Reklama

Reklama

Jesse Stone: Nový začátek

(TV film)
  • USA Jesse Stone: Night Passage (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Policista Jesse Stone (Tom Selleck) přišel kvůli problémům s alkoholem o práci i rodinu. Aby zapomněl, odjíždí do městečka Paradise, kde se chce ucházet o místo šerifa. Práci získá. Jednoho večera je donucen zasáhnout proti místnímu hrubiánovi Joe Genestovi, kter napadl svou ženu. Jeho zásah byl rychlý a tvrdý. Ne každému se ovšem jeho způsob zamlouvá. Místní právnička, se kterou se později sblíží, mu naznačí, že problémy se u nich tímto způsobem neřeší. Jesse Stone začne nahlížet pod zkorumpovanou pokličku napohled poklidného městečka. Když zjistí, že jeho předchůdce byl zavražděn, i on se ocitne v ohrožení života. (videofil)

(více)

Recenze (36)

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Nějakou chvíli, konkrétně čtyři díly, mi trvalo zjistit který díl je který. Tenhle druhý díl, kdy si zkrachovalec z L.A. začíná nový život v Ráji, se mi líbil. Nestandardní televizní kriminálka s životem utrápeným neformálním Selleckem, a prvním oťukáváním nových kolegů. Právnička je kočka, oficíři sympaťáci. Prostě takové pohodové městečko s pár mrtvolami u prahu dveří. Milé je, že oproti prvním dílům jsou další vyprávění zajímavější a sympatičtější. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobrá a lehce netypická televizní krimi. Pozvolna plynoucí vyprávění s působivou atmosférou, kde není zapotřebí honiček, explozí, postelových scén ani dalších tradičních berliček, aby divák udržel pozornost a zájem. Zásluhu na tom má nejen charismatický Tom Selleck, ale také hudba Jeffa Beala, která vyloženě nutí člověka pohodlně se opřít do křesla s hrnkem kafe nebo whisky, ponořit se do nálady vyprávění a nechat se unášet příběhem. ()

Reklama

KrajicHlad 

všechny recenze uživatele

Neupovídané, ale zároveň neusilující o artistnost, již by do verbálně strohého filmu mnohý ambiciózní režisér nasoukal. Bez přehršle rvaček se složitými choreografiemi, oslňujících akčních a pyrotechnických manýr. Skutečnost, že je vrah představen už velmi záhy, není ke škodě. O to silněji lze vnímat momenty, kdy se šerif a on spolu setkávají, a o to jednoznačněji to spěje ke konfrontaci. Zkrátka poctivý současný western ctící nezběsilým tempem, v němž o to více vynikne prostě ztvárněná postava (v lecčem antihrdiny) šerifa, povahu venkova (i jako konečné stanice). // Překvapivě mě potěšil dabing Pavla Soukupa, jehož dabovaných hrdinů bez bázně a hany jsem už přesycený. Zádumčivá málomluvnost outsidera mu seděla. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Pri prepínaní televíznych programov som šťastnou náhodou natrafil na detektíva Jesse Stonea, ktorého stvárnil americký herec Tom Selleck. Táto úloha mu pristala, ako sa hovorí, bola mu ušitá na mieru. Pôsobil dôveryhodne a charizmaticky. Zaujal ma aj kriminálny príbeh, ktorý sa podujal tento svojrázny policajný inšpektor vyšetriť. Životom ostrieľaný muž, ktorý má problém s alkoholom, krorý prišiel o rodinu, zničil si dobre rozbehnutú kariéru, sa stane šerifom v malom mestečku Paradise. Tam sa bude musieť vysporiadať s nejedným problémom, vrátane úkladnej vraždy. Na to, že sa jedná o televízny film to má celkom slušne hustú atmosféru. Titul "Jasse Stone: Rodinné tajomstvo" je len jedným z filmov zo série s týmto nie celkom tradičným ochrancom zákona. Určite dám ešte Jesse Stoneovi šancu. Moje prvé stretnutie s ním hodnotím tromi hviezdičkami. *** ()

Prepperka 

všechny recenze uživatele

Tyhle detektivky jsem neznala, až před pár měsíci jsem na jednu náhodou narazila v tv (Smrt v jezeře). Zaujala mne natolik, že jsem si stáhla všechny díly a v rámci nemoci je všechny zhlédla během dvou dní. A říkám super, jsem nadšená. Z posledních dvou dílů nejméně, těm něco chybělo, něco přebývalo, a už mne nebavily. Ale tenhle druhý (který je příběhem první) je skvělý. Užívala jsem si pomalé tempo, opakující se hlášky, příběh, který si dává dostatek času vychutnat emoce, prokreslit postavy, zachytit nádhernou přírodu... a to vše podladěné krásnou hudbou. Pro mne tedy bezvadná oddychová detektivka, která má všech 5 P (tedy hvězdiček :). ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Natáčelo se v kanadské provincii Nové Skotsko. (Terva)
  • Přestože snímek byl v rámci filmové série o Jesse Stonovi natočen jako 2. v pořadí, v dějové línii patří na 1. pozici. (ceskyhonza)
  • Přesto, že je Molly (Viola Davis) černoška, v románové předloze jsou všichni běloši. (Terva)

Reklama

Reklama