Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

kirk2

Bez Lukáše Langmajera by to nebyly bobule a samozřejmě Kryštov Hádek a Tereza Voříšková hodně srandy a zábavy krásná krajina Morava a Mikulov doporučuju dávám 5 hvězd ()

Lovin odpad!

Taková blbina to nemá obdoby, a ten konec to je fakt maso! ! ! Nájemnej vrah chce frajery zabít tím, že je shodí z pěti metrů do vody? ? ? Hahaha to je vostuda. Aspoň mohla Voříšková ukázat kozy ale to se ve filmu pro děti do 9 let asi nehodí fuj ! Holt dnes se už dají vydělávat peníze opravdu lehce. ()

Trescha

Tak já narozdíl od většiny,v tom nebudu hledat nic hlubšího,což u folmu tohoto ražení snad ani nejde.Jelikož se jedná o produkci Novy(čímž nechci říct že ostatní komerční televize u nás jsou na tom lépe),tak se dá počítat s velmi konzumní druh komedie.Mě osobně to pobavilo.A co víc čekat...A upřimně oproti kameňákům,je to ještě velkofilm.Ale teda to moravské nářečí.....Pane Postránecký ve vašem věku:-D ()

Tomulka

Vlastně ani nevím proč dávám jednu hvězdičku. V jedničce jsem měl jasno za co dávám dvě a ty věci se ve dvojce nepovedly. Tereza Voříšková nedostala skoro žádnej prostor, byla špatně nalíčená nebo zhubla nebo já nevím co, ale ta její jiskra tam prostě nebyla. Hádek a Langmajer katastrofa a to jsem si myslel, že se Hádek probral ve filmu 3 sezony v Pekle , ale bohůžel. O Langmajerovi (Lukášovi) se nedá napsat nic i kdyby jeho roli hrál nějáký komparzista tak by jí zahrál lépe. Na obranů herců je nutno říci, že scénář a režie jsou dost hrozné, takže jejich výkony nejsou možná, až tak úplně jenom jejich vina. Kromě Krampola ten byl jako mafián totálně hroznej a Kornovi bych nájemného vraha věřil asi jako Kačeru Donaldovi. Nejlepší geg filmu byly asi cedule Višňová vzdálené o sebe jen na šířku jednoho domku, které tak trochu poukazovaly na hrozné dopravní značení u nás (i když si myslím, že to je přeceňování tvůrců, myslet si o tomto gegu něco více, než to ,že je to jen geg). A vůbec se mi na filmu nelíbilo (což se mi nelíbilo ani v jedničce) že dělají z vinařského řemesla tak těžkou parodii, že je to vlastně urážka skutečné tvrdé (sic krásné) práce. A tak trochu to znevažuje moravské vinařství, které je nádherné (nejedna osobní skušenost). Už vím, jedna hvězdička za nádherné exteriéry, které vypadají na vlastní oči jěště mnohem lépe. ()

D.i.k.y.

na to že je to český film a navíc druhý díl, tak je to opravdu povedené.bavil jsem se od začátku do konce a líbilo se to více než první. ()

haasha

Jednička je průměr, ale tohle je hrozná kravina. "Odpad" si schovávám pro trojku. Pokud budu mít odvahu se na ni podívat... ()

schindler

V česku dvojky dopadnou vždy špatně a ani 2 bobule nejsou vyjímka. Děj žádný, nelogické chování postav, trapný humor, letecké záběry a kapela Kryštof to zachránit nemohou. Řadím to někde mezi nepovedený sitcom a film Zdeňka Trošky. ()

Kubasino

Neříkám, že 2 Bobule byly dokonalé, ale pobavit mě dokázaly a to velmi solidně. Tři hvězdy se mi zdají málo a pět zase moc. Nehodlám tady filozofovat, a dělá se mi špatně z polemizování nad "uměleckostí" filmů. Každý film je uměním, i kýč býval jednou uměním. Zkrátka některé scény byly super a pobaví skoro vždycky a některé byly "na jedno použití". Já ale říkám proč ne. Já si stejně jako mnoho dalších u filmu častokrát rád odpočinu a tento snímek se k tomu hodí jako ulitej. ()

zekon odpad!

Naprosto nevkusně a trapně natočený zbytečný film pro nic jiného než odporný kalkul. Jednička byla vtipná a taková jednoduchá, nicméně zábavná. Toto je pouze snůška trapností a neskutečné nudy. Nechápu že se povedlo ukecat takovou elitu jako je L.Lipský, J.Švandová, V.Postránecký, atd atd aby v tomto hnoji hráli. Režisér ať raději už netočí. ()

CRUZ05

Jediný co zachránilo jednu hvězdičku jsou záběry na krásnou krajinu okolí Mikulova, jinak humus srovnatelnej maximálně s Kameňákem.... ()

hrabě_olaf

taškařice v duchu NOVOVSKé zábavy a Troškových filmů. i když pár hlášek se najde... "pojď, vyřídíme osobní věci... - ...se bojim.... - ...se ti nedivim.... " ...a MORAVA!!!! ()

pájap

ale jo mě se to líbilo.a to jsem jedničku-já barbar ,jěště neviděl.....nejvíc se mi líbil pan lipský a scéna dědo já si pujčím kolo....... ()

saaaky

První Bobule nebyly to nejhorší, co se dalo v televizi shlédnout. Bohužel, jak už to bývá a jak se podle tohoto nepsaného pravidla žádný z režisérů neřídí, druhá pokračování obyčejně nejsou to, co bývali jejich předchůdci. A to platí i o 2Bobule. Ano, jako komedie by snad film posloužil dobře. Vtipných scének jsou tam hordy a někdy jsou i dokonce opravdu vtipné (v česku nedostatková záležitost). Bohužel, i přes Kryštofa Hádka, mě herecké výkony nijak nepřesvědčili. Pořád je to jen takový jakýsi Český pokus o dobrou romantickou komedii. A opět nepříliš úspěšný. Film mne nijak neurazil, ale ani nenadchl, proto zůstávám při zemi - 50%. ()

J!b odpad!

Jelikož jsem opakovaně asi v polovině filmu usnul, možná není moje hodnocení objektivní, ale tohle se fakt nedalo. ()