The Stoning of Soraya M.

• Kanada The Stoning of Soraya M. (více)

Americký snímek natočený dle skutečné události, jež byla rovněž zpracována v knižní podobě, se odehrává na současném iránském venkově a vypráví příběh tří lidí: mladé Sorayi M., jež je vlastním manželem křivě a vypočítavě obviněna z cizoložství, za což jí hrozí smrt ukamenováním; její tety Zahry, emancipované ženy, která netouží po ničem menším, než po tom aby se svět dozvěděl pravdu o lidských právech a právech žen v ortodoxní islámské společnosti; a konečně francouzského žurnalisty a válečného dopisovatele Freidoune Sahebjama (James Caviezel), který se bez vlastního přičinění stává mužem, který věděl příliš mnoho. (kiddo)

Agnostik

Hluboce smutnej příběh vedoucí k zamyšlení,jak je vůbec možné aby si lidé dokázali ještě v této době někde provádět tak hrozné věci.Islámský svět se mi po tomto snímku až nechutně příčí protože mám pocit že tento svět je založen na násilí a manipulaci snad nejvíce ze všech náboženství světa.Film je o to hrozivější a do nebe volající že je natočen podle skutečné události,a trest který je spáchán,je nespravedlivý a hlavní hrdinka je nevinná.Velice smutné a drsné drama z arabského světa! ()

dratkovani

Po shlédnutí tohoto filmu jsem na chvíli oněměla,silný a velice působivý snímek o úplně odlišném světě, je i těžké si představit, že se něco takového stále děje, neříká se o nás "člověk moudrý" ?,často pochybuji.Není k tomuto filmu co dodat, kdyby bylo možno dát víc hvězdiček,neváhala bych, a to feministka rozhodně nejsem!!!!! ()

petra8619

no velmi naturalisticky natočené. nerozumím lidem, kteří zde píšou, že se to nemohlo stát... V takovém světě stačí i tak málo, aby žena byla ukamenována. škoda, že tento film se tak horko těžko shání s českými titulkami. Nechápu proč takové filmy nejsou u nás v ČR běžké (že podobných filmů je víc)Asi proto se nemám divit, že tu pak lidi pochybují, že to mohlo být reálne. Asi jako za 20let se nebude věřit, že byly koncentráky.. Jedno malé mínus ten film ale má. Začátek byl celkem pomalý a bez elánu... Ale závěr byl velmi emotivní a myslela jsem, že budu zvracet. ()

montel

Zahra (Shohreh Aghdashloo) vypráví na íránském venkově francouzskému novináři příběh své neteře Sorayi (Mozhan Marnò), který se stal teprve předešlý den. Soraya byla svým manželem, který se chce oženit s mladší ženou, neprávem obviněna z cizoložství a podle zákona musí být popravena ukamenováním. Zahra chce spravedlnost pro všechny ženy, které v této zemi trpí, ale musí muže, jemuž příbě vypráví dostat z vesnice do bezpečí dříve, než jej dostihnou praví viníci hrozné Sorayini smrti...Velmi silný příběh, který jsem zfilmovaný neviděl. Člověk se opravdu po filmu zamyslí, jakéhrůzné zvěrstva se na tomto světě dějí. 70% ()

ouki81

Syrový a dokonale provedený snímek ukazující jak je nebezpečné když má náboženství vliv na právní řád. Muslimské právo šaríja v celé své odporné a nechutné nahotě.Po jeho shlédnutí jsem v jednu chvíli upřímně zalitoval že nevlastním stroj času abych Mohammedovi podřezal krk jako jehněti než tohle svinstvo vůbec vymyslí. ()

ShamiraNahari

Snad jeden z nejvic emočně silných filmů co jsem kdy zažila. Sice tohle tema pro mě není nové díky studiu a zájmu o toto prostředí a zvyky...ale ten film...otřes. ,,Léčba šokem. " ()

serbero

Skutočne príbehy mám veľmi rád. Ak sú tvorcami pútavo podané o to je zážitok s filmy ešte silnejší, a toto je jeden s tých dobre urobených filmov. Čo sa týka príbehu - iný kraj iný mrav, takto to tam funguje už viac ako 14-15 storočí a my s tým nič nenarobíme smutné je len to, že bola nevinná a zomrela zbytočne. No ruku na srdce, ktorý s chlapov zo Slovenska, Česka alebo inej demokratickej krajiny by si nehodil kameňom do svojej ženy, priateľky ak by zistil, že ho podvádza??? asi 9 z 10 by zodvihli kameň a s radosťou by si hodili. ()

evildead1

Film ktory vo mne bude rezonovat este velmi dlho. A scena ukamenovania vobec nie je samoucelna. Ukazuje nezmyselnu a krutu smrt nech je pachana z akehokolvek dovodu a coho su LUDIA schopni. A co som pritom citil to sa neda ani snad opisat, uz davno sa mi nestalo aby ma film nutil odvratit pohlad od obrazovky, kam sa hrabu horory. ()

Iveta47

O tomto svete viem len z médií už toľko som o tomto svete videla a počula a stále neviem pochopiť že sa niečo takéto deje.Veľmi mi je ľúto tých žien ktoré nemajú žiadne práva.Záver filmu je veľmi brutálny nevedela som sa na to ukameňovanie pozerať vždy som musela odvrátiť zrak od telky keď letel kameň do tej úbohej ženy.Rozum my stojí nad krutosťou týchto ľudí ako ľahko dokážu odsúdiť niekoho na základe vymyslených svedectiev.Film len poukazuje na krutosť a fanatizmus tejto viery a to,že si korán títo muži vysvetlujú po svojom vo svoj prospech. ()

stuj

Čekal jsem mnohem víc. Měla to být spíš povídka než celý film. Téma rozhodně drsné a závažné, ale jinak? ()

Zaks

Popis udalostí mi miestami prišiel až priveľmi zjednodušený a skratkovitý, ale ako príbeh podľa skutočnej udalosti a posolstvo z neho vyplývajúce to bolo nesmierne silné. Aj keď to nie je v kategórii horor, tak zvieravý pocit v krku a otrasný pocit z ukameňovania zostáva ešte dlho po projekcii. Nuž ale Alláhu akbar! Vadila mi aj komediálna vsuvka na konci príbehu, tá tam myslím naozaj nepatrila a dosť mi pokazila celkový zážitok. ()

mdf

Naturalisticky natočené ukamenování, co k tomu dodat,zvířata zůstanou zvířata, pro mě dost nepochopitelné, bohužel i v dnešní době, jako kdybyste se vrátili o 300 let zpátky. ()

Interview s Ježíškem

Interview s Ježíškem

10.12.2011

Anne Rice, autorka desetidílné knižní série Vampire Chronicles, podle které vznikly filmy jako Interview s upírem či Královna prokletých, překonala koncem devadesátých let vážné zdravotní potíže,… (více)