Zazděná

Dom hrôzy

Horor / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2009, 100 min

• J.Mayen

Ač se film sebevíc snažil tak nepřesvědčil, jediný co fakt stojí za povšimnutí je kostra scénáře, na kterou se nalepil nezajímavý obal. Další dva mordy, mord psa a mord kluka hlavní hrdinky vzala kamera z vlaku, pravděpodobně z důvodů nedostatečnýho financování snímku nebo lenosti maskérů? Po zavření holky do díry s divnym chlapem už byl vrchol trapnosti a já se těšil na konec, kterej už samozřejmě ničím nepřekvapil. Trochu jsem vkládal naděje do Deborah Unger (Silent Hill),ale ani ta nijak nevybočila z řady, je to jenom jeden z dalších zbytečných snímků.(14.4.2013)

• Tormentor665

Fakt nic moc, koukal jsem na to jen proto, že za kamerou stál mistr Karim. Nasnímání baráku docela stálo za to, ale i tak atmosféra a využití prostředí je naprosto tristní. Tematika lidských obětí pro mistrovské stavby je sice zajímavá, ale zase ne tak nosná. Zápletka se zamilovaným klukem pak znemaná naprostou tragédii, která táhne film ještě níž. Takže jedna hvězda pro Karima.(7.1.2015)

• Dubro

Zaujímavosti: 1. Vo filme si podali ruky bieda s núdzou. 2. Herci sa nestačili naučiť texty, pretože v čase hospodárskej krízy niet peňazí na vytlačenie viacerých kópií scenára a tak medzi nimi koloval len jeden exemplár, ktorý aj tak stratili. Z tohto dôvodu stál pri kameramanovi šepkár z divadla a ten pracoval len v čase svojho osobného voľna. 3.Filmové štúdio „Packal“, ktoré malo na starosti produkciu, si v subdodávke prizvalo na pomoc klub amatérskych filmových nadšencov s názvom „Skurvíme aj dobrý námet“. Klub sa ináč teší veľkej obľube hlavne v Kanade a na západnom pobreží USA.(7.3.2009)

• Kali4

Horory jsou většinou sra*ky, pokud Vám neleží na talíři výjimečný kousek, kde postavy dávají alespoň trošku smysl a scénář nepsal naprostý retard. Tenhle film je ještě navíc nudný a nezáživný, a kdyby tam nehrála Mischa, na kterou se dobře kouká (myslím jako na ni, ne na to, jak hraje), asi bych ho prospal celý a ne jen těch 20 minut zhruba někde uprostřed.(17.9.2013)

• Morholt

Nápad slušný a je pro mě plus, že se nejedná jen o tupou duchařinu. Prostředí samotné budovy je dělané jak pro strašidla, tak pro psychopaty a další žánrové potvory, herci jsou také OK a Gilles Paquet-Brenner má na kontě pár slušných kousků. Jenže ani tohle všechno není nic platné, když je celkové zpracování nudné, temné interiéry jsou absolutně nevyužité a o nějaké atmosféře, jakékoliv, si člověk může nechat jenom zdát. Díky tomu všemu vyplavaly v celé kráse i logické díry a dějová návazost tu také dost haprovala. Jedním slovem bída, ale na TV Barrandov, by to mohl být film pro prime time. 10%(26.3.2018)

• - Ptáčci v bytě staré paní se jmenují Howard a Carter. Howard Carter byl objevitelem Tutanchamonovy hrobky a údajně si tehdy s sebou do Egypta vzal stejný druh ptáčka - zlatého kanárka. (fiLLthe3DD)

• - Film je adaptací bestseleru 'Les Emmurés' spisovatele Serge Brussola, označovaného jako 'francouzský Stephen King'. (IDžOR)

• - Natáčelo se v Regině (Saskatchewan, Kanada) a okolí. (IDžOR)