Římskou říší ohrožuje zuřivý netvor - Kyklop. Když opět zbaští několik mírumilovných (ehm) kupců, rozhodne se císař Tiberius o vyslání jednotky. Ta opravdu slaví úspěch a kyklopa zajme, nicméně císař dá pro jistotu uvěznit i lidmi oblíbeného velitele oné vojenské jednotky, Marka Romula. Ten přijme svoji roli s odhodláním, a když je mu nabídnuta šance na získání svobodného života gladiátorským bojem v aréně, neváhá ani na moment. A to netuší, že jej bude čekat i sám Kyklop... Tady se někdo mockrát koukal na Gladiátora (nebudu jmenovat, pan režisér určitě ví), a asi chtěl natočit taky takový hit. Jenže Gladiátor je jen jeden, a navíc jak scénář, tak i herecké obsazení Kyklopa stojí za prd. Když se do toho ještě zamíchá ten Kyklop, tak už je to totální sra.ka. Kdyby aspoň ve filmu o Kyklopa šlo - ale on je jen ve vedlejší roli. Abych jen nenadával, tak se mi docela líbila hudba a taky samotný Kyklop.. ()

Danny F.

Počítačový kyklop byl až moc výrazný co se týče efektů. Vyumělkovaný film se zajímavou myšlenkou jednookého monstra. 30% ()

Drnqonovic

Tak tohle je to nejbrutálnější, co jsem tento rok viděl! Už jen za ten nápad tomu nedám odpad. Kyklop drtí gladiátory v Cirku! ()

jefff

Plakát láká na velkolepé historické fantasy, a naivkové jako já se nachytali:-) Hooodně skromná podívaná s mizerným digitálním Kyklopem a velechudou výpravou. Na druhou stranu si nemyslím, že by režijně to bylo uplně špatné. Kyklop nenudil a příběh byl docela zajímavý a i tak malonko napínavý. Možná mít více peněz tak z toho koukalo překvapení. ()

fiLLthe3DD

Po technické stránce relativně snesitelné (největší omluva je asi to, že jde o tv film s rozpočtem pod 10 mega) - kyklop vypadá celkem dobře, kostýmy ujdou a kulisy Říma jsou ucházející, rovněž se vyvedly i akční scény... Jen příběh je podán dosti krkolomně a postavy tomu taktéž body nepřidávají... Dvě hvězdičky za to, že jsem si při sledování několikrát vzpomněl na Xenu... I když i ta měla lepší výpravu a provedení, o tom žádná :D Jako taková milá, nenáročná blbůstka je však Kyklop zcela ideální, krom toho mám slabost pro nízkorozpočtové, rádoby epické produkce, ne fakt, to laciné CGI já přímo žeru :) ()

Merv odpad!

88 minútový veľkofilm v ktorom pochoduje nafukovací kyklop po kulisách "Ríma" a trhá nevinným ľuďom umelé časti tela. 95% z nich sa pri tom sa tvári tak vážne, až je to na posmech; už len veta: "choď ohlásiť stráže a povedz im že kyklop je na slobode a zabíja ľudí", áno, znela presne takto... žeby zase slovenský dabing ?. PS: Tá aréna V "Ríme" mi v skutočnosti pripadala o niečo väčšia. ()

herr_carter odpad!

"..jsi obviněn ze zrady a za tu je zmrd..zmrd tak krutá, že ani Olmer si ji nedokáže představit..centurione, trub na poplach.."...asi si začnu psát v deníčku pořadí nejhorších komparsů a efektů, a tenhle kousek bude vysoko...proklatě vysoko............. moje hodnocení = 0 z 10. ()

Herráček odpad!

Já sem ten film nechtěl odsoudit hned poté, co jsem ho zapnul... Ale první, co se mi okamžitě vybavilo byly pokusy pánů Friedberga a Seltzera... Ačkoli na tomhle je ještě o kousek horší to, že se to ani nesnaží tvářit jako parodie... Ovšem něco, co takhle nechtěně paroduje starověký Řím, antickou mytologii a římské vojsko... Já nemám slov... Tohle ani nemyslící zábava není... Protože člověk celou dobu přemýšlí, kdy to sakra skončí... ()

xaver odpad!

Něco tak stupidního se hned tak nevidí. Další komentář to už nepotřebuje. Vhodný jednině do odpadu. ()

Paity odpad!

Co napsat k téhle ptákovině. Snad jen, že sledovat to i jen jako kulisu u žehlení záclon je ztráta času a hlavně peněz za elektřinu. ()

J*A*M*A*L

Decklan O'Brien je snad ten nejhorší režisér této doby a tímhle dalším nesmyslným propadákem to dává opět najevo. Ono by to vlastně zas tak hrozné být nemuselo, ale ta kamera, ty akční scény, ta krev... bóže! Kdyby to bylo natočené před dvaceti lety, tak bych ke kameře neměl nic proti, ale taková odporná kamera z roku 2008?? Co to jako je? A jakto že ještě O'Brien pořád točí. Že se nestydí on sám. Jinak příběhově to taky nebylo nic moc. Kyklop pořád utíkal a pak ho zase zajali, pak se tam objevili gladiátoři, k těm krvavým momentům se radši nebudu vyjadřovat a to už jsem vlastně zase u té blbé kamery. Tohle natočit v tak moderní době je taková ostuda, která se ani popsat nedá. Decklane přestaň už s těma filmama! ()