Domov aneb Kam směřuje naše cesta

• Česko Home (více)
Dokumentární / Drama / Rodinný
Francie, 2009, 95 min (Special Edition: 118 min, Director's Cut: 120 min, Televizní verze: 2x55 min)

route60

Krása přírody a varováni zároveň jak křehká je naše planeta a že my lide si řežeme větev pod prdelí drancováním pro naší bezmeznou pohodlnost, Y. A-Bertrand zabodoval a já mu děkuji. 100% ()

greppi

Nejdřív jsem si myslel, že mi bude vadit dabing pana Svěráka. Po chvilce se na něj dalo zvyknout. Ale kvůli tomu, že to bylo vysvětlováno až pro moc velké laiky strhávám hvězdičku. Jinak jsou zde lepší záběry jak v mojí oblíbené Planetě zemi. ()

CZdarklord

Nádherné záběry, po obrazové stránce dokonalý materiál. Ekologistický komentář je ale něco jiného - ne že bych chtěl vyčítat ideologičnost (objektivní není nic a inteligentní lidé se seznámí s pohledem různých stran), ale jako přírodovědci mi vadily některá zjednodušení "pro pochopení všemi". Především mě ale komentář rušil a naopak jsem postrádal informace co přesně vidím. S minimalistickým komentářem, který by pouze popisoval co je "vidět" by se podle mě poselství filmu nezměnilo a u mě by to bylo bez chyby. Takhle když nejde komentář vypnout, tak je součástí filmu a to mi brání dát 5 hvězdiček. ()

wesker

Greenpeaceácké podsouvání apokalyptických vizí s nevýrazným dabingem Svěráka (vůbec se k tomu nehodí zkuste si pustit originál audio)+"vědecké" pojetí vzniku života = podprůměrný dokument na který si za měsíc ani nevzpomenu protože takových je na National Geographic nebo Discovery za korunu plná pr*del.Čau Darwinisti. ()

BranoZ

Vizuálne nabitá ekologická agitka, ktorá má po slabšom štarte solídny finiš. Každé políčko filmu je ako obraz, ktorý si zaslúži zarámovať. ()

ill

Vy všichni vyčítající mu eko-aktivistickou agitaci, či průhlednou strunohru na divákovi emoce jste nic nepochopili. Jeden z nejsmutnějších filmů co jsem kdy viděl a labutí píseň našeho Domova. Technicky i obsahově dechberoucí. (HD, Glenn Close) ()

mouzi

rychleji a rychleji.. prestanme se vrtat v zemi a obratme nase pohledy k nebi.. krasna podivana, bohuzel jsem videl ceskou verzi s komentarem pana Sveraka, opravdu netusim, proc byl k tomuto vybran prave on, mnohem radeji bych slysel libivy a poslouchavy hlas pana Soukupa nebo Rimskeho.. 4* ()

ElFifo

Jsem tomu moc rád, že někdo má tu sílu točit dokumenty jako je tento (a ještě ke všemu je dát k dispozici zadax), neboť opakování je matka moudrosti. Ano Home nepřináší nic moc objevného, ale má ve vínku shrnout poznané a podstatné do přenádherné a záživné formy. K předání poselství používá dost deprimující metody, ale naštěstí na konci kontruje alespoň plaménkem naděje. Protož hleďme v budoucnost s nadějí a prosti chyb mládí našeho věku neb poselství bylo doručeno a 5* za něj přiřknuto. ()

david666

na jednu stranu už těch eko agitací je nějak moc. Takže čtyřmi hvězdami nehodnotím obsah filmu ale formu - ty záběry berou dech. ()

Agent Orange

Někdo by mohl říct, že je to jenom enviromentálně-ekonomická propaganda a měl by vlastně pravdu, ale pokud by každý propagandistický kousek byl takhle nádherně udělaný, tak by to slovo určitě rychle ztratilo svůj pejorativní nádech. Dechberoucí sled nádherných záběrů, krásná hudba a poselství, které nechť si každý přebere dle svého vědomí a svědomí. ()

RomaS

Úchvatné až dehberoucí záběry na všechny nádherné i nehezké místa naší planety v doprovodu s relaxační hudbou by z tohoto díla vytvořily dokonalost, nebýt až přílišných eko-řečí doprovázených vlastně celou stopáž. ()

silent64

Kvalitne pracovaný dokument s nádhernými zábermi prírody a s vcelku reálnym zhodnotením súčasnej situácie. Takisto hudba a hovorené slovo má plný počet bodov. Neodporúčam pozerať v inom ako v anglickom jazyku. ()

Tejca

Ještě nikdy se asi nestalo, že bych dala filmu, který mě přímo traumatizoval plný počet. Kombinace nádherných dech beroucích obrázků a velice smutného a depresivního (a taky bohužel pravdivého) komentáře. Je pravda, že to mohlo být vyváženější - 90% špatného a až ke konci 10% dobrého. Mohlo to být alespoň 70% na 30%. Každopádně svůj účel to splnilo. Nejsem žádná grinpízačka, ale už i tenhle film mě přinutil chovat se ekologicky....I když jenom na týden. Musím si to zase pustit. ()

krt7236826

pri pozeraní tohoto filmu sa človek znechutí sám sebe a hlavne keď sa započúva do rozprávačovho hlasu ktorý rozpráva nielen o budúcnosti ale aj o tom čo sa už stalo a doprevádzajú ho zábery pri ktorých som sa až čudoval aké zverstvá a ničenie na našej zemi už prebehlo. Ale každému je snáď jasné, že tento dokument, ktorý raz bude vyprávať dôvody kôli ktorej došlo k apokalipse a zmeny ktoré nastali na zemi a stále sa zrýchľujú nezmení žiadny jednotlivec a ani skupina... mala by s tým problém akákoľvek vláda. Každý z nás má určité potreby ktoré či chceme či nie napomáhajú k všetkému tomu zlu o ktorom je tento film. Krehká harmónia života na našej zemi sa malými krôčkami ustaľovala po veľa miliónov rokov a keď som videl, čo ľudia spravili za čas jednej generácie ..s tým sa príroda proste nevysporiada.Tento dokument ktorý je akoby fackou už zaslepenej generácii ľudí o tom všetkom rozpráva a ten kľudný hlas rozprávača mi napovedal, že s tým nikto nič nemôže robiť len skloniť hlavu a "plakať nad rozliatym mliekom". Desím sa toho všetkého lebo sa toho najhoršieho asi dožijem... ()

peaceNwar

Krištáľovočistá krása... Z obrazovej stránky je to pastva na oči, z hľadiska komentáru je to tá zložka filmu, ktorý ho povyšuje nad ostatné konvenčné dokumenty oslavujúce prírodu. Prvých 10 minút som mal pocit, že film bude len o histórií a pôvodu zeme, ale potom prišla tá najzaujímavejšia časť a to pôsobenie človeka na zemi. Film vo mne vyvolal obrovskú emocionálnu gradáciu, zosilnenú krásnymi zábermi, až som vyhŕkol slzy nad krásou prírody a nad bezohľadnosťou ľudstva. Pri pozeraní tohto filmu som si uvedomil, aký som hrozne vinný, ako veľmi ubližujem svojmu životnému prostrediu a chcelo sa mi hneď ísť zasadiť strom. Film zhrnol všetky enviromentálne problémy a napokon aj vyzýva k aktivite. Pre mňa obrovská motivácia. Pre pasívnych aj aktívnych občanov MUST-SEE. ()

Deganawidah

Nádherné pohledy z vrchu na naši planetu s komenáři (v českém znění - Zdeněk Svěrák) týkajících se nejrůznějších globálních problémů, a to zejména ekologických, urbanistických, sociálních, apod. Snímek nás svým klidným tempem zavádí k mnoha zamyšlením ohledně budoucnosti na naší Zemi, což si myslím, že byl vpravdě i jeho záměr. Dramatičnost mluvených informací s tématickou hudební kulisou (např. smyčce) vyvolává pocity odpovědnosti a naléhavosti. Záběry z mnoha států světa jsou opravdu unikátní. Také mě potěšilo, že byly ve filmu zmíněny lidské aktivity, které jsou prospěšného - pozitivního charakteru. Mělo by vznikat více takovýchto filmů. Vítám.... Co mě nepotěšilo bylo, že to sponzorovali subjekty, které dávají planetě poměrně dost na zadek, takže trochu alibismus… ()

sankacoffee

To je tak, když na to jdete v rámci školy do kina a polovina lidí včetně vás u toho spí :-D Vizuál pěkný, Svěrák otravný, poselství průměrné. ()