Kapitán Finlay z policejního oddělení vražd ve Washingtonu vyšetřuje vraždu Josepha Samuelse, jehož tělo bylo objeveno ráno v hotelovém pokoji. Nalezené stopy vedou mezi skupinu demobilizovaných vojáků Leroye, Montgomeryho, Floyda a Mitchella, s nimiž se nejspíše naposledy večer setkal. Největší podezření padá na nenápadného Mitchella. Kapitán Finlay ale musí najít motiv vraždy… (Česká televize)

vitekpe

Hodne upovidany noir (nebo mozna spis krimi) s kratickou roli pro vzdorovitou holku G. Grahame :-), a s detektivem, ktery nikdy nevyndava fajfku z pusy. Pozorny divak si muze taky vsimnout "Old Shatterhanda" L. Barkera. Jinak jak rikam, hodne upovidane, jeden pekny tanecek a tot vse. ()

Han22

Dost těžkopádná a doslova černobílá klasika. Policejní kapitán vyšetřuje vraždu Žida a mezi podezřelými je skupina vojáků. Vrah je jasný od samého začátku, ale než se k tomu dostaneme, musíme přežít melodramatickou dějovou odbočku jednoho z podezřelých. Vyústěním filmu je plakátovitá protirasistická propaganda, která mohla fungovat v roce 1947, ale dneska působí dost směšně. A Lexe Barkera jsem bohužel nepoznal. ()

Milwa

Vynikající drama aktuální i v dnešní době....co udělá s vojáky po válce nepřítomnost nepřítele? Když už není proti komu bojovat?? Jací jsme lidé a co s námi dělá nenávist..... Více než aktuální drama, je totiž jedno, zda jsteIrský katolík v americe 19.století, Žid během druhé světové války, nebo arab dnes.....zhoubné nenávisti je kolem nás stále dost:-( ()

LuckyK

Světlo a stín v pořádku, téma antisemitismu a především návratu vojákůz války a jejich vykořeněnost jako ztracené generace. Jkao detektivka trochu chatrné. ()