Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

O_Peki

No to byla sračka. Ani sexy Voříšková a Švandová (!) to nezachránili. Trapný příběh, mladej Langoš napěst. ()

Buxholka

Obrovský propad v herectví Hádka oproti prvním Bobulím (asi způsobeno změnou režiséra), obrovský propad i ve scénáři a v doprovodné hudbě. Když už je tady režisérem Rus mohl místo trapného mafiána Kocúrika (Krampol) a jeho zabijáka pana Tichého (Korn), nasadit nějakou ruskojazyčnou mafii hranou ruskými herci, mělo by to pak větší drive. ()

Ace.A.T.L.

Tak i dvojka mě potěšila. Víc se tu věnovalo tomu Moravskýmu prostředí a ne tolik vážným věcem. Bylo tu mnohem víc prostoru pro vtipy a humor ato je dobře. Nebyla to jednička, ale jedna z vyjímek, kdy je dvojka taky fajn. Mě to bavilo a ne, že ne. Za mě 4* a DOPORUČUJU ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

Kozlowski8

Říká se "kuj železo, dokud je žhavé", a to je evidentní záměr tvůrců druhých Bobulí - využít vlny popularity a kasovního úspěchu Bařinova filmu z předchozího roku a rychle vydělat ranec peněz. Ne nadarmo se ale taky říká, že co je ušito horkou jehlou, většinou za nic nestojí. 2Bobule jsou zřejmě ušity velice horkou jehlou a nestojí opravdu za nic. Scénář jej jeden velký trapas, plácající se od ničeho k ničemu, většina postav jsou trapně vyumělkované figurky a humor, ten jsem nezaznamenal vůbec žádný. Snímek Vlada Lanného patří do žumpy - ne na její úplné dno k Babovřeskám a Kameňáku, ale někam na její okraj. Ta moje jedna hvězda je ještě velice milosrdná. 15 =. ()

milada008

U tohoto filmu se potvrdilo, že pokračování bývá zpravidla horší. A to zde platí měrou vrchovatou. Film se velmi dlouho rozbíhal a úvodní scény z rádoby mafiánské oslavy vrchních desettisíc působila toporně až odporně. To ale nebylo nic proti tomu, co mě ještě čekalo. A to byla role Jiřího Korna jako nájemného vraha. To snad ani nebyl úlet. Vyloženě mï tam vadil a překážel. Jinak pokud jsem dal u jedničky čtyři hvězdy, dávám teď díky výše uvedeným hvězdy tři. Suma sumárům, nečekal jsem žádné zázraky, které se ostatně ani neděly, ale na druhou stranu jsem se uvolnil a některé hlášky byly i vtipné. A o to asi autorům šlo. ()

R-2

Dvě hvězdičky a ještě s rozpaky zda nestačí jen jedna. To co bylo prima na jedničce opět ukázalo, že neznamená pokyn k natočení dalšího dílu. Proto moje rada = schovejte si peníze za lístek do kina, v TV to bude za chvilku a pak si řeknete, že to nebyla špatná rada a za ušetřený peníz si raději pořiďte láhev dobrého vína. ()

ste

Tři hvězdy spíš z nostalgie při vzpomínce na první díl. Byly tam dobré momenty, chvílema jsem se i zasmála, ale celkově mi přišel nápad postavit příběh na mafiánovi bránící čest dcery jako ten nejhorší možný scénář. Dalo by se použít tolik jiných věcí bližších Moravě a vínu. ()

Warapeidza

Ten kdo půjde na tenhle film určitě viděl i jedničku a tak se ani já nevyhnu srovnání... A to bohužel pro toto "volné nastavování" nevyzní vůbec dobře. Celý film je totiž postaven na banální a naprosto zbytečné zápletce, ve které statují různé figurky, z nichž některé již znáte z jedničky a některé poznáte nově. Bohužel ani jedna nová postava nepřináší žádné plus, Kornův "zabiják" je naprosto zbytečný a voskové figurky v podání J.Krampola a J.Švandové taky nemají jak zaujmout. Postava T.Voříškové ztrácí oproti jedničce na celé čáře jak na humoru tak na jakémsi vnitřním vývoji a bohužel ani hlavní dva hrdinové to nevytrhnou, jelikož nemají jak... Postava dědečka v provedení občas se projevujícího ducha je také úplně zbytečná a ve filmu by vůbec nemusela být, z celého filmu je cítit hrozná umělina a chatrnost. Hudba je horší, vtipných momentů méně, překážejících nepovedených scén naopak více (co tam proboha dělá ta rádoby akční sekvence na začátku?). I finále celého snímku je křečovité, bez nápadu a nudné. Tohle všechno by šlo nějak překousnout, kdyby filmu zůstal alespoň kousek té pohodové atmosféry, která mě tak bavila na jedničce, bohužel ani toto se nestalo... Zbytečný a nepovedený film, zbytečně zkažená pověst moravských bobulí, božolé de tetrapak mezi filmy... ()

Chlo0opek

Z tohoto filmu prostě čiší pohoda. Nikdo zde nic neřeší, příběh krásně plyne, podbarvený příjemnou hudbou a přímo láká k rozdělání sklenky.. Herecké výkony také dobré (i Jana Švandová, kterou 2x nemusím, mi nevadila).. Duch dědy zjevující se zde v různých situacích je taková třešnička na dortu.. ()

montel

Honza žije s Klárkou na dědečkově vinařství, který je již po smrti. Jako začátečník se pustí do proslulého slámového vína. Mezitím se na Moravu za Honzou vydává kamarád Jirka, kterého pronásleduje mafián, jehož dceru přivedl do jiného stavu...O dost slabší než první díl,ale jednou se to skouknout dá. Myslím ale, že herci jako Krampol,Švandová,Korn neměli ve filmu co dělat a i zápletka měla být trošičku o něčem jiném. No slabota a zklamání. Už z toho nevyzařuje ta letní pohoda,takže dávám slabých 35% ()

kacudzde

Opravdu stačí vidět jen jednou. Už jednička mě neohromila, tak co jsem čekala, že? Ale scéna s Jiřím Krampolem vybírajícím si z "bankomatu" a jeho probuzení v žížalách mě smíchy rozbrečelo. Viděno v kině 8.11.2009. ()

shinlove

Nějak nechápu některé uživatele, ale budiž. Prostě opět pohodový film, u kterého člověk v kině "vypne" a moc by si přál, aby po jeho shlédnutí měl aspoň několik dní dovolenou a mohl si dopřát vínko a pohodu s přáteli či partnery...jednoduše skvělé! 5* ()