Past

• Česko Případ Stone (více)

Jack Mabry, vězeňský kurátor, počítá dny, kdy odejde do důchodu. Dříve však musí ještě přezkoumat případ Geralda „Stonea“ Creesona, který je ve vězení za vraždu svých prarodičů – smrt upálením. Nyní se blíží doba, kdy by mohl být podmínečně propuštěn, a Stone potřebuje přesvědčit Jacka, že se změnil… Jeho záměry ovlivnit Jackovo rozhodnutí mají však závažný a neočekávaný efekt na ně oba. Tenká linie mezi padouchem a právníkem se nebezpečně zužuje. (oficiální text distributora)

Mishqo

žiaľ nuda a nezmysel na každom kroku...neviem čo tým chcel autor povedať ale chýbalo tomu veľa veľa šťavy a lepší príbeh...to nezmyselné primiešavanie jednotlivých prvkov ten filmy len brzdí...a ani tak dobrí herci v tomto filme nepresvedčili...De Niro nanešťastie v poslednej dobe hráva v poriadnych sračkách a niekedy mi to až trhá srdce, že taký pán herec takto dopadol (to isté aj s Pacinom) ()

Guzo

Herecké obsazení i trailer slibovaly mnohem(!) víc, než se nakonec událo. Je to škoda, nejhorší na celém filmu je asi režie s hudbou. Naprosto nesmyslné záběry a do toho neurčité zvuky (opravdu nevím, co měly navázat za atmosféru, ale každopádně se jim to nepovedlo). Samostatnou kapitolou je pak scénář, který také nepatří k nejlepším - splácání mnoha věcí dohromady ve filmové branži obvykle nefunguje a tohle je jen další příklad.. Navíc Norton celou dobu mluví až přehnaně zvláštně a spíš než něco jiného to ruší. De Niro tak s Millou táhnou celý film, ale bohužel to vůbec nestačí.. ()

ELduderino

Film, který si hraje na víc, než ve skutečnosti je. Skutečnou výpovědní hodnotu má skoro nulovou. Navíc jsem si bláhově myslel, že půjde alespoň o hereceký koncert. Ani to se ovšem nevyplnilo. De Niro již dnes nemá co nabídnou, Norton je jedninou světlou výjimkou a Jovovich? jedním slovem "slabota". Pro mě poněkud zklamání, jelikož jsem čekal mnohem víc. Jsem ale zvědav, jaká bude návštěvnost našich kin. Bude-li nějaká. Jediné, co se vyvedlo byla tajemná, minimalistická hudba. Doporučení jde jedině zarytým De Nirovým, popřípadě Nortonovým fanouškům. ()

Šakalík

Dokud je Robert De Niro tím zasmušilým kurátorem těsně před důchodem, Edward Norton tím dlouhým pobytem v base frustrovaným vězněm a Milla Jovovich jeho volnomyslnou, nesmírně sexy manželkou, je film ještě docela koukatelný. Jenomže pak se Norton vydá na jakousi pochybnou spirituální cestu mravní očisty, De Niro změkne jak houba za deště, Milla se vytratí skoro úplně a ve filmu uhasne i ten poslední zajímavý plamínek. Od té chvíle je to nesmírně natahovaný skoro až art, který se ale k žádnému smyslnému konci nedobere, a otázkou tak zůstává, co tím filmem chtěl režisér Curran vlastně říct. Herecké výkony jsou sice adekvátní extraligové příslušnosti hereckého ansámblu, nicméně bez kloudného scénáře se hraje dost těžko. Za zmínku stojí i absolutně nulový hudební doprovod, složený z několika velmi otravných, upištěných tónů, který měl původně asi podkreslit tu rádoby ponurou atmosféru, ale marně. Tenhle film mě dost otrávil a nebýt mé slabosti pro Millu Jovovich asi bych hvězdičkami tolik neplýtval. ()

netahlo

Hodnoceni me melo varovat. Jenze jsem si rekl, ze vetsina mistnich uzivatelu jsou stejne curaci a ze si udelam obrazek sam. Picovina! Jak na to takove dve herecke kapacity mohly kyvnout??? V zivote by me nenapadlo, ze nekdy nedokoukam film s dvojici De Niro - Norton. Bohuzel, stalo se. A pani Jovovich tady byla snad jeste osklivejsi nez normalne! ()

sedm.1

No ty vole, cože? Absolutně film o ničem! O ničem!!! Od závěrečných titulků této podívané si pořád dokola jen kladu otázku, co mi sakra během toho filmu asi tak uteklo, že z něj mám na konci dojem totální prázdnoty. Co tím chtěli vlastně tvůrci sdělit? Mělo to být hlubokomyslné zamyšlení se nad vírou. Nebo snad filozofické podůmávání nad entitou lidské duše? Otázky vyrovnávání se se stářím, či se svobodou? Anebo to prostě byl jen obyčejný „přechcávací“ thriller? Ale ono je to ve výsledku vlastně úplně jedno, neboť nic z toho na mě stejně nezapůsobilo, nezafungovalo, a ať tím tedy tvůrci mysleli nakonec cokoliv, já to nepobral a celé to považuji jen za stominutový žvástání bez úvodu, bez zápletky, bez pointy. A co to obsazení? Bobby De Niro měl ve své bohaté a více než úspěšné filmové kariéře poměrně dost přešlapů, ovšem tento bych zařadil asi možná vůbec k těm nejvýraznějším, nicméně své postavě alespoň vdechl trochu života, ovšem o co se ve své postavě pokoušel Ed Norton, z toho jsem byl paf úplně, směšné, nedůstojné přehrávání, myslitel na pytel, no děs. Krom zápletky je Stone prázdný ale i po stránce atmosférické, dramatické, emoční, každopádně já prostě vůbec nedokážu tento snímek jakkoliv uchopit, aby mi dával alespoň trochu nějaký smysl, či význam, takže za mě zkrátka jedno obří NE! S touto podívanou se vůbec neztotožňuji. ()

DavidS.

Někdo si myslel, že stárnoucí De Niro a nahá Milla Jovovich jsou nám schopni sehrát erotické dusno a že Norton k tomu přidá dramatický rozměr...Omyl, jehož výsledkem je trapná a zoufalá nuda s neuvěřitelně špatně napsanými postavami... Nejcitelněji se to promítá na samotném kurátorovi, který je vykreslen někde mezi misantropickou vidláckou sviní a profesionálně okoralým psychologem... Divák se pak bezradně ptá - proč a o čem vlastně? ()

Spike23

Film se mi po silvestrovské kocovině zdál pohodový, který ničím neurazí ani nenadchne. Nic tam nehraje, žádné zvraty, které by dokázaly odtrhnout ze židle se nekonaly, hezky se koukalo na perfektní herecké výkony hvězdného obsazení a hlavně se u toho krásně relaxovalo, což bylo přesně to, co jsem po včerejšku potřeboval. Celé je to o psychice postav a své fanoušky si Stone určitě najde, bohužel po shlédnutí mi konečně všechno došlo - Je to pouze film o lidech s nadměrnou depresí a kromě zhoršení jejich psychického stavu se tu neděje vůbec nic. Mimochodem doporučuji se podívat na posledních 5 minut, takový nudný konec snad ještě v žádném filmu nebyl. ()

thierry_14

Na rovinu, není to film pro každýho, ale mě tohle drama sedlo a hodně mě oslovilo. Navíc moji dva oblíbenci Eda s De Nirem tu podali skvělý výkony, takže si to dovolím i trošku nadhodnotit a dám 5/5. Musím říct, že mě mrzí to špatný hodnocení tady (k 31.12.2010 48 %; přeci jenom 61 % na imdb je rozhodně objektivnější, tak se tu nad sebou zamyslete),ale pro mě to bylo ideální završení filmovýho roku 2010. :) ()

iampatrik

60% Ed Norton, Robert De Niro, (Milla Jovovic) - bohužel ani toto herecké obsazení a jejich výborné výkony (také solidní kamera, hudba) přicházejí vniveč. Film do šuplíku "průměrné filmy" stahuje hlavně strašný scénář a celkově děj, na konci tak člověk prostě neví, co si o tom všem má myslet, co tím chtěli tvůrci říct. PS. Neodupustím si poznámku pro kritiky poprsí Milly Jovovic - každý se hold nenarodí s perfektníma prsama. ()

Hyb_rid

Je mi z toho dost smutno ... scénáristická impotence vyvažovaná dobrými výkony trojice De Niro, Norton, Jovovich ()

dormouse

Příběh dvou manželských páru, jejichž osudy se střetnou a do jejichž životů nám reřisér poskytuje jen velmi sporý náhled, ponechávající velký prostor pro otázky a dohady. Film nechává opravdu hodně na divákovi, jak se s ním popere, kam jednotlivé postavy zařadí. Ale ani v realitě nemáme návod na vhled do cizích životů, mnohdy ani do svého. Téma víry to celé rámuje, obrazy postav křiví a deformuje. První dojem byl-ti američani jsou ale blázni. Druhý dojem-nejsme snad všichni blázni? Není to zrovna divácky vděčný snímek, snad režiséra potěší, že v našich vodách našel (doslova) pár nadšených diváků. ()

Sundance23

Docela jsem si oddychl když to skončilo,nudnější hovadinu jsem zase dlouho neviděl,jediný co stojí za zmínku je krásná Milla J. Aď raději natočí další čtyři Residenti než podobnou kravinu. ()

zdenur

Opět jeden z filmů, který není založen na ničem jiném než na zvučných jménech. Nemám k tomu co dodat, strašně suchý děj. Ale nic co by se nedalo přetrpět. ()

Tigran

Že by už Norton opravdu neměl čuch na dobré scénáře? Nejhorší na tom je, že i tady hrál výborně! Ale k čemu to je, když je scénář tak tupý!? ()

Superhvězdné novinky

Superhvězdné novinky

27.04.2009

DiCaprio, Norton, Washington, Jolie. Bez zbytečných řečí se vrhněme na jejich nové projekty. Leova produkční společnost Appian Way už před časem zakoupila práva na bestseller Joshe Bazella Beat the… (více)