Olive je úplně obyčejná holka, není nijak zvlášť oblíbená a někdy má pocit, že je dokonce neviditelná. Přátelí se pouze se spolužačkou Rhiannon, která se ji snaží vytáhnout o víkendu kempovat. Olive nemá náladu, a tak si vymyslí, že má rande s vysokoškolákem Georgem. Po víkendu kamarádka hoří nedočkavostí a chce z Olive dostat nejmenší podrobnosti o jejím rande. Ta popustí uzdu své fantazii a vytvoří romantickou ságu o tom, jak s ním přišla o panenství. Olivino líčení fiktivního milostného zážitku ovšem zaslechla náboženská fanatička Marianne. Během chvíle to ví celá škola. Dívce nejprve vadí, že ji všichni odsuzují a probírají její sexuální život, nakonec si ale začne na svou popularitu zvykat. To všechno se ale brzy změní... (TV Nova)

APOFiSko

Netradičný hrdina Olivie v podaní Emmi Stone tomu dal štipku korenia. Keby že to nieje tak "kresťansky" prehnané uvažoval by som o 5x* . ()

Zajija

Zajímavý příběh o Olivii ( Emma Stone ), jak neviditelná středoškolačka příjde ke slávě jedným smyšleným sexem, pomůže kamarádovi gayovi a rozjede se malý Oliv´s podnik. Všichni loozeři ze školy po ní chtějí podobné lži. Olivie dostane cejch štětky a stotožňuje se s hrdinkou ze Šarlatového písmene. Nakonec Olivii vysvobodí nenápadný princ v lesklé zbroji a vče dobře dopadne. **** ()

kihsleek

Trochu mě mrzí nízké hodnocení, protože co se týče tohoto žánru, už dlouho jsem neviděl takhle povedený kousek, který mě mimochodem bavil víc než Scott Pilgrim s Kick-Assem dohromady. Výborně natočené i zahrané, dobrý výběr muziky, skvělá Emma Stone... zkrátka takhle se dělá teenagerovská komedie. ()

SKreyn

Najprv som si myslel, že to vypnem hneď na začiatku, keďže som sa nudil. Potom sa to lepšilo ale u mňa to skončilo na hodnotení 2*. Bohužiaľ to bola väčšinou nuda. Ten monológ mladej slečny, aj keď veľmi peknej, ma nejak nebavil. ()

peace.man.xd

Miluji tento film! Hlavní hrdinku Emmu Stone jsem si zamiloval, díky tomu, jak tu dokonale zahrála obyčejnou studentku s neobyčejným příběhem... Zahrála si tu i Lisa Kudrow, kterou mam moc rád díky její role v přátelích... Panna nebo orel je originální komedie se šťastným koncem, na kterou nedám dopustit!!! ()

danielK

Hlavní chybou filmu je, že je až příliš americký. Vtipy jsou dobře pointované, ale nějaké už jdou přes čáru. Navíc se mi moc líbí nadsázka - joke s Biblí a Twilightem se moc vydařil ;-) Herecké obsazení táhne mladá Emma Stone, která na to rozhodně má, rodiče Stanley Tucciho a Patrice Clarkson jsou až moc stylizovaní do "buďme vtipní", Cam Cigandet je opět pekelně sexy, Bynesová je otravná až za roh. Lisa Kudrow pořád hraje Phoebe, ale zatím to pořád nějak funguje. Jsou i lepší komedie. 55% ()

Judy24

Ten příběh je geniální. Jednoduše geniální a je přednášen upřímně, bez zbytečných kliček a navíc úžasnou Emmou Stone (a jejími skvěle vtipnými filmovými rodiči). Je tam spousta jednoduchých vtipů, pár roztomilých zvratů a scének. Příběh si přitom jen tak hezky plyne. Já byla moc mile překvapena. Jenom by mi měl někdo vysvětlit pointu názvu v češtině. Ne snad, že bych předpokládala, že tam je... ()

beso74

Komédia o tom, že pravda nie je to, čo sa v skutočnosti stalo, ale to, čo si ľudia myslia, žeby sa mohlo stať, Geobbels má pravdu, nech žije propaganda.. :D ()

DadysGirl

Opravdu vtipná romantická komedie... Emma Stone je určitě nadějná herečka na jejíž další filmy se těším... Celkově velmi dobře obsazené. Otec je můj osobní favorit a zkrátka můžu jen doporučit... :) ()

mirak2

Davam za 5, ale uplne ciste svedomie nemam kvoli priblblej Amande Bynes a jej debilnemu klubu, kde kazdy prehraval a bol trapny ako piate koleso na voze. Ale taky prvok tu musel byt. ()

Katie_

Přestože filmů z prostředí amerických středních škol tu už bylo spoustu a upřímně všechny z nich byli pěkně stupidní, tahle opravdu pobavila, včetně sympatické Emmy Stone, která mě mile překvapila. ()

Václavička

Emma Stone táhne celý film, to si musíme přiznat. Scénu, kde zpívá "Pocketful of Sunshine" si můžu pouštět pořád dokola! Neuvěřitelně dobré ()

Expertt

Na první pohled tuctovej film z prostředí americký střední školy s nějakou zápletkou, kterejch je už asi milión. Normálně bych hodnotil asi 2 nebo 3*, ale tohle podání si zaslouží určitě lepší hodnocení. Rozhodně slušnej nápad, občas tam padaj celkem hlášky.. ()

Petus

Naprosto úžasná Emma Stone si film ukradla pro sebe a zcela po právu lze říct, že díky tomu se na to dalo dívat. ()

alldo.raine

Proč to má český název Panna nebo orel? To opravdu nechápu. Nicméně celkem vtipná komedie, ve které si hlavní hrdinka najde v celku zajímavý způsob "obživy", až jí to nakonec vše přeteče přes hlavu a hledá, jak z toho ven. Emma Stone yup yup:) ()

liberita

Nebyť skvelej a zábavnej Emmy Stone, výsledný produkt by za veľa nestál. Ani ona však nedokáže spraviť z priemernej tínedžerskej komédie hit, ktorý by ste si na dlho zapamätali, pretože scenáru vtipné hlášky síce nechýbajú, na druhej strane by sa dosť vaty dalo vyhodiť a jej hrdinka by sa mohla chovať trochu racionálnejšie. V každom prípade bolo fajn vidieť konečne aj Amandu Bynes v úlohe priblblej blonďatej svätuškárskej "dokonalolity". ()

Uesbe

nuž, takéto budovanie imidžu nás na PR neučili.......ktovie, prečo? výborná komédia, Olive je, narozdiel od iných ,,slušných, inteligentných" hrdiniek typu Mary Sue aj dosť liberálna a originálna.....čo ale, ironicky, zle vypáli.....dospelí herci sú tiež výborní, Lisa Kudrow vie zahrať aj záporáčku. Smutná realita amerických stredných škôl je tu podaná ľahko stráviteľne, pričom ale náznaky (fanatická Amanda Bynes, vzťah učiteľky a študenta, pokrytectvo u autorít) sú jasné. Toto by mali stredoškoláci spolu s Die Welle pozerať! ()

Dámské posily...

Dámské posily...