The Stoning of Soraya M.

• Kanada The Stoning of Soraya M. (více)

Americký snímek natočený dle skutečné události, jež byla rovněž zpracována v knižní podobě, se odehrává na současném iránském venkově a vypráví příběh tří lidí: mladé Sorayi M., jež je vlastním manželem křivě a vypočítavě obviněna z cizoložství, za což jí hrozí smrt ukamenováním; její tety Zahry, emancipované ženy, která netouží po ničem menším, než po tom aby se svět dozvěděl pravdu o lidských právech a právech žen v ortodoxní islámské společnosti; a konečně francouzského žurnalisty a válečného dopisovatele Freidoune Sahebjama (James Caviezel), který se bez vlastního přičinění stává mužem, který věděl příliš mnoho. (kiddo)

jafuska

silný a odstrašující příběh, který nás zavede do islmáského světa, kde nemají žádná práva ženy, moho rozhodovat muži, říkala jsem si jak je možné, že ještě v dnešní době mohou praktikovat tento způsob života a nemít žádná práva,, aby někdo za ženy rozhodoval jiný, některé záběry, hlavně ke konci jsou jen pro silnější a odolnější povahy, mě to přišlo hrůzné, a jen jsem si říkala jak tohle je možné, že ještě někdo se takto může zachovat. ()

blacktomas

Sledovat The Stoning of Soraya M. zaručuje silný a přesvědčivý zážitek. Pochopit nepochopitelné jde jen ztěží, tady se k tomu řadí ještě vypočitatelnost a zneužívání právní moci a to vše ve jménu víte koho... Beznadějnost a vztek jsou emoce, které vyvstanou ze sledování tohoto velmi bezútěšného snímku. Přesto si zasluhuje naší pozornost. ()

vitak69

Silný film a jediné co bych k tomu dodal je - podíváte-li se do tváře jakéhokoliv islámského duchovního, tak víte hned, kde hledat satany a ďábly. ()

gicous

Film, v němž obsah vítězí nad formou. Samotný námět, ač jednoduchý, je dostatečně nosný a silný, aby diváka zasáhnul na správném místě. Vrcholem celého snímku je poprávu ukamenování nevinné ženy, kdy se všichni muži schromáždí a v zájmu kolektivní viny a anonymity zároveň ji chladnokrevně zavraždí. Spravedlnost je rozdupána ve jménu náboženství, které slouží osobním zájmům individuálních lidí, jenž jsou dostatečně mocní, silní a prohnaní, aby ho používali ve svůj prospěch. Osobně jsem ukamenování viděl poprvé. Brutalita, surovost a bezmoc oběti mně hluboce zasáhla. Fakt, že něco takového existuje v dnešní době je nepochopitelné. Selhání základních lidských hodnot a systému tvořící základ civilizované společnosti je neodpustitelné. Přes svoji obsahovou naléhavost a myšlenkovou impulzivnost je Stoning of Soraya až pohříchu příliš americká. Ve všech klíčových momentech jde film přes pomyslnou hranici a zbytečně tlačí na sentimentální notu, tak typickou pro americké filmaře v daném žánru. Kvůli tomu jsou dialogy ve vypjatých chvílich zbytečně dlouhé, gesta příliš okázalá a herci zbytečně přehrávají. Stoning of Soraya je průměrný snímek, pokud budu hodnotit jeho formu. Zde je ale především důležitý jeho obsah, a kvůli němu určitě stojí za vidění. 6/10 ()

Pitryx

Mínus za natahovaný závěr, mínus za totéž že to bylo vyrobeno cíleně na efekt. Maskéři měli asi náhradní volno. A co jsem vlastně čekal? Něco jako "Umučení Krista"? Příběh je zajímavý jen prostředím, kde se odehrává. Ale být to jinde jde o naprosto banální záležitost, odehrávající se dnes a denně. Mimo toho ukamenování ovšem. Herecky dobré, scénář má mezery v hluchotě, ale dá se to přežít. 2014080511110/11422 ()

pestak

Film mě rozesmutněl a zároven, hodně naštval. Snímek by měli promítat všem sluníčkářům, zastáncům muslimů a Angele Merkel. ()

Davemix

Naprostá husťárna ! Umučení krista je proti tomu odpočinek...Vážně musím říct, že to je po všech stránkách dokonalé dílo - skvěle natočený, brutální a silná atmosféra, brilantní herci. Jde o jeden z mála filmů, který si budete pamatovat až do smrti ! Je smutný, že v dnešní době se něco takového stále děje !!! 95% ()

kedluben

myslím, že ten film by se neměl hodnotit pouze skrze optiku "filmovou"... určitě bysme tady našli spoustu ne a ne a ne věcí, které jsou slabé, trapné, nepravděpodobné... prostě filmařina dobrá, ale nic víc. o tohle ale VUBEC v tomhle filmu nejde. zaposlouchejte se a ponořte se. něco tu nehraje, že? co to dělá s vaší tolerancí a západním nadhledem? a tohle je právě zkouška naší tolerance. ()

FilmFaktor

Silný príbeh, šokujúce vyobrazenie krutej reality a obdivuhodné herecké divadlo-The Stoning of Soraya M. je drsná kvalita bez ďalšieho zbytočného komentára. ()

david666

Drsné. Je neuvěřitelné, že toto se děje i v 21. století. Ale musím přiznat, že filmové zpracování mě teda moc nebralo, přestože téma je hodně silné. ()

topvideo

Sklamanie roka, titul, ktorý si táto "telenovela" plne zaslúži, trhalo mi to žily. Väčšiu hovädinu som nevidel, hoc pripúšťam ťažkú situáciu v Iráne, ktorú plne chápem. ()

lada32

Mrazivé.Jenom to nemělo nic moc společného s vírou a náboženstvím,ale s obyčejnou vraždou.Že se tyhle akty dějí si člověk přečte i dnes v novinách.Je smutné,že v zemích kde je to státní správou když ne tolerováno tak určitě přehlíženo,tak tyhle země jsou stále členy OSN.A přitom se nacházejí v hlubokém středověku.Jako kdybychom dnes u nás na vesnicíh ještě stále upalovali čarodějnice.Jinak film s vynikající hudbou a taky skvělou Shohreh Aghdashloo.Ale přece jen bych si počkal na natočení íránskými filmaři.Možná by se Iránci tomuto možná zjednodušení vysmáli.Komenář-Niktorius,Subjektiv ()

Jurcekk

Nuž film to moc dobrý nie je. Ani príbeh nie. Za hlbokého socíku nám na ZDŠ púšťali také bizarné filmy. O dodržiavaní dopravných predpisov o ochrane pri atómovom výbuchu. Trochu sa mi to pripomenulo. Casting je čarovný ! Herecká práca brutál ! Keď si pustíte na Discovery alebo Viasat nejakú dramatizáciu je to podobné. Neverím im. Kameňovanie prebieha takto? Druhá hviezda za Shohreh Aghdashloo. Je nádherná! ()

rigidite

Ono není na škodu, když se člověk čas od času podívá, jak to chodí v "jiném" světě. To je pak rád za to, kde může žít a co všechno jako žena může dělat. Příběh je velice silným zážitkem, který nenechal mé oko suché. ()

jkomar21

No, čtyči hvězdičky, ale s odřenýma ušima. Kdyby to zbytečně neprotahovali, tak bych z toho měl mnohem silnější zážitek. ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)