Dokument Flight 666 zachycuje heavy metalovou legendu IRON MAIDEN na první části jejího turné "Somewhere Back in Time World Tour" z počátku roku 2008. Speciálně upravený Boeing 757, nazvaný "Ed Force One", který převážel kapelu, realizační tým a 12 tun produkčního materiálu v rámci 23 koncertů na pěti kontinentech během 45 dní, pilotoval všestranně nadaný zpěvák kapely Bruce Dickinson. Dokument diváky zavede do zákulisí tohoto zcela výjimečného turné a mimo jiné také ukáže několik unikátních záběrů živých nahrávek kapely. (blitzer)

ArtLady

No tak toto bol zážitok na cely život.... vstupenku mám ešte niekde odloženú a ani nepomýšľam ju vyhodiť... som mladá holka, ale keď na pódium doslova vyletel Bruce Dickinson, tak som skoro dostala infarkt :) V živote som toľko nevrieskala a to sa mi od mala huba nezavrie:D perfektné efekty, naj Steve Harris a aj po rokoch energický Bruce .... ()

Ernie_13

Uzasne jedinecne zachytenie metalovych gigantov Iron Maiden na vynimocnom turne. Bol som na to v kine zazil jedinecny zvukovy a obrazovy zazitok. Dokument urcite potesi aj nefanusikov kapely ci zanru, lebo hlavne zachytava kapelu medzi jednotlivymi koncertami. Odporucam!!! ()

Marty20

Oficiální text: "Film byl natočen digitální technologií a mohl se promítat pouze ve speciálních kinosálech. Zčásti mapuje loňské veleúspěšné turné Iron Maiden nazvané Somewhere Back In Time a zčásti je dokumentem o korunovaci kapely jako nejlepší britské koncertní skupiny na Brit Awards 2009. Na filmovém festivalu SXSW v Austinu byl oceněn jako nejlepší hudební dokument a obdržel cenu 24 Beats Per Second. Režiséři Sam Dunn a Scot McFadyen byli u všeho podstatného - 50.000 mil, 23 koncertů na 5 kontinentech v průběhu 45 dnů. Jednou z "hvězd" filmu je i Boeing 757 pojmenovaný Ed Force One. Stroj, který převážel 12 tun materiálu a kompletní tým lidí podílející se na produkci koncertů, pilotoval sám zpěvák Bruce Dickinson, jinak též aktivní kapitán Astraeus Airlines. Diváci se prostřednictvím filmu dostanou do míst, kam skupina dosud nikoho nepustila. Unikátní dokument je považován za jeden z nejúžasnějších hudebních snímků historie." Co dodat? Když je miluješ není co řešit! :-)) ()

helrohir

Vynikajúci dokument o pozadí veľkého turné najlepšej heavy metalovej kapely. Pre fanúšika povinnosť, pre ostatných dobrá možnosť na zoznámenie sa s ich hudbou. Avšak čo sa týka živého koncertu na DVD, ich vrcholom navždy zostane legendárny Rock in Rio:). ()

samuelsson

Prvý hudobný koncert, ktorému dávam 5 hviezdičiek, pretože po prvý raz ma to naozaj bavilo. Konečne nejaký koncert, ktorý má aj zaujímavý dej a aj sa tam skutočnr niečo DEJE. Nemá chybu... ()

Jaffaro

Bol som na jednom koncerte tohto turné a bolo to úžastné, môj najkrajší zážitok. Iron Maiden: Flight 666 je premakané DVD ale oproti tomu zdieľať tie prekrásne momenty spolu s kapelou naživo je to nič :D Parádna šou plná perfektnej heavymetalovej muziky, pyrotechniky, svetelných efektov a všetkého čo k tomu patrí. ()

Emílio

Pekny dokument pre mna osobne za 5 hviezd preto, lebo u Ironu mam rad len tvorbu z rokov 80tych, ktoru tento koncert mapuje. Zaujimavostou je, ze toto turne bolo vyprovokovane mdlou reakciou koncertneho publika na nove pesnicky. Pred takmer troma rokmi na jednom predvianocnom koncerte v ramci A Matter of Life and Death Tour (12.12.2006 v Birminghame, NEC arena, UK), evidentne zarazeny clenovia kapely ustami Bruca Dickinsona slubili, ze najblizsie turne bude cisto zo starych veci... a tak sme sa dockali Somewhere Back In Time World Tour. ()

PamelaJJK

Iron Maiden jsem svého času nebetyčně miloval. Teď už je sice můj vztah o něco chladnější, ale stále dosti vřelý a Mejdny prostě musí uznat každý aspoň trochu otevřený a uvažující člověk. Nemusí jim nutně věnovat své srdce a nechat se pokérovat motivy Ironů (jako jihoamerický kněz v tomto dokumentu), ale měl by jim věnovat respekt a uznání. Nejsou to žádní vypatlanci a buranové a tenhle dokument to jasně dokáže i všem těm, kdo Iron Maiden do dnešních dnů "nemuseli". Dokument Flight 666 (včetně sestřihu koncertů) by neměl chybět ve sbírce žádného fanouška kvalitní rockové muziky. Člověk jen s otevřenou pusou zírá, co vše musí Iron Maiden se svým štábem zvládnout a vydržet a přetrpět. A když si uvědomíte, že už to nejsou zrovna mladíčkové, tak klobouk dolů. Šílenství kolem Ironů je neskutečné (zvlěště v jihoamerických státech) a sláva hudebníků má svůj rub a líc. O této nezdolnosti a vitalitě a v podstatě i genialitě je tento dokument. Když k tomu připočítáte kvalitní hudbu, tak musíte při sledování Flight 666 chrochtat blahem. Já tedy chrochtal. Chro chro... :-) ()

sus

Mazec, mazec, mazec. Skupina, která je 30 let na výsluní a má miliony fandů po celém světě. Perfektní záběry ze zákulisí, kde je vidět, že být rokovou hvězdou takového formátu není jen kalení na večírcích, ale především o tvrdé dřině. ()

kedluben

ten dokument je natočený vcelku poutavě, muzika je perfektní, muzikanti jsou sympatičtí. ALE: zdálo se mi, že ta hranice, kam až byli dokumentaristé vpuštěni, byla nastavena velmi přísně a moc opravdu zajímavých věcí jsme se nedozvěděli. až příliš často se dokonce jednalo o valmi plané tlachy bez obsahu... asi jsem neměl vidět nedlouho před tímto dokumentem, jiný - o kapele anvil... to bylo mnohem hustší kafe. ()

EddieIron

Vynikající dílo!Maiden se už před časem rozhodli vydávat záznamy z každého svého turné,což potěší fanoušky a koneckonců i konta členů kapely.V době,kdy se téměř vše stahuje si musí každý své ortodoxní fandy hýčkat,protože pouze oni jsou zárukou odbytu originálních nosičů.Iron Maiden to dělají dobře a na Flight 666 to vyšperkovali ještě dokumentem ze zákulisí.Hudební část malinko ruší to,že se nejedná o jeden koncert,ale aspoň zase člověk pozná atmosféru celého turné.Suma sumárum 95 procent a povinnost pro každého fanouška si tuhle věc pořídit. ()

Bicman

Mně se líbí jak si tam nicko bubnuje v šatně... :) Jinak hodně zajímavý dokument o průběhu turné, který sice částečně popisuje jako by to byla jakási dovolená ale skutečnost mluví jinak... Já jen obdivuji Bruce že v jeho letech ještě dokáže skákat na pódiu jako za mlada.. :) Skvělé pojetí např. z časomírou, co písnička to jiné město a ten začátek jak Bruce vyběhne na pódium a za nim kameraman... Líbí se mi také záběry z pilotní kabiny a volací signál Flight 666 to mě upřímě řečeno fakt dostalo. Ať žije Ed force one! ()

Desmi

Další zkreslené hodnocení díky neobjektivnosti fanoušků. Navzdory tomu, že tenhle typ hudby je mi cizí, musím ocenit zpracování dokumentu, byť to žádná sláva také nebyla. Celkem pěkně ale ukazuje blyštivé momenty i strastiplné okamžiky během jejich hudebního maratonu. Jeden by si myslel, že je to na ty postarší pány trochu moc, ale pletl by se.. =) ()

GASTON73

Skladby: 1.Aces High 2.Two Minutes To Midnight 3.Revelations 4.The Trooper 5.Wasted Years 7.The Number Of The Beast 8.Can I Play With Madness 9.Rime Of The Ancient Mariner 10.Poverslave 11.Heaven Can Wait 12.Run To The Hills 13.Fear Of The Dark 14.Iron Maiden 15.Moonchild 16.The Clairvoyant 17.Hallowed By Thy Name ()

Facik.

V 8 třídě na základce v komunitě rapačů kteří svými mocnými kšilty srážely mapy ze zdí jsem si pořídil svojí první metalovou mikinu Iron Maiden. Padla v boji o tři roky později. Pokropení smrští becherovky vycházející mi z úst přežila, polití savem už ne. Věděl jsem, že nemá smysl dál žít a tak jsem zaujmul polohu v leže uprostřed frekventované silnice a čekal na smilování které bohužel nepřišlo, dodnes si toto břemeno z vraždy nesu s sebou. Ovšem železnná pana je dál mou srdeční záležitostí. Rainmaker, Fear of the Dark, The Longest Day a desítky dalších neuvěřitelnýćh věcí. Hodně sil, Bruci! My tě rakovině nedáme!!! ()

belinko

Nechápem nízke komentáre. Ak nemáte radi túto hudbu, tak sem nechoďte. Problém nie je v tom, že by to bolo zlé, vy to hodnotíte z vlastného presvedčenia, že Vás tento štýl nezaujíma. Ja tiež nejdem na hiphopový koncert nadávať, aké to je otrasné, takže Vaše komentáre nie sú objektívne vzhľadom k tomuto titulu. A že v priebehu 45 dní, odohrali 23 koncertov na 5 kontinentoch sveta, pilotoval to všetko spevák a každá pesnička na DVD je nahrávaná na nejakom inom koncerte (a všade plno ľudí), to je proste... naozaj... Už to nie je to, čo "Rock In Rio" v 2002, no i napriek ich niekoľko desiatokročnej aktívnej činnosti sú títo dedkovci proste páni... ()