Ve slovníku internetem žijící mládeže znamená zkratka „lol“ kopec legrace a metrák veselosti navrch. Stejně tak se ovšem za spojením těchto tří písmen může skrývat lidská bytost. A patnáctiletá francouzská dívka Lola, které všichni její přátelé přezdívají Lol, rozhodně lidská bytost je. Jen do smíchu jí momentálně moc není. Její prozatím pozvolné a plaché rozkoukávání se po krajině lásky narazilo na první velkou překážku. Končí prázdniny, měla by se začít těšit do dalšího roku na střední škole, ale jediné, co se Lole momentálně honí hlavou, jsou problémy s jejím klukem Arthurem. Právě se totiž přiznal, že Lolu nedávno podvedl a dívka netuší, jak se s tím vyrovnat. Pomoc ani radu bohužel nenalézá ani u své matky Anny, kterou hraje nestárnoucí kráska Sophie Marceauová. Ta totiž Lolu pořád bere jako dítě a popravdě si neumí poradit ani sama se sebou, jelikož se nedávno rozvedla s Loliným otcem. Aby toho nebylo málo, začne Lola cítit, že ji cosi přitahuje na mladíkovi jménem Mael, který je však nejlepší kamarád Lolina „ex“ Arthura. Dospívání zkrátka není jednoduchá věc. A když ho opepříte generačními střety se stejně nezralou matkou, je jasné, že na cestě k dospělosti zažijete nejedno dobrodružství. Ale také spoustu legrace. V komedii nominované na Césara, kterou v roce 2008 natočila Lisa Azuelosová. (oficiální text distributora)

hororwatch

Dávám pět a to z následujících důvodů. Je to kýč, je to klišé, ALE!! Na rozdíl od stupidních amerických béček, z tohoto dýchá úroveň. Pokud jsou ve Francii skutečně schopni puberťáci tohoto uvažování, jaké je ve filmu zobrazeno, tak jim z čistého srdce závidím. Musí se tomu nechat taky to, že by si film mohl(ikdyž už toho neměl moc co dodat) dovolit mít klidně i o pár minut delší stopáž a nudit by asi nepřestal. Jak jsem již řekl, dala se z toho vycítit francouzská atmosféra, výchova, styl kalení, oblečení, všechno to bylo sympaticky naservírováno tak, aby si toho divák všiml jen letmo jako pěkné zahrádky kolem panského sídla. V porovnání s americkými slátaninami, které z 95% ukazují jen na tamější demenci školáků. ()

Rockerman

Velice vydařená komedie o věčném střetu mezi dvěma generacemi. Generací rodičů a generaci dětí. Dospívající děti nechápou všechny ty příkazy a zákazy, protože chtějí žít svůj život. Je to ale jen strach rodičů, aby se jejich potomci nedostali na scestí. Jenže rodiče si ty své ratolesti dost idealizují. Myslí si, že právě to jejich dítě nepije, nekouří, nefetuje a nesouloží. Když poznají pravdu, jsou z toho v šoku. O tom to zhruba je. Ale je to také o těch přelétavých láskách mladých lidí, ale i o poznání, že opravdový cit a láska je lepší, než nějaký povrchní a náhodný vztah. Jsem s tímto filmem spokojen, proto volím nadprůměrné hodnocení a nebýt několika špatných scén, šel bych i na tu nejvyšší metu. ()

merigieren

zasmál sem se jen u šestky na vysvědčení, jinak jde o partičku děcek co spolu spí a hulí, plus pár rodičů co je zkouší krotit. V celým filmu jsou použité asi 2 písničky, docela nuda když slyším po třetí to samý. ()

chrispe

Narozdíl od pozdějšího amerického remaku mi právě tady připadaly postavy realističtější. Lola zde byla doopravdy prostě jen teenager se svými problémy, dost komplikovaná a... má to prostě syrovější, opravdovější atmosféru. Pravda, účesy kluků jsou dost diskutabilní, ale jestli takhle ve Francii vážně pobíhají, tak proti gustu... :) ()

Anduril

Klasický romantický film. Žiadni kladasi ani záporáci, skoro žiadny dej, akcia. Proste film zameraný na vzťahy a city. Chalanské úlohy boli dosť zanedbané a tuctové. Dievčenské úlohy na tom boli oveľa lepšie. Pár názorov a hodnôt ma vytočilo. Naozaj musíme mladším generáciám tlačiť do hlavy, že nech spia s niekým koho aspoň milujú? Potom všetko speje do našej reality rozpadnutých rodín a ... čo dodať. Tešme sa na ružovú budúcnosť, ktorú nám prinesú generácie vychované takýmito filmami. ()

klar3

Tenhle film mě strašně baví (používám přítomný čas, protože ho už znám téměř nazpaměť)! Je to jedna z mála teenagerovských komedií, kterou nepovažuji za hloupou. Ona je totiž dokonce vtipná a v některých momentech neuvěřitelně pravdivá. Pokud byste se mě však zeptali, jestli se chystám podívat na tu americkou verzi, odpověděla bych: „Ne, děkuji!“ ()

Joppo88

No neviem do akej miery to bola komédia... Prvky, pri ktorých sa budete chytať za bruchu asi len veľmi ťažko nájdete. Ide totiž o humor jemný a často francúzky... Čo do deja - klasická teenegerská komédia, ktorá poteší, ale nezostane v pamäti na večné veky... ()

IPajule

Miley Cyrus, patřila už odmalička k mým nejoblíbenějším herečkám kvůli Hanně Montaně, na kterou sem se dívala když sem byla malá na Nově. Proto patří Lol mezi mé nejoblíbenější filmy s Miley v hlavní roli. Tenhle film jsem viděla tolikrát na to, aby se stal mým oblíbeným. ()

markotter

Hurá - Sophie Marceau je pořád stejně krásná jako zamlada. Její boje s mladou teenagerkou ve francouzské obdobě amerických teenagerských komedií jsou chvílemi veselé, ale taky tragikomické i smutné. Tři kámošky ze střední, každá s nějakou úchylkou buď v podobě prudézních rodičů, nebo potěšení v provozování sexu po internetu a podobně a jejich protějšky s podobnými problémy a hustými afro/retro/metro účesy řeší problémy se sebou, mezi sebou a s rodiči zrovna tak, jak to jejich rodiče dělali před 20ti a více lety. Oni sami (ti rodiče) hulí taky trávu, souloží potají a tak, ale pokud to dělají jejich děti, tak sou z toho celý vyjevený. A celý je to takový víc uvěřitelný než z amerických barevných High Schools a doprovázený pěknou muzikou. Normálně bych dal 80%, ale jako majitel dvou podobných týpků zvedám na 90%. ()

LucyD

Tak tenhle film jsem si zamilovala na první shlédnutí ♥ ... Miluji francouzský styl a tohle je něco překrásného :) ()

josieaddms

Celkem zajímavý snímek. Příjemný styl, sice celkem obyčejný příběh ale dobře podaný, o problémech mladých, jak ve škole, tak s rodiči, s láskou a s novými situacemi. Líbil se mi na filmu ten Francouzský styl, velmi osvěžující po všech těch Amerických trhácích co se k nám hrnou že všech stran. Možná mě tam chybělo ještě něco navíc, nějaké originalita nebo tak. ()

Chip89

Neříkám,že je to vysloveně špatný film, ale vůbec nic mi to nedalo ani nevzalo. Prostě jsem se na to podívala aniž by mě to oslovilo, myslím si,že Francouzi umí natočit lepší filmy. Tady za pozornost stojí maximální zvláštní vztah dcery s matkou,ale ty ostatní scény byly zbytečné.... ()