Zazděná

Dom hrôzy

Horor / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2009, 100 min

• eraserhead666

Zvenčí dobrý dům plný tajemství, ale ta pointa mi moc nesedla a poslední půlhodinka byla docela uspávající nuda. Zpočátku dobře atmosféricky a tajemně rozjeté, až jsem si říkal, že být to trošičku bizarnější, v literární podobě by se to hodilo do Barkerových Knih krve, posledních 30 minut to ale celé pokazilo. Docela jsem u nich pospával a únavou to zcela určitě nebylo. Líbila se mi hlavní hrdinka (respektive Mischa Barton), nejen vzhledově, ale vyzařovalo z ní něco sympatického. A samozřejmě Deborah Kara Unger.(21.9.2011)

• Morholt

Nápad slušný a je pro mě plus, že se nejedná jen o tupou duchařinu. Prostředí samotné budovy je dělané jak pro strašidla, tak pro psychopaty a další žánrové potvory, herci jsou také OK a Gilles Paquet-Brenner má na kontě pár slušných kousků. Jenže ani tohle všechno není nic platné, když je celkové zpracování nudné, temné interiéry jsou absolutně nevyužité a o nějaké atmosféře, jakékoliv, si člověk může nechat jenom zdát. Díky tomu všemu vyplavaly v celé kráse i logické díry a dějová návazost tu také dost haprovala. Jedním slovem bída, ale na TV Barrandov, by to mohl být film pro prime time. 10%(26.3.2018)

• slovan1

Komorní thriller z jednoho velkého baráku. Škoda, že to postráda atmosféru. Pro hot Mischu Barton by se měly nacházet lepší role než podobné Walled in. Po herecké stránce to je děs. Herci nejsou přirození a fakt to působí amatérsky. Kdyby se film nesl v duchu úvodní scény s malou holkou, tak by to bylo asi o něčem jiném.(7.3.2011)

• Bobik9

Námět nebyl špatný. Jedná se o originální nápad, který mohl nabídnout opravdu hodně. Muselo by se však udělat několik věcí diametrálně jinak. Především naprosto překopat nezajímavé herecké obsazení! Dále, přidat alespoň nějakou atmosféru! Buďto pokusy o erotično vypustit, nebo je udělat alespoň minimálně vzrušující. Kdyby se vše dělalo pořádně, jednalo by se o jeden z lepších hororových thrillerů. Bohužel, Paquet-Brenner to neudělal vůbec dobře.(9.1.2015)

Její prací je demolovat budovy. Dětská říkanka, která ve filmu zazní trochu připomene tu z filmů o Freddym Kruegerovi. CITÁT - Ztrácím rozum, začínám slyšet hlasy.......... Vždy, když se ve filmu zjeví zajímavá budova, jsem spokojen. Tahle budova za to určitě stojí. Moc zajímavě řešená. A samozřejmě, že po vzoru starých Egypťanů měla v betonu i trochu živého masa. (Karlův most měl vajíčka). Děj filmu se nakonec vydal směrem, který jsem vůbec nečekal a nutno dodat, že velice podivným a zajímavým směrem. Konec film byl pak velice rozporuplný. Nedá se to ani moc popsat, aby to nebyl spoiler. Tak jen okrajově. Pádem do betonu se celkem logicky nemohlo stát to, co se stalo a závěrečná slova se neschodují z dějem celého příběhu. To ubralo filmu dvě hvězdy, alespoň u mě. CITÁT - Tahle budova stále žije..........(22.3.2012)

• - Když Sam zmiňuje ve filmu Batesův motel, je to odkaz na Psycho. (Chatterer)

• - Natáčelo se v Regině (Saskatchewan, Kanada) a okolí. (IDžOR)

• - Film je adaptací bestseleru 'Les Emmurés' spisovatele Serge Brussola, označovaného jako 'francouzský Stephen King'. (IDžOR)