Reklama

Reklama

Hromská cesta

  • USA Thunder Road (více)

Obsahy(1)

Robert Mitchum je pašerákem načerno páleného alkoholu. V poslední době se ale v okolí pole jeho působnosti objevuje příliš mnoho nenechavců, jak z řad FBI, tak z městské konkurence v podobě mafie. (Jenda)

Recenze (11)

majo25 

všechny recenze uživatele

V prvom rade zarazí podoba medzi Mitchumom seniorom a Mitchumom juniorom, aj keď vo filme hrajú bratov. Keď spolu sedia za stolom, alebo sú v jednom zábere, vyzerá to zvláštne. Ten Mitchum musel mať silné gény. Samotný film už žiadna zvláštnosť nie je - pašeráci alkoholu, jazda za hranicou zákona, vidina lepších zajtrajškov formou nelegálnej činnosti. Nechýba veľká frajerina takýchto chlapov, do ktorých sa ale Mitchum senior dosť hodí. Ostatní herci sú vicamenej iba štatisti a film celkovo vyzerá ako dielo z nižším rozpočtom. Bolo úsmevné, aspoň mne, keď staré tátošé, ktoré vyzerali viac ako truhla než auto, ospevovali pre ich rýchlosť, silu či dizajn. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Silné motory na štyroch kolesách a frajerskí rebeli, ktorí si jazdia podľa vlastných pravidiel, vždy boli a iste ešte aj dlho budú inšpiráciou filmových režisérov. Čiernobielý snímok "Hromská cesta" reprezentuje tú staršiu generáciu. Hrdinom tohto filmu je veterán kórejskej vojny, pašerák alkoholu z časov prohibície Lucas "Luke" Doolin, ktorý brázdi cesty amerického juhu vo svojom vysoko výkonnom Forde Thunderbird a kšeftuje s nelegálnou whisky. ** ()

Reklama

Topco 

všechny recenze uživatele

Country noir a pomerne osobný projekt Roberta Mitchuma. Hrá tu frajerskú rolu ako preňho stvorenú (s cigaretou a za volantom), podľa vlastného námetu a po boku svojho syna Jamesa. Škoda, že je tu načrtnuté také množstvo vzťahov (rodina, konkurenční pašeráci, FBI, dve ženy), pričom žiaden z nich nejde do hĺbky. Navyše, chýba emočná sila podobne ladených, cestárskych noirov (Thieves´ Highway, Hell Drivers). Noiristi to však aj napriek výhradám musia vidieť už len kvôli Mitchumovi, ktorý tu má viacero dobrých momentov! ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Křiklavý název a synopse lákaly na mnohé, těšil jsem se na vysokooktanovou napínavou podívanou a dočkal jsem se…. hlemýždím tempem vyprávěnou konverzačku, s jednou kratinkou minutovou honičkou a jedním výbuchem auta. Sice zdánlivě film nevýznamného Arthura Ripleye, ale ve skutečnosti v pevné režii Roberta Mitchuma, který si i napsal příběh a opět ukázal, jaký je bourák (nic proti, byl to fakt borec), vedle něhož jeho skutečný bratr vypadá spíše jako teenagerský syn, minimálně o 25 let mladší, s trocha přitroublým výrazem. Tady fakt herecká schopnost jednoho, vedle herecké „neschopnosti“ druhého byla jak pěst na oko, člověk by ani neřekl, že jsou opravdu sourozenci. Ale jinak nic proti, hezky se na to koukalo, ale čekal jsem o dost víc, vzhledem k tomu, jak byl ve Státech film úspěšný. Nejzajímavější na celém snímku je potom fakt, že mu vzdal hold samotný Bruce Springsteen ve svém ´Thunder Road´. ()

vypravěč 

všechny recenze uživatele

Ledabyle odvyprávěný pokus, jemuž by se dala odpustit psychologická povrchnost, kdyby jej alespoň sytila (jakákoliv) atmosféra, a i její absenci by bylo lze přehlédnout, kdyby ten příběh byl skutečným příběhem, prostým a jasným vyprávěním, a ne jen únavným sledem dějových klišé, sklížených automobilovými honičkami a úmornými dialogy. ()

Galerie (59)

Zajímavosti (8)

  • Snímek byl volně inspirován nehodou, ke které došlo v roce 1952 v Knoxville, Tennessee, při které zahynul řidič převážející pálenku. Podle přispěvatele časopisu "Metro Pulse" Jacka Renfra byl svědkem této události novinář a scénárista James Agee, který ji potom vyprávěl Robertu Mitchumovi. (liquido26)

Reklama

Reklama