Lůno

• Německo Womb (více)

Eva Green se v roli mladé ženy Rebeccy vrací do dědečkova domu na chladném anglickém pobřeží, kde před mnoha lety prožila svou první, ještě dětskou lásku. Rebecca a Tommy, kterému zůstal rošťácký úsměv, naváží přesně tam, kde se v dětství jejich cesty rozešly. Renomovaný maďarský režisér Benedek Fliegauf však nevypráví klasický příběh o „l'amour fou", ale zamýšlí se nad podobou lásky v kontextu genetické reprodukce. Když Tommy zemře při autonehodě, rozhodne se Rebecca k umělému oplodnění za pomoci klonování lidské DNA a celý svůj život pak čelí důsledkům svého kontroverzního rozhodnutí.

Milostné drama v mezinárodní koprodukci připomene slavné Milence ze severního pólu Julia Medema. Příběh osudové a zakázané lásky však režisér Fliegauf zasadil do velmi blízké budoucnosti, která mu dovolila rafinovaně využít prvky science fiction. (ČSFD)

Hrabovo

Film je natočen excelentně, úžasně a otázky, které klade, zneklidňují a asi nás odpovědi na ně teprve čekají. Mám ráda pomalé tempo vyprávění, dlouhé záběry. Kamera dělala divy. Jen mi vadilo, že hlavní přestavitelka se po celou dobu neměnila, zmrzla ve svých třiceti. Asi to měl být funkční moment, mne rušil. ()

kubilov

[SPOILER] Tak ona se do něj jako malá zamiluje, pak se sním po letech potká, vyspí se s ním, on umře, ona porodí jeho přesného klona, vychová ho, vyspí se sním a on jí opustí. Konec. ()

Pavlunka

Má to příběh, dobrou atmosféru, dobré herce, ale je to tááák utahané. Chvilka jsem to musela přeskakovat jinach bych se uzívala nudou.. ()

SAINTS

Mohol to byt romanticky film plny kliše o osudovej laske z detstva ale režiser Fliegauf sa rozhodol(naštasie) inak a tak vznikol tento velmi zaujimavy a nevšedny film ktory nemalo ludi pohorši.Film sa odohrava v pernamentnom bezčase v chladnom a depresivnom počasi(že by inšpiracia bergmanom?).Za zmienku stoji aj minimalicka hudba,ktora je vo filme použita.Vela ludi tu piše že bol film nudny no mne taky vobec neprišiel a vobec som sa nenudil a ubehol celkom rychlo.Lono je film pre celu rodinu,hlavne matky a synovia by si to nemali nechat ujst."Zivot nam dal tento dar" tvrdi Rebecca. ()

hrumsrt

Evropské sci-fi drama pro náročnější diváky.. Roztomilá festivalovka, která vypraví o dětské lásce, která přetrvává až do časů dospělosti.. A co začíná jako řadovka z červené knihovny se lusknutím prstu změní v všeobjímající depresi, který obzvláště funguje, když vůbec netušíte, kudy se má Lůno vydat. V očekávání další romantické dramedy, mě zavalily úzkostné pocity, které válcují ústřední hrdinku. V podání božské Evičky Green, které odhodlaně vdechuje život další komplexní a lidské představě lidskosti.. Námět je skvělý a tvůrci dokonce nastiňují jeho limity a etické otázky, ale naneštěstí tohle není ten film, kde je budou i řešit a naopak jim jde více o prokreslení vztahu ústředního dua.. Čímž si odepřeli využít svůj největší potenciál a namísto toho vás nadobro drží pod hladinou úzkosti.. Zcela zřetelně tvůrci zkouší působit umělečtějším dojmem, než na jaký má obsah anebo dokonce jejich schopnosti kapacitu a v takovém podání znamenají takové úskoky jasně nudnější pasáže.. Jako romantickou představu dětské lásky tomu chybí potřebná vášeň a jako etickými otázky nabitá představa budoucnosti zase prokreslení témat, a proto Lůno zůstává dost za svým potenciálem.. Jeden z filmů, který stojí a padá na výkonu hlavní postavy, a přitom nemusel.. 60% ()

Bobofon

Těšil jsem se na tohle docela dost, ale to byla právě asi ta chyba. Přišlo mi to docela zdlouhavé a místy až nudné. Moc pěkná kamera, naopak mě trochu zklamala Eva Green svým výkonem. Takže přes originální téma jen tři hvězdy. ()

newmeex

tazko hodnotit film, pocas ktoreho som po cely cas isiel nechat oci na Eve Green, ktora i s minimom hereckych prostriedkov dokazala sposobit mrazenie po chrbate....priroda ve filmu bola krasna, rovnako ako aj rustikalne zariadenie interierov, ktore sa mi osobne paci ovela viac ako hyper moderny chladny nabytok....pre mna osobne jeden z najlepsich filmov 2011 a urcite si ho budem chciet znova zopakovat ()

milanko8

Lepší 3*. Velice zajímavý námět, krystalicky nádherný vizuál, ale něco mi tam prostě chybělo nebo nesedělo... nevím. První polovina filmu za 4*. ()

aggatka

Hneď po dopozeraní filmu som mala také množstvo myšlienok v hlave, že som nedokázala napísať krátky a nechaotický komentár... teraz ale lutujem že som aspoň niečo nenapísala...už by som nedokázala tými správnymi slovami vyjadriť pocity, ktoré som pri tomto filme mala... Ak sa človek pokúsi vcítíť do hlavnej postavy tak nieje možné, aby sa nudil ...+ Eva Green ma nikdy nesklame :-) ()

natalie15

Dúfam, že sa takejto ohavnosti (ľudského klonovania, a to dokonca v TAKOMTO kontexte) nedožijem. Nepríjemný film, krásne umelecké dielo, chladný zážitok plný emócii, ktorý vo vás zanechá zlý, priam depresívny pocit. Ľudské klonovanie, smútok zo stratenej lásky, Oidipovský kúmplex. Hutná atmosféra, prekrásny vizuál, minimalistická réžia, skvelý herecký výkon Evy Green. Druhý krát si to už nepozriem. **** a 80%: ()

CorvusBlek

Jeden z nejsilnějších filmů za poslední dobu co jsem viděl. Pomalé tempo a minimalismus prostředí umocňuje už tak dost naléhavý příběh, skvělé a Eva Green taky!!! ()

DonBraso

Můžu rovnou na rovinu říct,že jsem na film kouknul jenom,že tam hraje Eva Green,ale nakonec,že odtáhne doopravdy celý film sama jsem nečekal,to klobouk dolů.Film je chladný,místy melancholinický,atmosféra, pláže a tvrdýhou outfitu se skoro žádnou hudbou.Inu dalo by se řící Art snímek,kdy mi rupne srdce.Bohužel,řící to musim,je to natahovaný až za oceán,kdy ve tmě si to pustit a u toho ležet,nejde neusnout,ukrojit zbytečný scény,který lahodí na oko,to zrovna nemusim.Klonování a myšlenka je dobrá,ale jako drama u mě totálně propadnul tou ledovou uvolněností a víceméně úplným nic neděláním,kdy tedy člověk sleduje milostnou dvojku a chlapec neví,že vypadnul uměle.Závěrečný incest je totiž to nejvíc co člověka z celýho filmu chytne a pamatuje,jinak,když hraju reálně,tak aspoň nevypadám po pár letech pořád stejně,nejspíš DNA fungovala i na visáži.Doopravdy je to pro příznivce Evy,která film udělala,jinak se to někde zaseklo,kdy bylo hodně témat k zamyšlení,ale když mě film nebaví tak může mít sebelepší nápady.70% ()

blackend

Opět, vzhledem k místním 3, musím mírně nadsadit, nicméně i tak to bylo velmi působivé. Mimochodem natáčeno v Německu pro místní copyfaky. :D ()

Tweety11

Všichni tu mluví o Evě Green, která je úžasná, ale já se na to dívala kvůli Mattovi. Chtěla jsem ho vidět jinak než jedenáctého Doktora z Doctora Who a musím říct, že to bylo zvláštní. But in a good way - Matt válí. ()

Sticks

Hmmm, tak teda ťažko mi je. Môj tretí film Flieghaufa v tretí večer a musím skonštatovať, že vrcholný. Rukopis ostal; dlhé scény, jednoduchá hudba, ale látka je opäť o čo kvalitnejšia. Pridali sa k tomu skvelí herci s prízvukom a tram-ta-ra-rá! lůno valcuje na plnej čiare. S formou som nadmieru spokojný - skvelá profesionalita; a z obsahu mám stále vytrieštené oči. Scifi pointa, ktorá dlho scifi neostane, skvelé sociálno-psychologické aspekty a dopady na rodinu v pozadí (romantického) dramatu. A pri tom to zo začiatku vyzerá ako príbeh z červenej knižnice.... 10/10 ()

MIchael90

Miluju tyhle "evropské" filmy, které se tolik liší od všudypřítomné americké produkce a konkrétně tento film mi zcela vyrazil dech. Dechberoucí atmosféra, která postupně graduje, ač vlastně místy více vypoví jen obraz, než-li zvuk a hlavně excelentní Eva Green, která zde hraje neskutečně rozmanitě, přirozeně a jejiž výkon táhne celý film dopředu. A ke všemu dle mého názoru i velmi povedený příběh, který je již sám o sobě zajímavý a nabízí mnohá místa k zastavení a zamyšlení.. excellent film! ()

elanista1

Zážitkovo za čisté 3 to neni ani omylom, ale zopár pozitívnych vecí Lonu hrá do karát. Vyslovene neznášam filmy bez tempa, Lono sa plazí ako slimák, ale v tomto prípade mi to sadlo, oceňujem. Film má perfektný nápad, možno z neho nevyťažil maximum, ale oceňujem. Hrá tu Eva Green, trikrát oceňujem. ... Prakticky mi prekáža iba jedna vec, a to nie práve najuspokojivejší koniec. Pomalé, miestami uspávajúce, originálne jak sviňa a ako art viac než prijateľné. ()

Emilii

Je to možný, že takhle dobře zahraje Eva Green????!!!!! ...........Ano je to možný, zahraje!!!! Ona je fakt "výborná"!!!! Ty její "studený,nepřítomný a nebezpečný oči" ten pohled Eva umí suprově!!!! ()