Synku, synku, cos to proved

• USA My Son, My Son, What Have Ye Done (více)

V domku na předměstí dojde k vraždě, starší žena je při návštěvě sousedky probodena mečem. Na místo přijíždí policejní detektiv Havenhurst (Willem Dafoe) a zjišťuje, že hlavním podezřelým je syn mrtvé ženy Brad (Michael Shannon), který se zabarikádoval v sousedním domě s puškou a rukojmími. Postupně dorazí i Bradova přítelkyně Ingrid (Chloë Sevigny) a kolega (Udo Kier). Z jejich výpovědí a vzpomínek se pomalu skládá obraz toho, co předcházelo tomuto tragickému činu. Film byl inspirován skutečnou událostí. (lola3121)

NerdmanJarda

Další film z dílny Davida Lynche, tentokrát s režií a scénářem Wernera Herzoga. Od Herzoga je Synku, synku, cos to proved moje prvotina. Jsem z filmu zklamaný. Jede svižným tempem ale bez šťávy. Příběh špatně napodobuje Lynchovy thrillery. Bez zajímavých nápadů se snaží o psychologické drama, i když jsem se ve výsledku filmu spíše smál. Kamera a styl natáčení je velice subjektivní, a ne každému sedne. Na neotřelé pohyby kamerou jsem zvyklý a mám je rád, ale takhle bledý filtr mě opravdu nezaujal. Herecké výkony... Bože!! Ty jsou skvělé (některé). Michael Shannon je úžasný a do role se vžil jak úplný psychouš. Willem Dafoe mi přišel taky dost fajn. Zbytek průměrný. Myslím, že režisér neměl dostatečnou vizi svého projektu, proto dávám 4,5/10 , lepší 2 hvězdy ()

m4xp4yn3

Něco mezi precizní studií muže-dítěte a volně pospojovanou komedií. Hlavní postava je unikát, není to typ omylného člověka, který ovšem nese jakousi vnitřní pravdu a integritu. Je to člověk který je o svých motivech jasně přesvědčený, aniž by věděl jaké ty motivy jsou, nebo k jakým důsledkům vedou. M. Sheen to zahrál dokonale, zaťatá tvář, zmatená řeč těla, hra očima která chce demonstrovat sílu, ale nechává probleskovat slabost. ()

mira.l odpad!

Brad byl teda magor non plus ultra, to bylo jasný asi po 20, maximálně po 25 minutách. Toho měla zásahovka dobře mířenou ranou eliminovat po patnácti minutách filmu. Tohle v žádném případě nezachránila ani Chloë, ani Willem Dafoe. ()

Speck

Velice vtipné spojení divadelního dramatu Oresteia s kriminálním (lehce absurdním) dramatem. Banální zápletka podkreslená povedenou hispánskou hudbou dává vyvstat velice zajímavému výsledku. ()

stephano odpad!

Tohle jsem bohužel musel vzdát po 40ti minutách. Záběry na tři stojíí muže u stromu kteří se víc jak minutu nehýbou, dialogy o ničem a jiné rádoby umělecky založené prvky mě bohužel neoslovují. ()

Pete

Cesta do hlubin magorovy duše se nekoná, Herzog ve své další studii psychicky narušeného pacienta teatrálně klouže po povrchu. Lynchovské prostředí, odkazy a poťouchlé vtípky sice na chvilku potěší, ale raději bych viděl, jak by to celé uchopil Mistr sám. Je tu spoustu mých oblíbených herců, někteří v docela zajímavých protiúlohách, ale ani ti mi neumožnili se dostat našemu "hrdinovi" pod kůži. Připomnělo mi to trochu také Trierova Jacka, jak stavěl dům, ale toho jsem si myslím "užil" přecejen víc. ()

Akvidizerp

je vidět, že pánové mají k sobě vzájemný respekt, ale jako loď musí mít jednoho kapitána film má mít jednoho tvůrce(u autorského filmu). zde bohužel jsou dva v kompromisu, a výsledek je trochu plochý (divadelní scény by byly u lynche čistý horor u herzoga mrazivá věcnost, kompromis učebnice literatury). perfektní a přesvědčivé herecké obsazení. ()

kolodej1

zkraje to vypadalo celkem nadějně, bylo dobře našlápnuto, docela správně šílené (Lynch je tu cítit), ale postupem času to byla čím dál větší nuda, dlouhá scéna z divadla pak byla skoro k nepřežití, to by člověk potřeboval sirky do očí, aby neusnul. I ten původně svěží nápad se stával čím dál více nezajímavým. I přes některé skvělé momenty je hlavním pocitem z filmu nuda ()

Birter

Vůbec bych se nebál My Son, My Son, What Have Ye Done označit za artový film. Určitě se nejedná o thriller, to je poněkud nepřesné určení žánru. Je to spíše artový film do duše vra... mimochodem mi přijde až vtipné jak dobře se Michael Shannon hodí do rolí podivínských postav s hlavou v oblacích. Nicméně nekonvečnost (představu o tomto filmu si uděláte když zjistíte, že ho prudukoval David Lynch) a nadlehčenost tohoto filmu mě natolik zaujala, že jsem schopen zapomenout na pár nudných scének, ale co si budeme povídat, ty k takovýmto filmům patří. ()

JoudaCZ

Když Werner potkal Davida... Vyšetřovací metody Defoeova detektiva vykazovaly jistou podobnost s Dalem Cooperem, i na trpaslíka došlo... Jinak ale se ale hrálo na Herzogově hřišti, místy ke škodě věci. Například právě postava svérázného detektiva zůstala hrubě nevyužita od okamžiku, kdy se film přehoupl do fáze flashbacků ve stylu "To bylo tak:...". Otázkou také zůstává, zda si Herzog tímto filmem řešil cosi osobního, třeba ve vztahu s matkou, ale to je spíš nepravděpodobné, ve své filmografii se už dávno vypořádal se všemi myslitelnými traumaty, spíš to byla čirá fikce. Rok 2009 byl pro Herzoga rokem bizarních filmů z "policejního prostředí". My Son bohužel nebyl tak zábavný jako Bad Lieutenant. ()

space weaver

Tady si nejsem jistý, jestli nepodhodnocuju. Podivín Brad v podání velkodivného Michaela Shannona vás vezme do svého zvláštního světa a vy poznáte šílenou matku (skvěle šílená Grace Zabriskie) a dopady "milující" výchovy. Plameňáci dodali na prapodivnosti a já se tetelil blahem. ()

Gmisiycs odpad!

Pokud je to umění, poznám, že jde o umění, i když mu zrovna nerozumím. Toto není nic. Zbytečnost možná. Nebylo-li by toto natočeno, nestalo by se nic. Ale vůbec nic! ()