Hromská cesta

Thunder Road

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1958, 92 min

8/10 Jednoduchy pribeh o hillbilly paserakovi alkoholu, mestskych gangterech, ferove policii a opravdovych korabech silnic si napsal kwrdak Robert sam pro sebe. Melo to spad ale ocekavany konec a ja jsem se bavil vic nez u daleko provarenejsich kusu. "You are somebody... and I'm a whisky man." Aprops James je Robertuv SYN ;]](2.11.2009)

• MM_Ramone

Silné motory na štyroch kolesách a frajerskí rebeli, ktorí si jazdia podľa vlastných pravidiel, vždy boli a iste ešte aj dlho budú inšpiráciou filmových režisérov. Čiernobielý snímok "Hromská cesta" reprezentuje tú staršiu generáciu. Hrdinom tohto filmu je veterán kórejskej vojny, pašerák alkoholu z časov prohibície Lucas "Luke" Doolin, ktorý brázdi cesty amerického juhu vo svojom vysoko výkonnom Forde Thunderbird a kšeftuje s nelegálnou whisky. **(22.4.2010)

Thunder Road je hillbilly noir o pašerácích alkoholu. V hlavní roli drsňák Robert Mitchum, kterému sekunduje jeho syn v roli jeho mladšího bratra (Tato role byla původně napsaná pro Elvise Presleyho). Nějaké výtky by se tu našly, ale jinak je to moc dobrý film se skvělými auty a např. ta scéna, kde Mitchum vybourá svého pronásledovatele tím, že mu hodí do okýnka cigaretu a pak ho shodí ze silnice, byla prostě skvělá.(9.1.2017)

Ledabyle odvyprávěný pokus, jemuž by se dala odpustit psychologická povrchnost, kdyby jej alespoň sytila (jakákoliv) atmosféra, a i její absenci by bylo lze přehlédnout, kdyby ten příběh byl skutečným příběhem, prostým a jasným vyprávěním, a ne jen únavným sledem dějových klišé, sklížených automobilovými honičkami a úmornými dialogy.(9.12.2016)

Hodně milý. Když totiž víme, že to napsal Mitchum a sledujeme, jak v tom krásně odhalil svojí duši, asi drsnou, chlapáckou, a přesto v něčem romantickou, svobodnou a jemnou, tak se na to hezky kouká a je to v něčem takový opravdový, poctivý. Opravdu, to neni fráze, poctivost mě napadla jako první charakteristika tohohle filmu, kterej jinak působí dost neumětelsky, ani havárie a honičky pořádně nedotáhli, herci chvilkama ani snad nehrajou, ale vono to vůbec nevadí, ta poctivost všechno převáží.(9.4.2011)

• - Snímek byl volně inspirován nehodou, ke které došlo v roce 1952 v Knoxville, Tennessee, při které zahynul řidič převážející pálenku. Podle přispěvatele časopisu "Metro Pulse" Jacka Renfra byl svědkem této události novinář a scénárista James Agee, který ji potom vyprávěl Robertu Mitchumovi. (liquido26)

• - Role Lucasova (Mitchum) mladšího bratra Robina byla původně napsána pro Elvise Presleyho, který o ni projevil zájem. Jednání, ale skončila poté, co jeho manažet považoval vyšší honorář než byl rozpočet filmu. Mitchum proto obsadil svého syna Jamese. (liquido26)

• - Píseň z filmu se objevuje v jukeboxu ve snímku Grindhouse: Auto zabiják (2007). (Perverz)