Zazděná

Dom hrôzy

Horor / Thriller

USA / Francie / Kanada, 2009, 100 min

• Pitryx

Zajímavý barák a jeho vnitřní uspořádání. Ovšem to je tak asi všechno. Nějak mi přišlo, že je děj splácán do jedné hromady, ze které vždy, jen něco málo vystrčí růžky a pak rychle zaleze, jen aby se nemohl odehrát jednolitý příběh. Ono je to totiž celé hodně statické, jeden nebo dva momenty překvapení je na celý film skutečně málo. A tak jest divákovi ke konci jen čekati, co že se z toho vyvrbí. Mne ovšem koukání na dva lidi v díře prostě nudilo. Vlastně jsem se nudil skoro celou druhou část filmu. Tu první také, ale méně. A to nemluvím o stupid závěru. 201207158449/8748(9.3.2014)

• Cortesz

Tak fajn, námět je možná místami originální, ale mě celková pointa jako taková vedla k tak nízkému hodnocení. Film dokázal být hodinu docela atmosférický, vypadalo to na slušnou duchařinu, i když to bylo velice nudné, ale zvrat a pointa v poslední půlhodině mě maximálně zklamali, jde sice o docela originální pointu, ale mě za boha neuchvátila, spíše rozesmála. Dvě hvězdy dávám za slibně rozjetou první půlku se sympatickými hereckými projevy a za skvělý exteriéry.(18.6.2009)

• lennyd

Sam (Mischa Barton) se po vystudování stavební fakulty vydává na první samostatnou práci. Má řídit demolici domu, který navrhoval samotný guru architektury, Malestrazza. V domě ale stále žijí obyvatelé, které se s demolicí svého domova nechtějí tak jednoduše smířit. A navíc to vypadá, že v toto domě žije ještě něco horšího... Nejzajímavější na tomto filmu je nepochybně úvodní scéna, při které mi ale opravdu hodně běhal mráz po zádech. Ta také způsobila, že jsem si chtěl tento filmeček pořádně užít, a že jsem byl - bohužel - docela zklamanej. Po této úvodní scéně následuje nudná hodinka, kde se kromě asi dvou-tří lekaček vcelku nic neděje. A ani v závěru to filmaři nikterak nevytrhli - ba naopak, celému filmu tím nasadili korunu. Takže přes slibný námět a zajímavý úvod rozhodně není o co stát, a když film vypnete po úvodních titulcích, rozhodně o nic nepřijdete..(30.9.2011)

• zolo23

Neuveriteľná nuda, totálne nefungujúci film od atmosféry, hudby či hereckých výkonov. Strašné. Misha Barton sa do thrillerov rozhodne nehodí a počas celého filmu som si ju spájal (skôr som si ju nevedel vyhodiť z hlavy) s postavou, ktorú hrala v seriáli O.C.California. Plagát pekný ale skôr zavádzajúci. A záver s dotyčným vrahom je skôr na zasmiatie.(29.5.2012)

• Morholt

Nápad slušný a je pro mě plus, že se nejedná jen o tupou duchařinu. Prostředí samotné budovy je dělané jak pro strašidla, tak pro psychopaty a další žánrové potvory, herci jsou také OK a Gilles Paquet-Brenner má na kontě pár slušných kousků. Jenže ani tohle všechno není nic platné, když je celkové zpracování nudné, temné interiéry jsou absolutně nevyužité a o nějaké atmosféře, jakékoliv, si člověk může nechat jenom zdát. Díky tomu všemu vyplavaly v celé kráse i logické díry a dějová návazost tu také dost haprovala. Jedním slovem bída, ale na TV Barrandov, by to mohl být film pro prime time. 10%(26.3.2018)

• - Když Sam zmiňuje ve filmu Batesův motel, je to odkaz na Psycho. (Chatterer)

• - Ptáčci v bytě staré paní se jmenují Howard a Carter. Howard Carter byl objevitelem Tutanchamonovy hrobky a údajně si tehdy s sebou do Egypta vzal stejný druh ptáčka - zlatého kanárka. (fiLLthe3DD)

• - Natáčelo se v Regině (Saskatchewan, Kanada) a okolí. (IDžOR)