Reklama

Reklama

Salazar (Andy Garcia) je umírajícím šéfem mocného Salazarova kartelu v mexické Tijuaně. Svou vládu předává svému násilnickému a nevyrovnanému zástupci Pelonovi (Esai Morales) a tím zahájí vnitřní zápas o moc a převzetí kontroly nad kartelem. Pelon postupuje proti Salazarově radě a pokouší se uzavřít dohodu s afgánskými teroristy: výměnou za heroin jim umožní přístup k americkým pašeráckým kanálům. Když se o dohodě dozví Američané, vypíšou na jeho dopadení nejvyšší cenu od časů Pabla Escobara. Do drsného a nebezpečného světa Tijuany se vydává profesionální zabiják Mark Shields (Ray Liotta), aby Pelona vystopoval a zabil. Dostihnou ho tu ale i jeho démoni a on se musí vypořádat s psychickými následky své násilnické minulosti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (27)

bouncer 

všechny recenze uživatele

Neznámý snímek La Linea přichází už s trochu okoukaným příběhem. Máme to město Tijuana, kde sledujeme souboj místních mafiánských bossů, přichází lovci odměn i nájemní vrazi, afgánští pěstitelé máku a ještě to kontroluje DEA. Hodně lidí umírá a vše se komplikuje až k překvapivému vyústění... Líbilo se mi zobrazení atmosféry mexické metropole a mafiánského kartelu. Některé postavy byly skvěle napsané, jiné však působili v příběhu divně. Kdyby se trochu přepsal scénář a zvolila citlivější režie, mohla z toho být docela překvapivá hitovka. Takhle vzniknul jen průměrný film, který nejspíš upadne v zapomnění. ()

DarkDemon 

všechny recenze uživatele

Běčková ničím výjimečná záležitost která dík mnohokrát „omletému“ tématu rozhodně nemá čím překvapit. Z větší části nuda, ale dá se na to dívat bez nějaké „újmy“. Nedotažený scénář, herci také nic moc nepředvedli ... tedy snad až na Raye Liottu kterému role celkem sedla, štěk pro oteklého Andy Garciu byl téměř dehonestující, Valerie Cruz vypadá stále skvěle a D. Trejo je boreček. ()

Reklama

Real Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

"NATURE HAS A WAY OF CORRECTING ITSELF." ------------- Slabo hodnotených filmov, v ktorých hrá Ray Liotta, je (bohužiaľ) veľmi veľa. Takých, v ktorých je ešte aj Andy Garcia, zas tak veľa nie je, a to bolo pre mňa paradoxne najväčším lákadlom. Andy tu hrá obstarožného drogového kráľa pred prahom smrti, prenášajúceho svoju moc na drahého, ale neposlušného kolegu. Nevyzeral tu odstrašujúco, ba ani dobre, skôr ako nejaký ortodoxný kňaz niekde v latinskej pustatine, no role sa zhostil svojim tradičným charizmatickým spôsobom, veď nečudo, že si ho do podobnej úlohy vybral samotný Clint Eastwood v minuloročnom The Mule. Nuž a okrem toho nič. Bruce Davison je tu zbytočný, Danny Trejo je len zvyčajná ozdoba a Esai Morales, aj keď je v krimi flickoch občas prínosný, tu je nevýrazný ako slovenský kokaín zriedený s laktózou na jednociferné percentuálne hodnoty. La Linea je nepodarok na úrovni telenovely. Jednu hviezdu dávam za RayAndyho a za to, že som sa úplnou náhodou dozvedel o existencii istého tijuanského oblúku. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Po pomalu umírajícím šéfovi drogové mafie Salazarovi (Andy Garcia) zdědí jeho impérium nekompromisnímu Pelonovi (Esai Molares). Ten se - oproti přání umírajícího šéfa - rozhodne spojit s afgánskými teroristy. Od tohoto dne začne jít ale Pelonovi o krk - na stopě je mu lovec odměn, Mark Shields (Ray Liotta)... Stejně jako většina podobných filmů s Valem Kilmerem (fakt jsem jen čekal, ze kterého rohu na mne vykoukne) - opět jeden typický DVD hit na dlouhé cesty. Jeden drogový kartel, druhý drogový kartel, jeden mafián, druhej mafián, sem tam nějakej polda, jedna holka (prostitutka samozřejmě) na podívání a tisíce vystřílených nábojů. Jestli si po půlce nebudete jistí kdo je s kým a proti komu, tak vítejte do klubu, já taky nebyl. Nakonec to dopadlo všechno tak nějak očekávaně, s jediným drobnějším překvapením v závěru (v kontextu filmu docela nepodstatným). Po herecké stránce taktéž nic extra - Raye Liottu rád nemám, Andy Garcia si střihl jednu pyžamovou roli (fakt by mně zajímalo, kolik za ni dostal) a za zmíňku by stál snad ještě Danny Trejo v jeho obvyklé roli mexického zabijáka, a snad už jen Joe Morton (hlavně v jedné ze závěrečných scén). A to je tak asi všecko... ()

Smok 

všechny recenze uživatele

No zbohom, na tých američanov sa pre tento krát spojili afgánci a mexičania a chcú im do roztomilej krajinky pašovať kadejaké svinstvá. Ešte že existujú tajné služby a nekompromisný profi killer. Ďalší do rady thrillerov, ktoré pôjdu rovno na lacné dvd, mňa aspoň potešil Danny Trejo v pre neho nezvykle veľkej roli. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama