Skandál texaských roztleskávaček (TV film)

Fab Five: The Texas Cheerleader Scandal

Správna päťka

Drama / Sportovní

USA, 2008, 86 min

Což o to, téma šikany je dosti zajímavé, nicméně celý film jako drama v tomhle případě neutáhne. Chtělo to možná působivější příběh, který se ovšem většinou zakládá na fantastických hereckých výkonech. Film mě aspoň usvědčil v tom, že americké středoškolačky jsou proradně vychcané potvory. Plusové body dávám za pěkné baby včetně paní učitelky a za fakt, že se jedná o poněkud netradiční americký film ze střední, než na jaké jsem zvyklý.(2.4.2015)

já dávám **** z důvodu, že to ve mě něco zanechalo a utvrdilo mě to v tom že na každou svini se voda vaří a nic nemůže procházet věčně. U tohoto filmu jsem měla několikrát chuť ho vypnout a přestat koukat jak mi bylo nepříjemný co se tam dělo. Jak už tu někdo psal, kolikrát se na školách dějí horší věci a kdyby takový lidí jako Emma bylo na světě víc, možná by těchto problému jen úbývalo. Mám ráda filmy podle skutečné události, protože jim víc věřim a tenhle film i přes to nízké hodnocení by si měl zhlédnout každý, pak by možná našel inspiraci v tom jak bojovat s problémy, které se na škole dějí a že všechno může skončit happyendem =) Původní důvod proč jsem si ho pustila bylo, že jsem chtěla vidět Ashley Benson v roli "mrchy" a opravdu jsem si myslela že po ní něco hodim =D Nakonec jsem ráda, že jsem ho zkoukla, že jsem se k němu přes ní dostala. Určitě to je obohacující a myslím, že by si zasloužil vyšší hodnocení. Je to přeci ze života, žádný vymyšlený sci-fi patlátor plný krve. Na tohle by se lidi měli koukat, na životní příběhy a filmy podle skutečné události. Toť vše z mé strany.(27.3.2013)

Plne súhlasím s KRAPEKom, pozeratelný film, kde vlastne celú dobu čakám ako sa im to vypomstí. A aj isté zadosťučinenie je, však happyending. Protagonisti sú zaujímaví, ale aj tak tomu chýba hĺbka postáv a prekvapenia. Čo tu ale nájdete sú tony make-upu. Odporučiť môžem len na podvečerné pozeranie. 6,5/10(17.11.2011)

• Shredder

Aby bol film natoceny podla skutocneho udalosti zaujimavy, musite mat bud putavy namet alebo talentovaneho rezisera, najlepsie vsak oboje a potom vznikaju naozaj elitne filmy. V tomto pripade vsak neplati ani jedno z uvedenych. Fab Five je nudna historka z Texasu o tom ako rozmaznane dcerenky papuluju ucitelom a sikanuju spoluziacky. Skandalozne sa to moze zdat len ludom odtrhnutym od reality, lebo celosvetovo sa kazdodenne deju na skolach ovela horsie veci. Plytko nacrtnute postavy opakuju takmer 90 minut stale tie iste frazy a keby nechybal komedialny prvok, myslel by som si ze pozeram dalsiu tuctovu teenagersku komediu v style Mean Girls, s televiznym spracovanim a tretotriednym obsadenim.(14.12.2011)

• PauloZ

Pozdní večer, na hodinách 01:30, filmotéka O2 našlapaná vesměs béčkovými filmy s modrou barvou na CSFD. Projíždím tenhle vytříbený seznam a narážím na tenhle spektát. Podle obálky prvotřídní hovnoitida, ale v obsahu prej - natočeno podle skutečné události. Hoho, mám rád filmy podle skutečných událostí, takže jsem od tohohle čekal jistou kvalitu a s očekáváním usedl to sedačky, kde v povzdálý praská hořící dřevo v krbu a z prava se na mě tulý přítelkyně se stejným očekáváním..... První půlhodina je naprosto tupá, stupidní a naivní podívaná na jakousi girls ,,show,, bez hlavy a paty, kde rozum zůstává stát! Minimálně 4x jsem držel tlačítka OFF. Zbývajících 40 minut se ale začne cosi dít, stupidita nabýrá na otáčkách, ale zároveň se začíná rešit problém. Stane se pár předvídatelných situací, ale touha po pomstě a zjištění konce mě držela zuby nehty u filmu. Nakonec jsem se dočkal, hlavní čtverka umíněných čubek dostala po tych jejich uhlazených a namyšlených tvářičkách. Tím to ale nekončí a následuje jěště závěrečné teenagerovské roztleskávačské vystoupení, u kterého jsem se schovával pod dekou. Opravdu vytříbený kousek.(13.11.2011)