Začínajúca pilotka a jej priatelia sa ocitnú v smrteľnom nebezpečenstve, keď ich lietadlu záhadne zlyhá riadenie. Niekoľko mladých priateľov sa rozhodne ísť na koncert netradičným spôsobom – zaletieť naň prenajatým malým lietadlom. Len chvíľu po štarte, keď vletia do čudesnej búrky, začne lietadlu zlyhávať riadenie, úplne sa vymkne kontrole a neovládateľne stúpa vyššie a vyššie. Začínajúca pilotka Sara a jej štyria mladí priatelia Mel, Cory, Bruce a Sal s hrôzou zisťujú, že sú uväznení vo vzduchu a navyše sa musia pustiť do smrteľného boja s nadprirodzenou silou, ktorá prekračuje všetky najhoršie obavy. Odkiaľ sa však monštrum vzalo? (oficiální text distributora)

davena27

Kéž by to letadlo pilotoval John Travolta osobně,alespoň něčemu bych pak věřil,protože herecký um hlavních představitelů mě přesvědčil leda o tom, že i má desetiletá dcera při sledování tohoto počinu, usnula s ůsměvem na rtech.Jedna hvězda zcela oprávněně. ()

Ulrich

Na jeden díl seriálu typu Krajní meze by to bylo dobrý, ale u celovečerního filmu získává navrh nudné obsazení a zápletka právě jako z 50 let starého seriálu. Jedna hvězda za Jessicu Lowndes a druhá za tu Lovecraftovskou chobotnici. ()

Venous666

Co to proboha mělo být?? Tak jsem čekal podle obrázku, že se dočkám mega moc velké chobotnice, který se dokáže nějakým záhadným způsobem udržet ve velké nadmořské výšce a místo toho jsem dostal nehoráznou pakárnu. Banda ,,skoro,, dospělých harantů , kteří panikaří už na startovací rampě a čím výše jsou, tím je to hlasitější. Postupem času, jste jako divák znuděním řvaním cestujících, že koukáte po křížku v pravém horním rohu... Pokud to přežijete až do konce , tak dostanete takovou pointu filmu, že nehledáte nic jiného než dosti velký předmět na rozmetání monitoru... Jedna hvězda aspoň za hlavní hrdinku a její partie. ()

Hapretor

Tomuto filmu bych uvěřil jen kdybych byl totálně zhulený. A pak by mi přišel možná i zábavný a děsivý. Zajímalo by mě, kolik kilo cibule spořádali herci a herečky během natáčení. Tolik falešných slz a křívých hysterických obličejů jsem v "hororu" snad ještě neviděl. O co se film snaží být originálnější, tím spíš je stupidnější. Nebýt hezké "teen" kapitánky, není na co koukat. ()

M.Myers

Tak dobře, dám 2* , i když asi ani nevim za co. Asi to dámský obsazení bylo pěkný...A závěr bych asi taky neodhadnul, ten jsem fakt nečekal, ale jinak je to bída. Ty kluci co v tom hráli byli asi nějací dementi nebo co, takhle jako oni by se nechoval ani ten největší kretén tady na csfd(Verbal). Pak oni si tam otvíraj dvéře jako by nic, to že v tý vejšce by bylo asi tak -60stupňů je asi taky celkem netrápí. Ale co, je to béčko, tak bych asi měl ledacos přehlédnout a tolerovat, i když v některých pasážích to prostě nejde. Šanci jsem tomu filmu dal, druhou už určitě nedostane. ()

Junys

Parta kamarádů se rozhodne udělat si menší výlet A Jelikož jedna z nich umí lítat letadlem, tak si jedno malé propůjčí. Ze začátku vypadá vše v pořádku do té doby, než se něco stane s letadlem. Vletí do bouře a celé letadlo se stává neovladatelným a aby to nebylo málo tak ve vzduchu nejsou samy. - Celou hodinu je to o tom že jim nejede letadlo a pak se tam objeví nějaká chobotnica která stojí za hovno. K tomu se přidá chvilkový napětí a to je všechno. Nápad dobrý ale špatně zpracované. ()

MickeyStuma

Ano. Obrovská chapadla chňapající po letadle. Situace známá spíše z oceánských vod a lodí než z nebes a letadel. Ale o tom to po dějové stránce zase až tak není. Mysteriózní příběh o propojení světa komiksové fantazie s realitou vypadá vyobrazený právě v komiksu a nebo v čistě literární podobě povětšinou dobře. Ale ve filmu? To už zase naopak bývá povětšinou docela velký oříšek. Na něco takového to chce silný a hlavně impozantní děj, ale v tomto případě se bohužel nejedná ani o jedno. Tvůrci vsadili na jednoduchost, což by na takovéto zpracování stačilo, ale nápad naprosto trhá cholerické, chaotické a bezmyšlenkovité chování jednotlivých postav. Otravná pilotka, naprosto idiotský přítel, nesympatický kamarád a další dvojice takřka bez charakteru. Vskutku partička k pohledání. Napětí pokulhává a o dramatizaci se snad nelze ani zmiňovat. Scénář prostě skřípe, i když natočené to není zrovna nijak zle. Dějově tu zkrátka máme tak zapáleného fanouška komiksů, že myšlenky z nich získané spolu s vlastní představivostí se při jednom leteckém výletu prostě zhmotní. A začnou se dít věci. Záchrana? Ta je jediná. Teď jde o to, jestli to vůbec někoho napadne. A tak se neustále křičí a dělají nesmysly a oběti pomalu přibývají. No, nenadchne to. ()

helraiser

Tak to byla zase jednou pěkná pěsťovka do ksichtu a k tomu pěkně sviňská. Člověk je celej natěšenej na skvělou podívanou s výbornou lovecraftovskou příšerou, která podle traileru měla být vážně hodně děsivá. No a co dostane. Dostane tak leda h**no! Celou dobu sledujeme pět blbounů v letadle a kde nic tu nic. Samotný monstrum se objeví až po hodině a něco filmu na pár minut a je konec. Monstrum to je sice pěkný-hnusný, ale co to je platný když se objeví na pár minut a to je vše. Navíc se dočkáme tak trapnýho konce, že to snad není možný. Přemýšlel jsem o tom, že tuhle zrůdnost pošlu do odpadních vod, ale na konec jsem se rozhodl, že tujednu hvězdu dám za těch pár minut s monstrem, ale je to těsný. Naprostá ztráta času a jedno z největších zklamání tohoto roku. Ruce pryč. ()

Ondr@932

První hodina napínavá a docela dost dobrá, ale poslední půl hodinou to totálně zkazili! Takže z toho nakonec vyšel průměrný film. Dávám 5/10 ()

PenaPP

Neuvěřitelné... nevzpomínám si, kdy naposledy jsem viděl film, kde jsem všem hlavním postavám tolik přál smrt, protože byly neskutečně nepříjemné a debilní v jednom. Tenhle kousek již nikdy víc. Jediné, co si zaslouží pár hvězdiček, jsou efekty. ()

Cheeker odpad!

Film o partě labilních dementů, kteří vzletí s letadlem do vzduchu, ale dál neví, jak se letadlo pilotuje a ani neví kam letí. Přesně tak si představuju pilota. Fyzika žádná, mozková kapacita taky chybí. Všichni, co se na tomhle filmu podíleli, měli v hlavě pravděpodobně nasráno. Každou chvíli jsem si říkal, ať už je ta zrůda pozabíjí, aby byl už konečně konec Prostě odpad roku. ()

sokiss odpad!

ehm! co jsem to proboha viděla?! sice jsem přišla o 10 minut začátku, ale vsadím se, že ty to stejně nezachraňují. když jsem (bohužel) přepla kanál a tam běžel, tenhle film, tak mě to nejdřív zaujalo - parta mladých lidí v letadle a najednou přestane fungovat výškoměr, začne bouřka a tak prostě podobně... no, a pak to začlo... nejdřív vypočítání hmotnosti a zjištění, že jsme moc těžký. no a co jako první vyhodíme?.... no přece akustickou kytaru se slovy, že je stejně rozladěná. další, všeobecnou paniku zvýrazní hysterický výstup jednoho kluka, kdy neustále opakuje, že zemřeme jako oni. (a v téhle chvíli jsem začla být zvědavá, jako kdo? jde snad o nějaký příběh, co slyšel, že se stal v těchto místech?... ne! velký kulový. jeho rodiče zemřeli při letecké nehodě). a jedeme dál, podle jakéhosi fyzikálního zákonu zjistíme, že musíme jít ven a urazit, či co, křídlo. tak jo... jeden teda vyleze v tý plný rychlosti a brutální kose a bouřce ven, jištěný lanem přivázaný kolem pasu druhého... no... něco mi říká, že to fakt není možné, ale samozřejmě, že tady jo! a povede se, ikdyž ten druhý to lano přeřízne a ten první odletí. (od téhle chvíle, jsem to chtěla vypnout, ale asi zvědavost, jak tahle p*čovina bude pokračovat, byla větší) no a ted to příjde! najednou se zjeví obří chapadlo (jako třeba od chobotnice) a okýnkem "vyrve" jednu holku pryč. (nutkání vypnout to se zvětšovalo) pak se tam začnou ti dva prát a jeden z nich vypadne. a už tam zbývá jen ta pilotka a ten, co za to může. a ted příjde pointa. může za to on, protože když si přečte komiks, tak se začne bát, že se to stane. a když se bojí, tak se to fakt stane!... no a ted ji samozřejmě miluje, takže když ho políbí, tak příšera zmizí a bouřka taky. tak a ted ještě třešnička na tomhle "kzblití" dortu - nějakým způsobem silou vůle se vrátí do minulosti, kdy jako malý zažil tu leteckou nehodu, při níž zahynuli jeho rodiče, a zase asi silou vůle tu nehodu odvrátí, takže všichni žijou a něco jako časová linie tu pozbývá smyslu... no... přidejte si do toho hysterčení a hádání nesympatických lidí (u mě ještě reklamy) a máte pravý nefalšovaný odpad!... (třeba tam jsou i nějaké plusy, ale ty jsou pro mě stejně těžké najít, jako za dne hvězdy...) ()

Patriot.X

Pětičlená partička letí malým letadlem, neustále se hádá, křičí a leze na nervy sobě a hlavně divákovi. Naštěstí se později objeví sympatický hlavonožec, který se pokouší divákovi zkrátit utrpení likvidováním zmiňované partičky. Kdyby je sejmul do hodiny, dal bych 2 hvězdy. Bohužel mu to trvalo ještě o půl hodiny déle a úkol se zcela nezdařil. ()

Acrobat odpad!

„Pre okúzľujúce oči pilotky som ochotný popustiť fantáziu a nevyhnutne ovplyvniť priebeh života od momentu, v ktorom som duchovne zomrel.“ Je až tragické, že ináč skvelý námet je realizovaný nehercami v odpadovom trikovom prostredí s minimom logiky, ale zato kopou srandy (oprava lietadla z lana je len časť). Osobne som sa dušoval, že toto je zárez kopírovacej nudy, ale to rozjasnenie v citovej aj vizuálnej podobe je nákazlivo dobroprajné. Chcem to pochopiť skrz balans všetkej filmárskej hrôzy. (videné 29.10.2015,JOJarchív) ()

chaturga

Náhodou se na to dalo dívat. Znám mnohem horší kraviny. Tohle je alespoň o něčem. Samozřejmě chyb je tam mraky, ale kde není. Každej takovej film jich má 50 :) ()

Majzlík odpad!

Altitude je vlastně filmařský skvost, protože natočit takovouhle čistokrevnou kokotinu je opravdové umění :-) ()

Zombiepod

Ale no tak, veď to vôbec nebolo zlé ! Lacné nízkorozpočtové béčko vôbec nepôsobilo okato, práve naopak, celkom slušne nakrútené, ani herci neboli až takí zlí (podotýkam že film som videl v slovenskom dabingu). Napätie bolo prítomné takmer bez prestania, stiesnené priestory malého lietadla boli vystihnuté skvelo a konflikty medzi postavami dosť úbohé, no nakoniec aj keď tam večne chýbala logika, to všetko celkom pekne vydalo. Nápad vskutku originálny, len škoda že príšerka sa tam neukázala trochu viac ako len v závere. /60%/ ()

Solozo

Výborný náměť, který si pohrává s klasickou zápletkou několika teenagerů bojujících o život. Ale výborným počinem je: 1. lokace-děj se odehrává na palubě malého dvoumotorového letadla 2. Mysteriozita - Prolnutí skutečného světa a světa představ + pohrávání s cestováním v čase....Negativa: Přes výborný námět není bohužel děj příliš napínavý. Divák není příliš napnutný - scény nejsou bohužel vystupňované a tajemné jak by měli být. Zajímavé a mrazivé věci nejsou vysvětleny a když jsou tak pouze v náznacích nebo zběžně přelétnuty jako by mimo hlavní děj...Takže bohužel výborný náměť nebyl dotažen do konce....Velké plus pro mě herečka Julianna Guill:-) ()

intro

Tohle mělo být co? Nějaký hrůzostrašný film. No podívaná je to opravdu hrozná. 90 minut sledovat parta trapných amerikánkůch vznášejících se v oblacích. ()