Seance

(studentský film)
  • USA Séance
všechny plakáty

Seance je krátký český horor o třech lidech, kteří se pokusí najít majetek zemřelé baronky pomocí spiritistické seance. Události té noci však naberou zcela jiný směr. Ve filmu se představí Klára Jandová, Marie Durnová, Zdeněk Julina a Pavel Nový, pro něhož je to vůbec první filmová role po téměř dvouleté nemoci. (oficiální text distributora)

blackrain

Pavel Nový vypadá dobře. Vůbec na něm není vidět, že si prošel těžkou nemocí. Opět jsem se nechala školácky vylekat, klidně přiznám, že se tak stalo dvakrát. Robin Kašpařík u mě se svým počinem uspěl. ()

Magyar

Obsah dalšího, netrpělivě očekávaného filmu Robina Kašpaříka "Jsem brána" (2012): "Po návratu z neúspěšné mise k Venuši se astronaut Artur Kolek stáhl do ústraní. Zklamaný, že neobjevil důkaz mimozemské existence, žije stereotypně v chatě u jezera. Až do chvíle, kdy na jeho rukou začne něco růst…" Upřímně doufám, že to nebude Klára Jandová. ()

Thomassi

Studentský filmeček univerzity Tomáše Bati o vyvolávání duchů, kde hrají pouze čtyři lidi. A překvapivě je to atmosférické, na studenty celkem zdařile natočené. Příběh je vskutku jednoduchý: mrtvá baronka měla závazek vůči doktorovi, který s pomocí dívky, která umí mluvit s duchy, se pokusí zesnulou vzkřísit. Jak to dopadne, nebudu prozrazovat. Pavel Nový se po delší době objevil před kamerou, což jen chválím. Osmnáct minut uběhlo jako voda. ()

*Elfík*

Nádherná hra světel, opravdu pěkný horor, na který se dá těch devatenáct minut dívat hezky s popcornem. Klára Jandová mě ale nepřesvědčila, že se bojí... Stejně dám čtyři za to, že film je tak zajímavě vymyšlen. ()

kagemush

Vynikající! Panu Kašpaříkovi do budoucna držím pěstičky. Už by to tady fakt chtělo nějakýho schopnýho (talentovanýho) horrorofila co občas taky něco natočí. Jen tak dál.- Co ale tuhle jednohubku u mě dost shodilo byli herci(?). Nový ani tak nehraje ,spíš je (ale i to docela stačí), ale paní Jandová a pan Julina opravdu nic moc. A že by to šlo,mi předvedla Jandová v poslední minutě,to jí docela sedělo.Velká škoda. Při představě na obsazení třeba Cibulková,Tříska,Schmitzer jdou na mě mrákoty.--Ale i tak, po Posledním lupu (od tehdy už mistra ,Bárty) díky vynikající atmosféře ten nej český horrorkraťas (Švankmajerovi kraťasy nepočítám,to je trochu jiná liga...),a to i přes poněkud slabší příběh.(docela by mě zajímalo,kolik z těch flusačů jedovatých slin na tohle, jsou užvanění a neschopní studenti téhož,statečně se schovávajících v davu tlučhubů) ()

BoredSeal

Jistě, nízkorozpočtový krátkometrážní film. Ale stejně otráví nezajímavá vizuální stránka, neatraktivně působící prostory jak z divadelní inscenace a takovou povídku včetně konce už určitě někdo z nás četl. Docela děsivý (ale myslím to trochu jinak) výkon podává dřevěná Klára Jandová a Pavel Nový už je trochu moc zprofanovaný herec, zato bych pochválil perfektního představitele doktora, takhle asi nějak herec zaujme hledače talentů a hned si ho vytáhnou do svého celovečeráku. Pro režiséra platí - snad příště. ()

Morloth

Jako před studentským snímkem smekám po stránce formální, problém je, že bych od studentů čekal invenci a ne bohapustou snahu o naplňování žánrové konvence. Co naplat, že lekačky fungují a sem tam se na obrazovce kmitne něco jako atmosféra, když herci, konkrétně Jandová a Julina, působí jak naprogramovaní, scénář je vrcholem neoriginality a závěrečná pointa je na takovou krátkou žánrovku poněkud slabá. Zrovna u hororového filmu bych čekal nějakou usedávku na zadek, ale toto... No, nic. Přesto, dík technické úrovni, se těším, kdy autoři přijdou s něčím novým. Ale měli by si nechat napsat pořádný příběh a snažit se i něco objevit. ()

Martin741

Velmi prijemne prekvapenie od mladeho rezisera Robina Kasparika. Chvalim strasidelnu atmosferu, slusnu reziu a aj nejake lakacky to malo, takze spokojnost : 69 % ()

-Bomba-

Musím říct, že nic moc, rozhodně míň, než jsem podle ohlasů a ocenění čekal. Začátek měl celkem dobrou atmosféru ale potom to začalo rapidně klesat. Škoda. ()

dubinak

Budu hodná a dám tomu ty čtyři. A to z toho důvodu, že je to nejen česká produkce, ale že tentokrát neabstinuje napětí, atmosféra a ani docela stravitelný náměť. Samozřejmě to nebylo úplně dokonalé, a to hlavně ze strany přehrávaných dialogů, které rvaly trošku uši a z postupné nepřesvědčivosti Kláry Jandové. Jinak je to ale povedené. ()

campix

Zajímavý studentský film, který má vhodný základ pro horrorový celovečerní film, který tu u nás v Čechách již dlouho chyběl. Kratičký příběh nepostrádá napětí a má hlavu i patu. Bohužel si myslím, že pro autora bude "celovečerák" velké sousto a atmosféra tolik nevyzní a kvalitního českého horroru se tak těžko v blízké době dočkáme. ()

Nivenx

Velice povedené již ohranné téma a příběh je jasný už od začátku, že nemá čím překvapit. Co se týče zpracování funguje na 100% jak má a Kašpařík by mohl být jedním z budoucnosti českého hororu, pokud se tomu bude věnovat. Já doufám, že ano. ()

Komprimus

Američané neznají český jazyk a nepoznají tedy, když herci podávají naprosto tragicky žalostné výkony; tím si odůvodňuji zahraniční úspěch tohoto kraťasu, jinak fakt nevim. ()

ecceHOMMO

Mimoriadne podarené.....škoda len, že zostalo len pri krátkometrážnom filme. Vari iba podotknem, že som čakal hustejšiu atmosféru hneď od úvodu ( vzhľadom na krátkometrážny formát )....ale tej som sa dočkal po pár chvíľach, ale o to viac som si to následne užil. A povedzme si narovinu horor v našich končinách zvyčajne dopadne skôr ako dáka zábavná paródia, alebo ako film na míle vzdialený tomuto žánru....Tu však, a to napodiv, tento študentský filmík ukazuje, že aj v našich končinách horor možné urobiť je ( a dá sa to ). Samozrejme ak by došlo k realizácii celovečerného filmu, nebolo by na škodu zabŕdnuť trošku aj do nápaditosti a nie vždy overených a už známych vecí....Invencia nezaškodí nikdy........ ()

Tomes83

Zajímavý nízkorozpočtový projekt! Tři solidní lekačky za 19 minut!!! Jen tak dál... Snad se brzy dočkáme i celovečerního filmu.-) a pořádný český horor tu pořád ještě chybí! ()

Luk80

Tohle samozřejmě cením jak po stránce technické , tak i z celkového dojmu. Příběh nám sice nepoukazuje na nic nového, ale to vůbec nevadí. Lekací momenty jsou povedené a tím, že se děj odehrává v noci to vše jen dává na atmosféře. Klára asi neviděla Miloše a Dr. Josepha:-) ()

Iroquaise

školní cvičení...v dílčích momentech hezké, ale jako celek totálně rozbité...nebýt kameramana a Pavla Nového ( kterého si díky jeho výkonu začínám zpětně opravdu vážit ), tak by se to úplně rozpadlo...vyprávění postrádá základní vypravěčskou koherenci...napětí a atmosféra jsou hrozně chtěné...celé to působí skečovitě a vykonstruovaně...snaha o horor je mi v kontextu tuzemských počínů velmi sympatická...ale tohle mě fakt neuspokuje...a předběžně jsem velice skeptický vůči plánované kingovské adaptaci... ()

ghatos

Velmi dobře! Lze sice najít některé neduhy, ty však nemohou zásadně ovlivnit celkový dojem. Atmosféra, herci, příběh - ANO - tohle přesně chybělo v českém rybníku. Robin Kašpařík dokázal talent. Jen tak dále. 74%. ()