Past

• Česko Případ Stone (více)

Jack Mabry, vězeňský kurátor, počítá dny, kdy odejde do důchodu. Dříve však musí ještě přezkoumat případ Geralda „Stonea“ Creesona, který je ve vězení za vraždu svých prarodičů – smrt upálením. Nyní se blíží doba, kdy by mohl být podmínečně propuštěn, a Stone potřebuje přesvědčit Jacka, že se změnil… Jeho záměry ovlivnit Jackovo rozhodnutí mají však závažný a neočekávaný efekt na ně oba. Tenká linie mezi padouchem a právníkem se nebezpečně zužuje. (oficiální text distributora)

liskam

Některé filmy je pravdu zbytečné vidět..! A tohle je jeden z nich. Zlákalo mě kvalitní obsazení, ale chyba lásky,protoře tohle zachránit nešlo. ()

Frajer42

Tento snímek drží nad vodou snesitelnosti pouze brutálně sympatické trio herců. Příběh je něco neskutečně žalostného. Děj je vystavěn na spoustě nezáživného povídaní okořeněného troškou soulože. Soulož měla těžce kontraproduktivní efekt, neboť na bradavky milé Milli, které měly v erektivní stavu dvojnásobnou délku jako mužství leckterého neštědře vybaveného pána, nebyl vůbec hezký pohled. Absolutně mě snímek nedokázal chytit za srdíčko a ani za koule. Několik fajn momentů by se určitě našlo, ale celkově převládala v masovém měřítku nuda. Vůbec se divím, že se někdo pokusil ze žalostného scénáře vytřískat cosi víc. ()

Happens

Veliké zklamání, začátek tak slibný, celkově ten příběh má náboj, hluboký potenciál, ale smutně pojaté, příliš zrychlené a napěchované do krátké doby, konec ustřižený, který právě mohl být tím nejlepším. Veliké zklamání... ()

iamek

Tak tohle je vážení průser roku. Od obsazení Norton, De Niro a Jovovich čekáte vymazlený film, ale zde se dočkáte jen moralizování ze strany De Nira v roli vězeňského kurátora. Tak mizerný a nudný scénař s takovým obsazením jsem snad ještě nezažil a doufám, že nezažiju. ()

jojinecko

Povedzme, že som pochopil zámer a cieľ,to o čom to malo byť. Ale o čom to skutočne bolo??? Čudný guláš, v ktorom sa strácajú aj tie občasné "chutné príchute" a výsledkom je len amorfná hmota. Keby som hodnotil DeNira len v posledných filmoch, tak zodpovedá štandardnému priemernému hercovi, nie "legende". Jeho (tak isto Nortonova) obhajoba môže byť len tá, že sami veľmi nevedeli ako postavy uchopiť a ako ich hrať (kvôli zlému scenáru a réžii). Tie ** sú skutočne zhovievavé... ()

MontyBrogan

Psychologický thriller bez kladných postáv v hlavných úlohách. A to platí aj pre vieru či zákon. Hádam všetci a všetko je tu ambivalentné, až neviete čo očakávať. Ale v prvom rade ide o herecký koncert De Nira a Nortona, ktorý sa ideálne prejavuje v dialógoch medzi štyrmi očami, kde by sa napätie dalo aj krájať nebyť kancelárskeho stola medzi nimi. Dokonca Milla Jovovich sa prekvapivo tiež snaží hrať. Nechcem moc riešiť tunajšie hodnotenie, ale vysvetľujem si ho len tak, že to čo baví mňa, iných ľudí zjavne občas nudí, a naopak. To mi pripomína, musím si niekedy pozrieť "I Come With The Rain". :) ()

honajz

Takovou snůšku pseudoblábolů a nelogického chování jsem dlouho neviděl. A Edward Norton zase hraje na stejné brdo, jako hraje už několik let. A vlastně i ten De Niro. ()

MeanWhile

Co k takovémuto filmu říci, k takovému filmu, který se nějak vůbec nerozvíjí a motá se stále kolem jedné věci. Docela i bych řekl zbytečný film, který se ani nedivím, že zde má tak málo procent v hodnocení. Nepestrost příběhu a vůbec celého scénáře mě dohání skoro k šílenství, když si vzpomenu na Edwarda Nortona, když ještě před pár lety exceloval ve filmech jako je Fight Club nebo American History X. Edwarde, jde to s tebou čím dál tím víc z kopce a měl by si s tím začít něco dělat. Vrátit se do starých kolejí by byla ta nejlepší věc, kterou by Norton mohl udělat. Ani nějak společenství Jovovich, Norton a De Niro se mi moc nezamlouvala. Proto taky docela podprůměrné dvě hvězdy. ()

Lacike

Norton by mal co najskor vyhodit svojho agenta, pretoze ma neskutocne serie, ze svoje najlepsie roky sa rozhodol utopit v takychto fadnych a zbytocnych filmoch, ktore nemozu uspokojit snad ziadneho divaka. ()

malylada

Robert De Niro v roli kurátora, kterému se pod ruku dostane zločinec Edward Norton a ten se snaží všemi možnými způsoby o zkrácení trestu. Neváhá do toho zaplést i svoji manželku Millu Jovovich, která perfektně nahlodává staříka, jenž žije svým stereotypem. Nepochopil jsem ten zvláštně tísnivý úvod, který vůbec nezapadl do psychologické zápletky a nerozvinul žádné dějové souvislosti. Film docela utíká, ale těch dialogů je prostě přespříliš a daleko více se daly zapracovat do scénáře působivější momenty, zvraty a dějový vývoj. To samé se dá říci o závěru, který se nese ve stejném duchu a zůstává pachuť něčeho nedodělaného. Co se povedlo, tak rozhodně hudba, která z promarněných momentů dokázala vytěžit průměrný thriller.......5/10 ()

F.man

No od DeNira, Nortona ani Jovovich bych nečekal, že se pustí zrovna do takového filmu. Nebo že by scénář vypadal jako dobré drama a až Curran z něj udělal takovou nedomrlinu? Ať už to bylo jak chce, Stone je děsně unylým snímkem. Nevadí mi námět a to co chtěl film říct mě i zaujalo, ale takovéhle podoba to naprosto zabila. Když už pomalý film, tak alespoň s atmosférou. Stone však nemá ani ji. Tak snad příště. Rád bych totiž zase viděl nějakou kvalitní Nortonovku. What it is. Eternity - how do they know? ()

-Ravee-

Tak čekám, čekám, pořád je to ještě dobré, čekám, už trochu slabší, čekám a najednou konec.. Kouzelník nepřišel.. Ale i tak není až zas tak úplně zle.. Norton s De Nirem nadprůměrní, Jovovich pro mě velmi milé herecké překvapení, utahaná hudba pomáhá filmu dumat nad jeho podstatou, která je ale dost nejasná a imho ani sám autor přesně neví, co chtěl říci a topí se v nepřeberném množství myšlenek o smyslu života a víře.. Nakonec tedy velmi vratké 3*, ale na druhou stranu rozhodně lepší než "Leaves of Grass" aneb kurva Nortone vyber si už pořádnej projekt!! ()

MartinezZ

12.2.2011 ~ Hraje v tom DeNiro, to nemusí být špatný. Hraje tam i Norton, to vůbec nemusí být špatný. Hraje tam Milla, no... zkusím to. Hodina a půl ztraceného času. ~ Pokud jste ve vězení a chcete se dostat legálně ven, musíte projít nemálo sezeními s týpkem, co se z vás snaží dostat informace, proč jste to udělali, jak jste se cítili, jestli vám váš skutek přijde špatný, co budete dělat, jak se cítíte a tak dále. Když tohohle týpka nepřesvědčíte, že jste se poučili, že jste schopni se zařadit do společnosti a vést nadále poklidný nekriminální život, můžete ven. A když ho nedokážete přesvědčit, tak buďto shnijete mezi zdmi o něco déle a nebo potřebujete pomoc. Třeba manželky. ~ Takovýmhle týpkem, na jehož rozhodnutí závisí svoboda odsouzených, je i Robert DeNiro. Už to má kousek do důchodu, jeho práce už ho sere, protože ví, že se nikdo nikdy nenapraví a sám to nemá se svojí ženou doma jednoduché. Po tolika letech a jeho vlastních excesech už jde spíše o jejich vlastní dožívání chtě nechtě po boku toho druhého. Robertovi se do rukou dostává Stone, který se chce dostat už konečně ven, za svojí manželkou a životem mimo mříže. A protože ví, že Robert ví, ví, že potřebuje pomoc. A tu mu může zajistit jenom jeho krásná mladá a svolná manželka. Milla se tak vetře Robertovi do přízně a i když i to Robert ví, nechává to tak. ~ A díky tomu, že vlastně všechno všichni vědí, Milla ví, Robert ví, Robertova manželka ví, Edward ví, divák ví, že všichni vědí, je to tak dlouhé a nudné, že by jeden plakal. Má to být psychologické drama, ale vše je tak průhledné, zdlouhavé a o ničem, že jde spíš o psychologický experiment, prováděný na živých divácích. Nevím, jak jsem já u tohoto experimentu uspěl, film u mě ale propadl a nechápu, proč se k němu tihle herci vůbec upsali. Je totiž nad slunce jasné, že kdyby u filmu nebyla tato herecká jména, kdo ví, jestli by se to vůbec dostalo alespoň rovnou na DVD a nebo to šlo rovnou do televizního "Hallmarku". ()

O.Peta

Tak tohle byla katastrofa, trpěl jsem od samýho začátku. Nuda, jakou jsem už dlouho nezažil, musel jsem si film rozdělit na dva dny, abych to byl schopnej vůbec dokoukat. Ani si už nevzpomínám, kdy naposledy jsem viděl tak otravnej film, kde musím hodnotit hodně špatně. Tady to ani De Niro nezachránil a ani neměl co zachraňovat, bohužel. ()

GodComplex

Tak tohle je teda fatalni prohra. Jen kroutim hlavou nad tim, jak se Curranovi povedlo docilit, ze Robert De Niro, Edward Norton i Milla Jovovich, ktere mam vsechny rad (2 z nich jsem mel dokonce v topce), dokazal v ramci tohohle kousku transformovat na tak otravne a nesympaticke herce a z celeho filmu zplodit tak neuveritelne unylou a nudnou zalezitost? Jeho predchozi The Painted Veil se mi libil, ale tohle je proste uplne totalni fail. A ten radoby nakrapnuty Nortonuv hlas me vytacel non-stop k nepricetnosti! 2/10 ()

Maq

Veškeré pokusy o spiritualitu jsou zde trapné. Pokusy o psychologický ponor jsou nevěrohodné, protože postavy nemají pozadí. Je to sled scén a dialogů, které v součtu neznamenají vůbec nic. Nebo cokoli. ()

m@rz

Film nemá žádný nápad, pomalu ani příběh. Zápletka se tak tak drží. Zachraňuje to tam jen trojice známých herců. ()

Superhvězdné novinky

Superhvězdné novinky

27.04.2009

DiCaprio, Norton, Washington, Jolie. Bez zbytečných řečí se vrhněme na jejich nové projekty. Leova produkční společnost Appian Way už před časem zakoupila práva na bestseller Joshe Bazella Beat the… (více)